HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Vypracovaní krasavci - recenze rukavic La Sportiva Tech Gloves

Vypracovaní krasavci - recenze rukavic La Sportiva Tech Gloves

Rukavice, které vás zaujmou na první pohled. Jsou zkrátka jiné. Zateplené rukavice se zesílením dlaňové části a ještě extra palce jsou rukavice, které dobře sevřou teleskopické hole, cepíny nebo lano. Zvládnou lezení i jištění. Na izolaci Polartec® Alpha vyvinutou pro americké spec. jednotky a na Merino se můžete spolehnout. Stejně jako na celé rukavice.Údaje výrobce:

Materiál:84% Polyamid
16% Elastan
Kůže
Polartec® Alpha
Merino
Hmotnost: 180 g
Náplň: syntetika
Barevné varianty: Black/Yellow
Dostupné velikosti: XS-XL
Teplotní limit: -8°C do +2ºC
Infocena: 2490 Kč
Dodává: HUDYsport a.s.
Více info na www.hudy.cz/rukavice/la-sportiva-tech-gloves,100030079-black-yellow.html

 

Rukavice, které vás zaujmou na první pohled. Jsou zkrátka jiné. Dle výrobce jsou určeny pro VHT a ski-mountaineering. Zateplené a propracované rukavice se zesílením dlaňové části a ještě extra palce jsou rukavice, které dobře sevřou teleskopické hole, cepín nebo lano. Zvládnou lezení i jištění.

Rukavice Tech Gloves při práci s lanemRukavice Tech Gloves při práci s lanem

Túry typu Grossglockner nebo Hoch Tirol jsou pro ně ideální. Neoprenová manžeta skvěle zatahuje zápěstí a dovoluje přes rukavice přetáhnout rukávy. Na izolaci Polartec® Alpha vyvinutou pro americké spec. jednotky a na Merino vlnu se můžete spolehnout. Stejně jako na celé rukavice.

Na první pohled

Rukavice určitě zaujmou barevně na první pohled. Z řady šedých nebo černých rukavic jistě vystupují do popředí. Nemůžete je zkrátka přehlédnout. Osvědčená kombinace vosích barev funguje v tomto případě skvěle. Navíc si La Sportiva dala záležet i s použitím kvalitních materiálů. Tyto rukavice nemají žádnou membránu, ale za to jsou na nich použity jiné kvalitní materiály.

Izolace

Na izolaci byl použit nový materiál Polartec® Alpha, který byl vyvinut pro americké speciální jednotky. Tento skvělý izolační materiál s jedinečnými vlastnostmi je použit na horní straně rukavice. Není aplikován do části dlaňové. Zbytek izolace zastupuje podšívka z materiálu Merino. Kromě izolace samozřejmě Merino zastupuje i druhou funkci a tou je minimalizace zápachu.

Rukavice La Sportiva a hrany na lyžíchRukavice La Sportiva a hrany na lyžích

Podzimní via ferrata Vodní brána u SemilPodzimní via ferrata Vodní brána u Semil

Testováno i při jízdě mimo sjezdovkyTestováno i při jízdě mimo sjezdovky

 

Aby rukavice vydržela

Rukavice Tech Glove jsou zesíleny opravdu patřičně. Kromě základní vrstvy jsou ještě opatřeny extra zesílením v oblasti palce a mezi palcem ukazovákem. Tedy tam, kde svíráte lano, hole nebo cepín.Testovali jsme je dokonce i na via ferratě, když se ochladilo. Všichni víme, že lezení na ocelovém laně a zvláště sestupy, kdy se po ocelovém laně spouštíme, dávají rukavicím zabrat.Po testování rukavice stále vykazuje minimální opotřebení.Dále jsme ji testovali během zimní přípravy s cepíny a na tuto aktivitu nebudeme brát žádné jiné po celou dobu testu.Lyžovali jsme s nimi na ledovci v Söldenu.

Jak sedí?

Neoprenová manžeta společně se suchým zipem skvěle zatahuje zápěstí a dovoluje přes rukavice přetáhnout rukávy.Po utáhnutí rukavice máte dobrý pocit a jisté zápěstí. Navíc takto uzavřená rukavice pružnou neoprenovou manžetou nedovolí sněhu dostat se do ní.

Test s cepíny během drytoolingového tréninkuTest s cepíny během drytoolingového tréninku

Testováno i cepínem a lanemTestováno s cepínem i s lanem

Rukavice zažily i testování na lyžíchRukavice zažily i testování na lyžích

 

Co byste ještě měli vědět

Polartec® Alpha® byl původně vyvinut pro speciální síly v USA, které požadovaly pokročilejší izolační materiál do svých bojových uniforem. Tato látka s novou technologií s aktivní izolací reguluje teplotu tělesného jádra během obou dynamických i statických aktivit. Tato nejnovější pokrok v adaptabilní prodyšnost pomáhá eliminovat potřebu ubírání nebo přidání vrstvy na cestách nebo během aktivity.

Výhody materiálu Polartec® Alpha®

 • Vynikající prodyšnost
 • Tepelná izolace bez nárůstu hmotnosti
 • Lehce sbalitelný
 • Rychlé schnutí
 • Snadná údržba
 • K dispozici v různých technologických variantách a gramážích

Zjistil jsem:

 • Vzhledem k izolaci se jedná o rukavice do chladnějšího prostředí.
 • Abyste využili jejich potenciál na maximum, doporučujeme před nákupem vyzkoušet.
 • Pro ty, kteří si cvakají rukavice na sedák, chybí poutko.

Zaujalo mě:
 • Neoprenová manžeta
 • Poctivé zesílení na exponovaných místech
 • Technický design
 • Izolační náplň z materiálu Polartec® Alpha
 • Merino podšívka

Vojtěch Watt Dvořák


Další informace:

HUDY

HUDYsport a. s. je největší sítí outdoorových prodejen v České a Slovenské republice s tradicí, která se vyvíjí od roku 1990.Stěžejní část tvoří 38 maloobchodních prodejen na území obou republik.

 

Pořídit možno v největší síti outdoorových prodejen v Česku a na Slovensku nebo na: www.hudy.cz


28.11.2015, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů