HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Drsný univerzál - recenze bundy Direct Alpine JORASSES

Drsný univerzál - recenze bundy Direct Alpine JORASSES

Pro aktivní pohyb v chladných, deštivých, nebo i sněhových podmínkách vytvořila firma Direct Alpine bundu Jorasses. Pojmenování nese po známé hoře Grandes Jorasses v masivu Mont Blancu, což podněcuje k použití bundy právě v jejích stěnách. Jak dopadla v naší recenzi ?Údaje výrobce:

Materiál:Dynamic Soft Shell (78 % Nylon + 10 % Coolmax® + 12 % Lycra®)
oděruvzdorné prvky (46 % Cordura® + 32 % Tactel® + 14 % Lycra®)
microfleece (100% PES)
DWR úprava
Hmotnost: 505 g
Barevné varianty: černo/šedivá, modro/ černá, modro/ červená
Dostupné velikosti: S-XXL
Infocena: 4190 Kč
Dodává: Direct Alpine
Více info na www.directalpine.cz/softshellova-bunda-jorasses

 

Na vyzkoušení bundy v jedné z cest Alpského triptychu bohužel nebyl čas, a tak nezbylo, než jí podrobit podzimní zkoušce v našich podmínkách.

 

Bunda Direct Alpine JORASSESBunda Direct Alpine JORASSES

Zádní část je mírně prodloužena, aby kryla záda.Zádní část je mírně prodloužena, aby kryla záda.

Bunda sedí velmi dobře.Bunda sedí velmi dobře.

 

Funkční a technický design

Bunda si celkově vedla velmi dobře a během žádné aktivity nezklamala. Softshellka Direct Alpine JORASSES je od prvního pohledu velmi propracovaná. Jak napovídá část výčtu použitých materiálů níže, designéři se snažili bundu technicky a funkčně co nejlépe vybavit. Střih bundy je ideální, celkově dobře padne a díky strečovým materiálům je v ní velmi pohodlný pohyb.

Volnost je ještě umocněna nízkou váhou (na poměry technické softshellky; 505 g). Na koncích rukávů a v pase jsou gumičky, které drží bundu tam, kde má být.  Bunda disponuje celkem třemi kapsami. Dvě jsou umístěny na bocích, přičemž jsou přiměřeně vysoko, aby nebránily použití sedáku/ bederáku a jedna je vlevo na prsou. Součástí je také tenká kapuce. Není sice polohovatelná, ale osobně mi to nevadilo a padla mi vcelku dobře.

 

Ramena a lokty jsou vyztuženy Cordurou.Ramena a lokty jsou vyztuženy Cordurou.

Vysoké kapsy umožňují použití sedáku, či bederáku.Vysoké kapsy umožňují použití sedáku, či bederáku.

Součástí je i tenká padnoucí kapuce.Součástí je i tenká padnoucí kapuce.

 

Materiál a použití

Jak jsem již zmínil, bunda je tvořena velkým množstvím materiálů, tak aby bylo dosaženo ideálního poměru mezi váhou, flexibilností a odolností. Největší část tvoří Dynamic Soft Shell, což je pevný a zároveň funkční materiál. Rizikové partie(ramena, lokty) jsou vyztuženy prvky z Cordury, které jí chrání proti opotřebení. Bunda je z výroby opatřena kvalitní impregnací, která byla velmi funkční i po měsíčním používání. Díky tomu je bunda odolná nejen proti větru, ale také poměrně dobře proti vodě.

Trochu škoda, že nebylo zároveň použito voděodolných zipů, neboť se v případě velkého lijáku může voda dostat pod bundu kapsami. Vnitřní část pokrývá tenký microfleece, který poskytuje i mírnou izolaci. Celkově je ale bunda vhodná zejména pro aktivní pohyb, takže velký tepelný komfort nehledejte.

 

Sofshellka nebrání jakémukoli pohybu.Softshellka Direct Alpine JORASSES nebrání jakémukoliv pohybu.

 

Moje hodnocení

Bunda Direct Alpine JORASSES je vhodným společníkem na všechny horské aktivity, kde je potřeba vysoká odolnost, prodyšnost, ale zejména ochrana před nepřízní počasí. Celkově velmi povedený střih a malá váha nebudou bránit žádné aktivitě, při které budete potřebovat zůstat v zóně komfortu, ať už to bude na skále, nebo na skialpech.

Pokud se poohlížíte i po kalhotách podobného ražení, doporučuji model CASCADE PLUS, který je vyroben v podobném duchu. Výhodou produktu je také fakt, že je kompletně vyroben v Evropě a že se jedná o ekologicky šetrný výrobek.

Zaujalo mě:
  • odolnost bundy
  • prodyšnost
  • široké použití

Matěj Švec


Další informace:

DIRECT ALPINE

DIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.


30.11.2016, Matěj Švec


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů