HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Bunda pro zimní aktivity - recenze Ternua Sunlight

Bunda pro zimní aktivity - recenze Ternua Sunlight

Pro aktivní zimní sportovce se v posledních letech objevily hybridní bundy, které kryjí tělo a umožňují dobré odvětrání skrz paže. Jednou z takových bund je i Ternua Sunlight, oběť naší recenze.Údaje výrobce:

Materiál:Pertex Quantum
Polartec Alpha
Polartec Power Stretch
YKK zipy
Náplň: syntetika
Barevné varianty: černá, modrá
Dostupné velikosti: S-XXL
Infocena: 4999 Kč
Dodává: Rock Point
Více info na www.rockpoint.cz

 

Hybridní bunda Ternua Sunlight je primárně určena na aktivní pohyb v zimě což jsou například skialpy či sněžnice. Tomuto určení je bunda zcela přizpůsobena a důraz je kladen zejména na funkčnost použitých materiálů a střihů a také na kompaktnost a nízkou hmotnost.

Na první pohled

Na první pohled zaujme zcela odlišná konstrukce (a materiál) těla a rukávů bundy. Tělo, tedy jeho přední i zadní část je z Pertexu Quantum z vnější strany, vyplněného Polartecem Alpha a zevnitř je pouze jednoduchá a dýchavá umělá tkanina.

 

Uchycení rukávů za palec pomocí očkaUchycení rukávů za palec pomocí očka

Detail kapsyDetail kapsy

BokyBoky

Pertex se po stranách sbíhá pouze v pase. Rukávy a boční části trupu jsou z Polartecu Power Stretch ve dvou provedeních - s počesáním uvnitř a bez počesání uvnitř. Tato kombinace materiálů zaručuje několik klíčových vlastností bundy. Tělo je díky osvědčenému Pertexu chráněno před větrem a zároveň je díky vnitřnímu Polartecu v teple. Samozřejmostí je, že Polartec jakožto umělé vlákno dokáže hřát i když jej propotíte, takže se nemusíte bát se do (například) skialpů pořádně opřít.

Když fouká

V mrazivém větru oceníte nejen vy, ale zejména váš hrudní koš Pertex, který spolehlivě zabrání pronikání větru a tedy i chladu až na povrch těla. Rukávy z polartecu hřejí, ale zároveň jsou velmi prodyšné a velice dobře odvádějí pot od těla na povrch. Otázkou je, co se zmrzlým potem na rukávech při delších aktivitách, ale to asi ukáže až skutečný polárnický test.

 

bunda Ternua Sunlight zepředuBunda Ternua Sunlight zepředu

ZádaZáda

Vnitřní materiálVnitřní materiál

 

Boční panely a rukávy

Polartec rukávů je zároveň velice elastický takže se bunda dokáže adaptovat na vaše pohyby což je velmi příjemné. Boční panely těla bundy jsou také vyrobeny z Polartecu Power Stretch a díky němu jsou dostatečně pružné (záruka pohyblivosti) a prodyšné stejě jako již popsané rukávy.

Další drobné vychytávky

Samozřejmostí jsou YKK zipy přes trup i na kapsách, ploché švy, které netlačí a nepřekážejí a celkové kvalitní zpracování. Nechybí detaily jako očka pro palce na koncích rukávů, aby nedocházelo  jejich vyhrnování, dvě obyčejné kapsy na bocích bundy či pruženka v pase, aby nedocházelo k vyhrnvání bundy a vystavováná částí těla zimnímu počasí.

 

Detail krytí jezdce zipu u krkuDetail krytí jezdce zipu u krku

Verdikt testéra

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jsem delší dobu hledal nějaký produkt, který by v zimě fungoval přesně jako bunda Ternua Sunlight a jsem rád, že se takový produkt na trhu dá sehnat (samozřejmě u více výrobců), navíc v takové kvalitě, jakou umí Ternua. Během nepříliš dlouhého používání jsem u bundy nenašel nic, co bych jí vytknul.

Trochu mě zklamalo, že výrobce nedokončil vnitřní síťované kapsy, které by tak dokázaly pokytnou nějaký ten úložný prostor navíc, ale asi věděl proč to dělá. Strach jsem měl o rychlé opotřebení povrchu polartecu na rukávech, ale to se zatím nepotvrdilo a doufám, že už ani nepotvrdí. Věřím, že až přijde skutečná zima, budu s bundou spokojen stejně jako v současných povětrnostních podmínkách podzimu.

Zaujalo mě:
  • Zpracování
  • Jednoduchost
  • Design

Petr Snížek


Další informace:

Prodejny ROCK POINT nabízí širokou škálu outdoorového vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě. Je zde zastoupeno vše, co byste kdy při svých cestách či sportovních aktivitách mohli potřebovat - oblečení, boty, batohy, stany, spacáky a nejrůznější kempinkové doplňky, stejně jako běžecké, lezecké, cyklo či lyžařské vybavení a oblečení.

Více informací najdete na www.rockpoint.cz


25.11.2015, Petr Snížek


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů