Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Nanobunda na hory - recenze Faramugo Nanorak 3L

Nanobunda na hory - recenze Faramugo Nanorak 3L

Výrobek se testuje.Údaje výrobce:

Materiál:3vrstvá nanomembrána NANOMEMBRANE 3L 008, 100 % PAD
Membrána: 3vrstvá nanomembrána NANOMEMBRANE 3L 008
Barevné varianty: 9 + vzájemné kombinace
Dostupné velikosti: M, L, XL, XXL, XXXL
Další údaje:Gramáž: 150 g/m2
Infocena: 5960 Kč
Dodává: Faramugo
Více info na www.faramugo.cz

 

Na bundu vyrobenou v Česku z české nanomebrány jsme se v redakci hodně těšili. Otestovali jsme tedy bundu, určenou na expedice, do hor nebo jako záložní pro případ nepříznivého počasí. Je použitelná na turistiku i na běh – díky solidní paropropustnosti, kterou uvádí výrobce v MVTR cca 40 000 g/m2/24 hod. Materiál se nám jevil v jednom směru i elastický, i když výrobce tenhle údaj neuvádí. Délka rukávů je dostatečná, i délka zad. Při zvednutých pažích se bunda vytahuje minimálně. Při dešti se na povrchu bundy tvořily kapičky. Materiál je i na omak příjemný. Bunda je lehce sbalitelná. Kapuce se dá pomocí tří samosvorek dobře nastavit, případně i smotat, zajistit suchým zipem, a vytvořit tak velký límec. Kapsy jsou dvě na bocích a jedna náprsní. Větrací otvory v podpaží ještě víc zlepšují ventilaci, která se nám zdála i tak překvapivě dobrá.

Zaujalo mě:
  • membrána NANOMEMBRANE
  • úprava HYDROPHOBIC EXTREME
  • kvalitní zatahování zápěstí

Petr Barna


Další informace:

Faramugo


31.12.2016, Petr Barna


Diskuse


štěpán
štěpán

Ahoj, ještě testujete? dík

25. 05. 2017, 15:46:13
Vojtěch Dvořák, svetoutdooru.cz
Vojtěch Dvořák, svetoutdooru.cz

Ahoj, čekáme na další kus k testování, jelikož se jednalo o vzorek, který během vývoje naznal větších změn a recenze by neodpovídala bundě na pultech.

S pozdravem

Vojtěch Dvořák

Svět outdooru

31. 08. 2017, 20:45:17
Jana R.
Jana R.

Už jsem si jeden exemplář pořídila, na míru a v barevné kombinaci dle mých požadavků. Komunikace s výrobcem taky výborná-vše dle mého přání a bez příplatku za extra provedení. Nejvíc využívám na kole a jsem spocená jen v místě, kde mi leží na zádech batoh. Nevidím důvod proč připlácet za goretex.

15. 10. 2017, 20:29:07

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

• KAM NA HORY

... podle webu Pohora.cz
Trek Tumlingtar – Mera Peak - Lukla
  Netradiční, téměř nechozený trek. Z nepálského podhůří se dostáváme po 14 dnech krajinou plnou folkloru do oblasti vysokých hor – do základního tábora pod Mera Peak 6 461 m.