HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Outdoorový elegán - recenze bundy Marmot Red Star Jacket

Outdoorový elegán - recenze bundy Marmot Red Star Jacket

Jednoduše rafinovaná bunda, která působí velmi civilně, ale podává neobyčejný výkon. Kromě pohybu v městské divočině za každého počasí zažil tenhle elegán i výpravy do divočiny, na lyže i na skialpy. Co se nám na ni líbilo a co bychom chtěli jinak?Údaje výrobce:

Materiál:NanoPro 3L 100% Nylon Ripstop 3.5 oz/yd
Hmotnost: 425 g
Membrána: NanoPro 3L
Barevné varianty: Steel Onyx, Arctic Navy, Citronelle, Team Red
Dostupné velikosti: S, M, L, XL, XXL
Další údaje:Střih: athletic fit
Infocena: 8090 Kč
Dodává: Martin Rak
Více info na www.marmot.de

 

Jedná se o civilně působíci outdoorovou bundu, která díky sladění všech barev tzn. zipů, táhel a samosvorek působí velmi kompaktně až fashion dojmem. Nic vás nebije do očí, nic nikde netrčí. Ale tento outdoodový elegán vás překvapí svým výkonem a vlastnostmi.

 

A jde se do laboratoře na testování bundy Marmot Red Star Jacket.A jde se do laboratoře na testování bundy Marmot Red Star Jacket.

Až sem sahají hlavní kapsy u bundy Marmot Red Star Jacket.Až sem sahají hlavní kapsy u bundy Marmot Red Star Jacket.

Bez problému i v takových podmínkách s bundou Marmot Red Star Jacket.Bez problému i v takových podmínkách s bundou Marmot Red Star Jacket.

 

Jak sedí

Bunda Marmot Red Star Jacket perfektně sedí a je příjemně dlouhá. Délka rukávu byla dostatečná. Stahování rukávů je řešeno pomocí jednoduchého suchého zipu, elegantně našitého na slaminovaný materiál.Tohle zpracování je jistě pracnější, ale působí elegantně a nejedná se tak o rychlé a hulvátské řešení jak stahovat rukávy. Při zvedání rukou se, pravděpodobně díky střihu Angel-Wing Movement™, bunda takřka nevyhrnuje.

 

I zvednuté paže jsou pro tuto bundu pořád v pohodě.I zvednuté paže jsou pro tuto bundu pořád v pohodě.

Marmot Red Star Jacket s dostatečnou délkou rukávů.Marmot Red Star Jacket s dostatečnou délkou rukávů.

Při rozpažení v bundě Marmot Red Star Jacket nikde nic netáhne a nic se nevytahuje.Při rozpažení v bundě Marmot Red Star Jacket nikde nic netáhne a nic se nevytahuje.

 

Kapsy

Hluboké kapsy, ze kterých vám nic nevypadne, ani když je necháte rozepnuté, mě překvapily a rychle jsem si na ně zvykl. Dovnitř nasoukáte snad i štangli vysočiny. Takže kromě toho i když je necháte rozepnuté nemělo by vám z nich nic vypadávat. Zipy chodí hladce a nikdy se mi nějak nezachycovaly. Další kapsu najdete na levé vnitřní straně bundy. Jedná se o jednoduchou nalaminovanou kapsu se zipem pro uložení drobných cenností.

 

Délka či hloubka hlavních kapes u bundy Marmot Red Star Jacket je extrémní. Dovnitř by se vešla i šiška salámu.Délka či hloubka hlavních kapes u bundy Marmot Red Star Jacket je extrémní. Dovnitř by se vešla i šiška salámu.

Vkládní rukou do kapes u bundy Marmot Red Star Jacket je návykové.Vkládní rukou do kapes u bundy Marmot Red Star Jacket je návykové.

Vnitřní kapsa na levém boku je zajištěna zipem a pojme bez problému smart phone SONY Z3.Vnitřní kapsa na levém boku je zajištěna zipem a pojme bez problému smart phone SONY Z3.

 

Kapuce

Velká kapuce se dá stahovat a upravovat pomocí dvojice gumiček. Štítek je vyztužen laminací. Všechny švy jsou zatejpovány. Kapuce zvládne pojmout i lezeckou helmu. Přesto ideální řešení je si případně tuto bundu s helmou vyzkoušet. Stahování je jednoduché. Při stažení stačí zatáhnout za pružné tkanice. Zvládnete pouze jednou rukou. Povolování již vyžaduje klasicky ruce dvě. Další regulaci a upravení kapuce provedete na zadní straně kapuce a to opět samosvorkou. Výška límce je taková, že vám chrání krk a dokonce i bradu.

 

Límec Marmot Red Star Jacket bezpečně chrání krka schováte za něj i bradu.Límec Marmot Red Star Jacket bezpečně chrání krka schováte za něj i bradu.

Povolení kapuce musíte provést stlačením samosvorky na horní straně límce.Povolení kapuce musíte provést stlačením samosvorky na horní straně límce.

Přední stahování kapuce Marmot Red Star Jacket je uděláno tak, že vám volná pružná gumice nikde nelítá.Přední stahování kapuce Marmot Red Star Jacket je uděláno tak, že vám volná pružná gumice nikde nelítá.

 

Ventilace

Větrání můžete při zvýšené fyzické aktivitě pomoci ventilací v podpaží s dvojitými zipy. Všude jsou použity Water Resistant zipy, a to včetně této ventilace v podpaží

 

Ventilace bundy Marmot Red Star Jacket je opravdu velkorysá.Ventilace bundy Marmot Red Star Jacket je opravdu velkorysá.

Ventilační otvor pro bundu Marmot Red Star Jacket je poměrně velký.Ventilační otvor pro bundu Marmot Red Star Jacket je poměrně velký.

Přestávka během testování na skialpové túře v Alpách.Přestávka během testování na skialpové túře v Alpách.

 

Závěr

Nejsem zastáncem nošení outdoorového oblečení do města, do práce nebo ve stylu 7/24/365, ale Marmot Red Star Jacket by mohl tuto výzvu docela lehce zvládnout a nevypadali byste ani moc jako zbloudilý horolezec na Národní třídě. Na nezvykle našité poutko à la ručník a obrácený americký zip si musíte malinko zvyknout.

Zaujalo mě:
  • Elegantní vzhled
  • Hluboké kapsy
  • Veliká kapuce

Vojtěch Dvořák


Další informace:

Logo značky MARMOT.

Firma Marmot byla založena roku 1974. Prvními produkty se staly péřová bunda a spacák. Později Marmot začal šít oblečení z Gore-Texu a řady produktů se začala rychle rozšiřovat. Produkty Marmot jsou synonymem pro kvalitu, výkon a odolnost.
www.marmot.com


13.01.2017, Vojtěch Dvořák


Diskuse


Aleš
Aleš

Ty jo ... mraky vychytávek. Je nějaký detail či vychytávka, na které tvůrci téhle bundy zapomněli?

17. 01. 2017, 12:36:07

Dobrý den,

nám se zdá, že právě tato bunda tolik vychytávek nemá. Zbytečných výstřelků nebo podezřelých technických řešení. Jedná se o jednoduchou, designově čistou a barevně sladěnou bundu.

Takže zapomněli určitě na EXTRA kapsu na brýle, na vysílačku, vpínatelnou bundu, burku či vestu, elektrické vyhřívaní, recco system, feromonový lapač, elastické manžety, nápis přes celé záda a olověný plát proti ozáření. :)

S pozdravem

Vojtěch Dvořák, svetoutdooru.cz

20. 01. 2017, 11:00:52

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze