Ponožky pro turistické nožky - recenze Smartwool PhD Outdoor Medium Crew

Ponožky pro turistické nožky - recenze Smartwool PhD Outdoor Medium Crew

Příjemné a měkké turistické ponožky s příměsí vlny, které vás zahřejí a podrží na vašich výpravách do divočiny. Osvědčený přírodní materiál v kombinaci se syntetikou pro větší odolnost je připraven odpovídat na vaše výzvy. Jak se nám osvědčily na naší expedici do Iránu a během výstupu na jeho nejvyšší vrchol?Údaje výrobce:

Materiál:63 % Merino Wool
35 % Nylon
2 % Elastane
Dostupné velikosti: M, L, XL (38 – 49 EU)
Další údaje:Technologie: 4 Degree™ Elite Fit, PhD®
Zesílené zóny: INDESTRUCTAWOOL™
Infocena: 649 Kč
Dodává: Rock Point
Více info na www.rockpoint.cz/phd-outdoor-medium-crew

 

Na první pohled jsou „huňaté“, ale příjemné. Po prvním natažení máte příjemný pocit, že vás nikde nebude nic tlačit. A to i díky absenci švů. Při obrácení rub si to můžete ověřit.

Technologie

Systém 4 Degree™ Elite Fit – elastický kříž na nártové straně – zabezpečuje ponožku na noze. V tomto místě je ponožka nejslabší. Zbytek je zesílen a to především na patě a na špičce. Smartwool toto zesílení nazývá INDESTRUCTAWOOL™ a mělo by zajistit opravdu velikou trvanlivost a mechanickou odolnost.

Jedná se o patentovanou technologii, která je používaná na zvláště namáhaných místech a zajišťuje fantastickou odolnost při zachování veškerého uživatelského komfortu. Ponožky jsou zkrátka zesílené na správných místech a materiál ubrán tam, kde není potřeba.

 

Pružný fixační kříž na nártové části ponožky systémem 4 Degree Elite Fit System.Pružný fixační kříž na nártové části ponožky systémem 4 Degree Elite Fit System.

Smartwool PhD Outdoor Medium Crew jsou zesílené na patřičných místech.Smartwool PhD Outdoor Medium Crew jsou zesílené na patřičných místech.

Smartwool PhD Outdoor Medium Crew nerozlišují levou nebo pravou nohu.Smartwool PhD Outdoor Medium Crew nerozlišují levou nebo pravou nohu.

 

Vlna

Zápach minimální nebo žádný a to ani po delším používání. Díky nadpolovičnímu poměru vlny, která jak víme, tyto záležitosti bezpečně tlumí. Praktická je i barva a ponožky dlouho vypadají jako čisté.

 

Ponožky SMARTWOOL na vrcholu Damavandu ve výšce 5671 m. n m..Ponožky SMARTWOOL na vrcholu Damavandu ve výšce 5671 m. n m..

Rub a líc ponožek Smartwool PhD Outdoor Medium Crew.Rub a líc ponožek Smartwool PhD Outdoor Medium Crew.

Příprava na výstup na Damavand 5671 metrů v Iránu.Příprava na výstup na Damavand 5671 metrů v Iránu.

 

Závěr

Celkově působily promyšlenýma funkčním dojmem. Ani po intenzivním používání nejevily známky opotřebení, pravděpodobně díky nově patentované technologií INDESTRUCTAWOOL™. Žmolkování zatím minimální. Testovaná délka vyhovovala i použití v pohorkách. Horní lem neškrtí a je příjemně plochý a pružný.

Podle našich zkušeností jsou tyhle ponožky určeny spíš do chladnějších podmínek nebo na hory a na VHT. Pro každodení nošení do města nebo do práce se nám jeví jako příliš teplé.

Ponožky MADE IN USA dobře sloužily na výpravě do Iránu a dobře slouží i v Krkonoších a doufám, že je čeká opravdová zima.

Co byste ještě měli vědět o značce Smartwool

Značka vznikla v první polovině 90. let minulého století v americkém Coloradu, kde 2 angličtí instruktoři lyžování přemýšleli, jakou spodní vrstvu oblečení zvolit, aby byli během lyžování v teple a suchu.  Narazili na v tu dobu neznámou vlnu Merino, která je zaujala svojí jemností a nenáročností na údržbu. Z ní začali vyrábět ponožky. Smartwool zpracovává pouze vlnu z certifikovaných chovů na Novém Zealandu, v Tasmánii a v Uruguayi a každá z dodavatelských farem musí splňovat podmínky ZQ Merino programu, který zajišťuje  environmentální, sociální i ekonomickou udržitelnost chovů a zároveň zaručuje co možná nejpřirozenější životní podmínky ovcím.

 

Jak se máte sousede? Jako ve vlně?Jak se máte sousede? Jako ve vlně?

Zaujalo mě:
  • strečový materiál
  • příjemné na dotyk
  • dobrá fixace na noze
  • technologie INDESTRUCTAWOOL™

Vojtěch Dvořák


Další informace:

SmartwoolSmartwool je tradičním zpracovatelem vlny merino a jedním z leaderů tohoto oboru v celosvětovém měřítku. Značka Smartwool už dávno nepatří pouze k ponožkám. Do Smartwoolu se oblečete od hlavy až k patě!
Další zajímavosti:
Ponožky a část ostatní produkce jsou vyráběny v USA nebo Evropě
Specifický střih a design dámských ponožek
Unikátní materiálové úpravy i technologie.


13.12.2016, Vojtěch Dvořák


Diskuse


J.K.
J.K.

Jsem rád, že produkty recenzované na tomto webu jsou testované v terénu v reálných podmínkách a lidmi, kteří dělají odpovídající aktivity: je to z těch textů a fotek dobře vidět.

Nesnáším rychlokvašné pseudorecenze, co občas nahodile vychází na všelijakých jiných webech nebo i v časopisech.

Jen tak dál Světě outdooru! :)

13. 12. 2016, 20:22:59

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze