HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Recenze: Pánský lyžařský komplet Hannah Goetz a Park

Recenze: Pánský lyžařský komplet Hannah Goetz a Park

Pánský lyžařský komplet HANNAH. Zateplená bunda Goetz a kalhoty Park, které jsou vyrobeny ze značkové membrány Climatic Element Stretch a zaizolovány kvalitními izolačními materiály. Kromě toho, že nepromoknou a dobře izolují, co ještě umí a co se nám na nich líbilo a co ne?Údaje výrobce:

Materiál:100% Polyester
Náplň: syntetika
Membrána: Climatic Element Stretch 17 000 mm/15 000 g/m2/24h
Barevné varianty: Fiery red, Moroccan blue, Night sky
Dostupné velikosti: S, M, L, XL, XXL
Další údaje:Infocena: bunda: 7990 Kč, kalhoty: 4290 Kč
Izolace bunda: Thermore Classic
Izolace kalhoty: Duratherm
Infocena: 7990 Kč
Dodává: Hannah
Více info na www.hannah.cz

 

Popis

Pánská lyžařská bunda GOETZ je stylová a designově čistá bunda. Kapsy na hrudníku jsou jen lehce naznačeny. Potisku si na poprvé ani nevšimnete. Zipy a všechny detaily jsou barevně sladěny a to ve všech třech barevných variantách této zateplené lyžařské bundy. Bundu doplňují lyžařské kalhoty Park.

 

Testování bundy HANNAH Goetz i při jízdě ve volném terénu.Testování bundy HANNAH Goetz i při jízdě ve volném terénu.

Ventilace na bundě HANNAH Goetz.Ventilace na bundě HANNAH Goetz.

A jde se na Ápres ski.A jde se na Ápres ski.

 

Materiály

Lyžařská bunda je vyrobena z dvousměrného strečového materiálu s membránou Climatic Element Stretch, který zajišťuje volnost pohybu. I přesto, že se jedná o 2-way strečový materiál, rozsah  a volnost pohybu je dostatečná a nikde nic netáhlo. V teple vás udržuje izolační materiál Thermore Classic. V kombinaci s membránou a s izolací by vás tedy neměla zima nebo drsnější zimní podmínky zaskočit. Kvalitní zipy YKK dobře chodí. Zipy na ventilačních otvorech i na hlavních kapsách u bundy a kalhot mají veliká táhla pro snadný úchop v rukavicích. Pouze dvojice kapes na hrudníku bundy Goetz má malá táhla, která se po sklopení schovají pod malou klopu a jsou tudíž takřka neviditelná - decentní. Určeny jsou pro manipulaci bez rukavic a pro uložení drobností (telefon, klíče od auta, cennosti), kdy uživatel stejně rukavici sundavá.

 

Technické materiály na bundě HANNAH Goetz.Technické materiály na bundě HANNAH Goetz.

Membrána na bundě HANNAH Goetz.Membrána na bundě HANNAH Goetz.

Visačky na kalhotech HANNAH Park a izolační materiál DURATHERM.Visačky na kalhotech HANNAH Park a izolační materiál DURATHERM.

 

Bunda Goetz

Odepínatelný sněhový límec jde navíc pomocí rafinovaně skrytých druků zajistit proti „plandání“. Jedna vnitřní síťovaná kapsa je určena na brýle a druhá, pevná na zip, má průchodku na sluchátka – audio pocket. Za mne ideální kapsa na telefon tak, abyste ho stále udržovali v teple. Na vnějších kapsách zaujme dekorativní potisk. Celkem má bunda pět vnějších kapes včetně rukávové kapsy na skipas.

Kompletní fotogalerie HANNAH Goetz a Park (49)

Veliká kapuce, která pojme helmu, je odnímatelná. Kapuce je zajištěna pomocí krátkého zipu a dvojice druků. Po odepnutí je možno zip založit do límce. Takže z bundy můžete odepnout kapuci a sněhový límec. Elastické rukávové manžety s otvorem na palec zamezují vnikání sněhu a foukání do rukávů. Stahování v pase zajišťuje pružná tkanice a dvojice samosvorek. Všechny švy jsou podlepené.

 

Rozložená bunda HANNAH Goetz z odepnutou kapucí a sněhovým límcem.Rozložená bunda HANNAH Goetz z odepnutou kapucí a sněhovým límcem.

Dlouhé táhlo zipu ventilace u bundy HANNAH Goetz.Dlouhé táhlo zipu ventilace u bundy HANNAH Goetz.

Detail jezdce kapsy na hrudníku bundy HANNAH Goetz.Detail jezdce kapsy na hrudníku bundy HANNAH Goetz.

 

Kalhoty Park

Jedná se o zateplené kalhoty pro sjezdové lyžování. Na kalhotách naleznete dvojici kalhotových kapes s YKK zipy a dlouhými táhly pro ovládání v rukavicích. Regulace obvodu v pase zajišťuje dvojice suchých zipů. Osobně bych uvítal kšandy. Konce nohavic leze rozepnout a snadněji přetáhnout přes lyžáky. Sněhový límec je jednoduchý, což jsem kvitoval. Suché zipy většinou trhají ponožky nebo spodní prádlo. V jednoduchosti je síla.

Tepelných komfort zajišťuje izolace Duratherm – polyesterové rouno určené pro tepelnou izolaci sportovnich oděvů. Zaručuje optimální tepelnou pohodu při zimním sportování i běžném nošení. Duratherm má vynikající tvarovou paměť a tím i vysokou plnivost. Duratherm spolehlivě funguje i ve vlhkém prostředí. Nepromokavost a větruodolnost pak membrána Climatic Element Stretch 17 000 mm. Vnitřní strana nohavic u kotníků není nijak zesílena jiným odolným materiálem a tak jsem ji při ježdění ve volném terénu proseknul. Na sjezdovkách k tomu asi dojde těžko.

 

Regulace obvodu pasu na kalhotech HANNAH Park.Regulace obvodu pasu na kalhotech HANNAH Park.

Nohavice HANNAH Park s vloženým klínem a zajištěnou klopou pomocí druku.Nohavice HANNAH Park s vloženým klínem a zajištěnou klopou pomocí druku.

Otevřená ventilace kalhot HANNAH park na sedačce.Otevřená ventilace kalhot HANNAH park na sedačce.

 

Závěr

Celkem s kompletem HANNAH bundy Goetz a kalhot Park dostáváte 9 kapes na uložení potřebných věcí pro sjezdové lyžování – skipasu, brýlí, šátku, telefonu, kapesníků, dokladů. Kvalitní strečovou membránu a dva různé značkové izolační materiály. Navíc si vybrat můžete z několika barevných variant. Osobně bych na kalhotách určitě uvítal kšandy a na bundě výše našitou vniřní manžetu v rukávu tak, aby šel rukáv pohodlně přetáhnout i přes větší rukavice (rozuměj delší).

 

První ježdění v Rakousku s bundou HANNAH Goetz a kalhotami Park.První ježdění v Rakousku s bundou HANNAH Goetz a kalhotami Park.

Zaujalo mě:
  • odnímatelný sněhový pás
  • množství kapes
  • strečový materiál

Vojtěch Dvořák


Další informace:

HannahHANNAH je česká značka outdoorového a lyžařského oblečení a vybavení s tradicí od roku 1991. Spolehněte se na kvalitní osvědčené materiály, které vám dopřejí užívat si outdoor naplno.


21.02.2018, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů