HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Kalhoty pro cestu necestu - recenze Marmot Tour Pant

Kalhoty pro cestu necestu - recenze Marmot Tour Pant

Elastické kalhoty s ventilací, zesílením nohavic a sněhovými límci vytvořené pro nejenom skialpové túry. Jak se nám osvědčily na skialpových túrách? Co by měly splňovat kalhoty pro skialpové túry?Údaje výrobce:

Materiál:Schoeller® Softshell Double Weave 91 % Nylon, 9 % Elastane, Cordura®, Marmot M3 Softshell
Hmotnost: 626 g
Barevné varianty: Steel Onyx, Pebble, Surf
Dostupné velikosti: 28 - 38
Další údaje:Ventilační otvory: ano
Zesílení vnitřní strany nohavic: ano
Kapsa na stehně: ano
Výbava:Předtvarovaná kolena: ano
Sněhový límec na nohavicích: ano
Infocena: 5890 Kč
Dodává: Martin Rak
Více info na www.marmot.de

 

Materiál

Použití kvalitního materiálu Schoeller® je znát. Tento materiál je příjemný na dotek, elastický a odolný. Pro velké válení ve sněhu je ale nutné přidat další vrstvu oblečení. Vnitřní strana nohavic je zesílana a omezuje tak proseknutí hranou lyže. Díky elastickému materiálu kalhoty nikde natáhnou ani nedřou. Odolné vůči větru jsou dostatečně.

 

Vnitřní strana kalhot Marmot TOUR PANTs poutkem, označením velikosti a zapínáním.Vnitřní strana kalhot Marmot TOUR PANTs poutkem, označením velikosti a zapínáním.

Zadní kapsa a pár ventilačních otvorů kalhot Marmot TOUR PANT.Zadní kapsa a pár ventilačních otvorů kalhot Marmot TOUR PANT.

Zapínání kalhot Marmot TOUR PANT.Zapínání kalhot Marmot TOUR PANT.

 

Jak nám seděly

Nabraná kolena dobře sedí a podtrhují design kalhot. Ventilační zipy jsou opravdu dlouhé a nejsou jenom pro parádu. Všechny kapsy se zapínají YKK zipy s táhly. Konec nohavic je opatřen elastickou sněhovkou s kovovým háčkem proti vnikání sněhu. Jejich ochrana je zvýšená přidanou Cordurou bez podšívky, sníh se vám tedy nehromadí u nohavic při případném proseknutí. Pas je zajištěn cvokem se suchým zipem a páskem s magnetickou přezkou, která rychle a bez nutnosti spínání či hledání správné polohy protikusů zacvakne. Celkový počet kapes: 4. Dvě klasické přední kapsy na zip. Další kapsa opět zajištěna na zip je na pravém stehně. Poslední kapsu neleznete vzadu na kalhotech na pravou ruku. Osobně tuto kapsu takřka nevyužívám.

 

Vnitřní strana nohavice kalhot Marmot TOUR PANT.Vnitřní strana nohavice kalhot Marmot TOUR PANT.

Kalhoty Marmot TOUR PANT v akci.Kalhoty Marmot TOUR PANT v akci.

Marmot TOUR PANT kalhoty zvládly i túru za náročného počasí s deštěm a silným větrem.Marmot TOUR PANT kalhoty zvládly i túru za náročného počasí s deštěm a silným větrem.

 

Ventilace

V případě většího fyzického výdeje jsem používal ventilační otvory na vnějších stranách stehen. Jejich délka je 30 cm. Což je příjemně hodně. Nejsou vašak opatřeny žádnou vloženou síťkou a je doporučeno v případě sjezdu si je zatáhnout tak, aby vám tam nevniknul sníh. Rozepínají se směrem odspodu nahoru.

 

Ventilační otvory na vnějších stranách nohavic jsou dlouhé 30 cm.Ventilační otvory na vnějších stranách nohavic jsou dlouhé 30 cm.

 

Přes lyžáky

Pro přetažení nohavic přes lyžáky doporučuji rozepnout jejich boční zipy a začít přetažením sněhového límce. Ten je opatřen elastickou gumou s protiskluzovou vrstvou a háčkem pro zajištění za tkaničky pohorek. Tyto sněhové límce již zip nemají a jsou z jednoho kusu. Jednoduché a funguje je to dostatečně. Po přetažení sněhových límců a už stačí jenom nohavice zajistit zipem a cvočkem. Šířka nohavic umožňuje však i přetažení nohavic bez nutnosti rozepínat zipy. Vyzkoušeno na skialpových lyžácích.

 

Kolena Marmot TOUR PANT jsou předtvarována a nohavice dobře sedí.Kolena Marmot TOUR PANT jsou předtvarována a nohavice dobře sedí.

Nohavice Marmot TOUR PANT jsou opatřeny elastickým sněhovým límcem s háčkem.Nohavice Marmot TOUR PANT jsou opatřeny elastickým sněhovým límcem s háčkem.

Zakončení nohavice Marmot TOUR PANT.Zakončení nohavice Marmot TOUR PANT.

 

Závěr

Marmot Tour Pant jsou výborné kalhoty pro skialpové túry. Jsou elastické. Mají dostatečnou ventilaci. Předtvarovaná kolena. Kvalitní zesílení vnitřních stran nohavic proti proseknutí a sněhové límce proti vnikání sněhu. Plastová přezka s vloženým magnetem se snadno zapíná. Během testování jsem nepoužíval spodní termo prádlo. Fungovaly dostatečně i při teplotách okolo -5C a při silnějším větru.

Zaujalo mě:
  • Strečový materiál
  • Tvarovná kolena
  • Magnetická přezka na pásku
  • Velká ventilace na stehnech

Vojtěch Dvořák


Další informace:

Logo značky MARMOT.

Firma Marmot byla založena roku 1974. Prvními produkty se staly péřová bunda a spacák. Později Marmot začal šít oblečení z Gore-Texu a řady produktů se začala rychle rozšiřovat. Produkty Marmot jsou synonymem pro kvalitu, výkon a odolnost.
www.marmot.com


19.12.2016, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.