HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Vlněné triko Woolife

Recenze: Vlněné triko Woolife

Pánské funkční tričko WOOLIFE je vyrobeno z jemné vlny Merino – 100% přírodní australské vlny. Dík elegantnímu střihu a absenci potisku se hodí do přírody i pro volný čas, do školy nebo do zaměstnání. Totálně univerzální použití. A navíc vyrobeno v Česku.Údaje výrobce:

Materiál:100% přírodní australská vlna Merino 140g/m2, 17,7 mikronů
Hmotnost: 165 g
Barevné varianty: světle modrá, tmavě modrá, tmavě zelená, žlutá, černá (na podzim avizuje výrobce uvedení dalších barev)
Dostupné velikosti: S, M, L, XL, XXL
Další údaje:Certifikace: mezinárodní vlněná pečeť Woolmark
Infocena: 1460 Kč
Dodává: woolife Česká republika
Více info na www.woolife.cz

 

Balení

Produkty WOOLIFE jsou baleny jako luxusní zboží. V krásných a elegantních krabičkách. Ze spodní strany je skrz dvěma proseknutými kolečky možno přečíst většinu potřebných informací jako jsou: zjednodušený obrázek a jaký typ oblečení se jedná, název, velikost, čárkový kód a logo WOOLMARK.

 

Balení produktů WOOLIFE s visačkou Pure Merino Wool.Balení produktů WOOLIFE s visačkou Pure Merino Wool.

Balení produktů WOOLIFE.Balení produktů WOOLIFE.

Balení produktů WOOLIFE. Informace na visačce.Balení produktů WOOLIFE. Informace na visačce.

 

Nasazení

Po vyjmutí z krabičky už stačí jenom vytáhnout, obléct a vyrazit někam ven. Já jsem vyrazil na skály, do kavárny, do města, na dovolenou a na hory. Triko WOOLIFE s krátkým rukávem jsem nešetřil a bral ho na takřka všechny akce přes celé léto. Celkem odhaduji, že jsem nosil triko určitě více než 30 dní a to jsem v něm i několikrát spal a měl ho 3 - 5 dní v kuse na sobě.

Kompletní fotogalerie Triko WOOLIFE (21)

Triko zvládlo i lezení na skalách a to si myslím, že je asi pro oblečení ten největší test. Na triku doposud nejsou žádné známky zatržených oček či dírek. Vlna zvládla tuhle nálož testování bez ztráty kytičky, včetně pozitivního dojmu z prvního oblečení, který, jak víme, je při výběru vlněného prádla tak důležitý.

 

Testování na dovolené v Jižních Čechách.Testování na dovolené v Jižních Čechách.

Testování na skalách v Jižních Čechách.Testování na skalách v Jižních Čechách.

Triko WOOLIFE, modré, 140 g/m2 a testování na skalách a při lezení.Triko WOOLIFE, modré, 140 g/m2 a testování na skalách a při lezení.

 

Popis a technické informace

Triko má ploché švy, které nikde netlačí. Přírodní vlněné vlákno vás ochrání před škodlivým UV zářením, dobře odvádí vlhkost. Snadno se i udržuje. Pere se pouze na 40 °C nebo v ruce. Triko je bez potisku, čili úplně univerzální a elegantní. Z venku je pouze jediná černá tkaná etiketa WOOLIFE na levém boku. A pak etikety vnitřní se symboly údržby, logem a sídlem společnosti a pečetí PURE MERINO WOOL.

 

Detail etikety WOOLIFE.Detail etikety WOOLIFE.

Vnitřní etiketa WOOLIFE opět se symboly údržby a péče plus 9místné číslo.Vnitřní etiketa WOOLIFE opět se symboly údržby a péče plus 9místné číslo.

Triko WOOLIFE je bez potisku a příjemně dlouhé.Triko WOOLIFE je bez potisku a příjemně dlouhé.

 

Jak sedí

Délka rukávů mi vyhovovala, taktéž i celková délka, která se nezměnila ani po několika vypráních. Samozřejmostí je dodržování pracích symbolů nebo vyzkoušených postupů. WOOLIFE doporučuje praní max. na 40 °C. Nedošlo ani k obvyklému zatržení či vytvoření drobných dírek v exponovaných partiích (břicho, boky nebo lokty). Vlastnosti vlny tedy hřejivost a dlouhou odolnost vůči zápachu triko WOOLIFE beze zbytku splnilo.

 

Triko WOOLIFE, modré, 140 g/m2 a testování na vodě.Triko WOOLIFE, modré, 140 g/m2 a testování na vodě.

Trochu zapotit a vyzkoušet i odolnost vůči pocení a skvrnám.Trochu zapotit a vyzkoušet i odolnost vůči pocení a skvrnám.

Detail na šití trika WOOLIFE a jemnou strukturu materiálu.Detail na šití trika WOOLIFE a jemnou strukturu materiálu.

 

Materiál

Kvalitní vlna. Pro většinu uživatelů pravděpodobně nekousavá. Výrobce uvádí jako materiál 100% přírodní australskou vlnu Merino s certifikací mezinárodní vlněné pečetě Woolmark.
Co to znamená?
U textilních výrobků, které mají logo Woolmark, máte jistotu, že výrobce použil 100% čistou vlnu, zpracovanou odpovídající technologií a výsledný produkt z hlediska použitého materiálu, střihu, užitných vlastností odpovídá celosvětovým standardům WOOLMARK.  Výrobce (tedy WOOLIFE) je pod stálým dohledem a kontrolou společnosti The Woolmark Company. WOOLIFE musí tedy pravidelně poskytovat k testování jak základní materiál, tak i namátkově vybrané hotové výrobky. TWC také každý rok provádí tzv. „mystery shopping“, tedy utajený anonymní nákup, a takto získané výrobky opět testuje.

 

Triko WOOLIFE, modré, 140 g/m2 a testování na žulových skalách a při lezení.Triko WOOLIFE, modré, 140 g/m2 a testování na žulových skalách a při lezení.

Zaujalo mě:
  • příjemný materiál
  • střih
  • kvalitní zpracování a dárkové balení

Vojtěch Dvořák


Další informace:

WOOLIFEVlněné funkční termo prádlo WOOLIFE od australských oveček Merino je hebké jak samet. Nekouše. Když se “orosíte” odvede vlhkost. Nabízíme a vyrábíme tílka, trička, trika s dlouhým rukávem, pánské trenýrky, boxerky, spodky, dámské kalhotky na sport, práci na zahrádce, na hory, k televizi i do kanceláře. Oblékněte vzdušnou merino vlnu značky WOOLIFE pod svetr, košili i pod kostýmek do společnosti. Pro náročné a outdoorové aktivity, pro domácí pohodu, pro fajnšmekry, pro děti, teenagery i seniory. Jsme 100% přírodní, šijeme v ČR. Oblečte se do ne/pohody, potěšte blízké dárkem ze stepí Austrálie.


06.11.2017, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů