HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Funkční lyžařská bunda - recenze Kilpi Alizis

Funkční lyžařská bunda - recenze Kilpi Alizis

Lyžařská zateplená bunda Kilpi Alizis nabízí množství technických detailů, dvouvrstvou elastickou membránu a nekonvenční futuristický vzhled. Najdete u ní vše, co od lyžařské bundy očekáváte.Údaje výrobce:

Materiál:Siberium 30 000 2L
Izolace: 100% polyester
Hmotnost: 1270 g
Vodní sloupec: 30000 mm
Paropropustnost: 15000 g H2O/m2/24 h
Infocena: 5999 Kč
Dodává: Kilpi
Více info na www.KilpiSport.com

 

Od lyžařských bund se často mnoho očekává. Měla by být odolná větru i dešti, neomezovat člověka v pohybu, měla by ho pěkně zahřát, ale zase ne upéct. Na svahu se také může hodit mobil, sluneční brýle při krásném počasí a lyžařské brýle při sněhové vánici. To vše je potřeba někam bezpečně schovat. Na všechny tyto sportovcovy potřeby se snaží myslet bunda Kilpi Alizis.

Stahování kapuce a připevnění na suchý zipStahování kapuce a připevnění na suchý zip

Vrch kapuce je opatřen suchým zipemVrch kapuce je opatřen suchým zipem

Ruka je díky vnitřním návlekům chráněna proti větru. Stahování pomocí suchého zipu je rychlé a pohodlnéRuka je díky vnitřním návlekům chráněna proti větru. Stahování pomocí suchého zipu je rychlé a pohodlné

 

Použitá membrána Siberium má výborné parametry, 30 000 mm vodní sloupec a prodyšnost 15 000 g H2O za 24 hodin. Pro běžné použití je to naprosto dostačující. Její pružnost nepatří mezi největší, ale s přehledem umožní pohodlné nošení bundy. Střih bundy je volnější a nijak vás nebude svazovat. Pod bundu tedy v případě velké zimy vměstnáte i silnější střední vrstvu.

Propracovaná konstrukce

Kapuce je odnímatelná pomocí zipu a má dvoje stahování, po obvodu pomocí šňůrky a navrchu pomocí suchého zipu. Její kšilt je mírně vyztužený. Nedělalo mi problém kapuci nastavit tak, aby byla pohodlná, chránila a zároveň poskytovala dobrý rozhled.

O ventilaci se kromě membrány starají dva ventilační otvory v podpaží opatřené zipem. Proti větru a sněhu vás pak chrání spodní sněhový pás, a návleky na palec v obou rukávech. Spodní stahování je provedeno klasicky pružnou šňůrkou s dvěma stahovacími sponami po stranách. Všechny švy jsou podlepené, tak by vám neměla dovnitř vniknout žádná voda.

Z proužkovaného designu doslova přechází zrak. Kombinace šedé, stříbrné a červené je povedenáZ proužkovaného designu doslova přechází zrak. Kombinace šedé, stříbrné a červené je povedená

Praktické řešení kapes

Samotnou kapitolou jsou kapsy. Bunda jich nabízí opravdu mnoho, a tak se na ně jdeme popořádku podívat. Vně bundy najdeme rovnou čtyři. Dvě klasické spodní kapsy jsou dostatečně velké a stejně jako všechny ostatní mají nepromokavý zip. Jezdec zipu je schovaný, aby nepřekážel, a k rozepnutí v rukavicích vám napomůže šňůrka s plastovým držadlem. V levé kapse je poutko na permici. Další kapsu najdete na hrudi. Na můj vkus je zbytečně velká, ale kdo má velký smartphone anebo nadutou peněženku, její velikost jistě ocení.

Čtvrtou vnější kapsu najdeme na konci levého rukávu. Sem si většina ukryje magnetickou permici anebo třeba platební kartu, kterou lze pak bezkontaktně platit:) Zip je tu opět nepromokavý, ale jeho jezdec už je velmi drobný, takže na jeho ovládání se budete muset nejprve zbavit rukavic. Navíc gumička s logem Kilpi, která je uvnitř jezdce a má za úkol ovládání usnadnit, má tendenci vypadávat, takže ji nejspíš časem ztratíte.

Vnitřní kapsa na lyžařské brýle, ve které je ukryt leštící hadříkVnitřní kapsa na lyžařské brýle, ve které je ukryt leštící hadřík

Vnitřní kapsa na sluneční brýleVnitřní kapsa na sluneční brýle

Kapsy mají nepromokavé zipy a barevně kontrastují se zbytkem bundyKapsy mají nepromokavé zipy a barevně kontrastují se zbytkem bundy

 

Uvnitř bundy naleznete další tři kapsy. Kapsu na mobil se sluchátkovou dírkou na povrchu, kapsu na sluneční brýle a kapsu na lyžařské brýle, která skrývá sušící a leštící hadřík na pružné šňůrce. Všechny jsou označeny gumovou cedulkou s příslušnou ikonkou. V pravém rameni je ukryta destička Recco, která může v případě zavalení lavinou pomoci k vaší lokalizaci. O další bezpečnost se stará hromada reflexních prvků.

Hodnocení testera

Vzhledem k "zimě", která letos panuje, mi nebyla dána možnost bundu vyzkoušet v akci. I když… testování nepromokavosti ve sprše by se akcí nazvat mohlo:) Bunda tam obstála a ze sprchy jsem vylezl naprosto suchý.

Odvětrání v podpaží je bohužel opatřeno malým jezdcemOdvětrání v podpaží je opatřeno malým jezdcem

Bunda Kipli Alizis se snaží vyhovět všem a stát se univerzální pro všechny vaše zimní aktivity. Množství detailů, které však nemusí potřebovat všichni, se podepsalo na vyšší hmotnosti (1,3 kg) a na vyšší složitosti konstrukce, která se pak může negativně podepsat na životnosti. Jsem zastáncem jednodušších řešení, ale věřím, že takto technicky propracovaná bunda najde mnoho spokojených uživatelů. Rozhodně na to má!

Zaujalo mě:
  • nekonvenční vzhled
  • precizní zpracování
  • množství technických detailů

16.12.2015, Michal Kroužel


Diskuse


KubaN
KubaN

Začíná mi to připadat až směšný. Noname značka, absolutně standardní technický řešení, průměrná membrána a bunda stojí 6000,-. Kdo si to koupí?

29. 01. 2016, 10:14:20
Pavel S
Pavel S

Naprosto nechápu filozifii těchto značek. Na webu mají tisic druhů bund který šijou v jedný fabrice v Číně. Konstrukce i materiály průměrné.

K téhle konkrétní budně. Výborný je test nové bundy ve sprše! Když vezmu bavlněnou bundu z výroby, tak mně taky 100% nepomokne ve sprše, protože ty tkaniny jsou impregnovaný z výroby. Zajímá mě výsledek třeba po půl roce na místě, které je zatěžované třeba popruhy od batohu. Pak můžu mluvit o trvalý nepropustnosti.

21. 03. 2016, 14:10:35
Petr Trekoval
Petr Trekoval

Kolik stoji konkurencni bundy obdobnych parametru? ja jsem koukal na Rossignol,  Salomon a to jsou ceny 2-3 vyssi, Spyder i vickrat vyssi cena ... nehlede ze Kilpi daji nakoupit se slusnou slevou po seznone ...

08. 03. 2017, 17:13:58

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze