HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Bundy HANNAH Haken

Recenze: Bundy HANNAH Haken

Na první pohled jednoduchá pánská bunda Hannah Haken klame tělem. Velká kapuce schlamstne horolezeckou helmu. Dobře sedí a odolala všem nástrahám náročného testování. Má nějaké slabé místo?Údaje výrobce:

Materiál:Climatic Element, 100% polyester
Hmotnost: 390 g
Barevné varianty: Black Iris, Black Iris/Bright Green a Bright Green/Black Iris
Infocena: 3490 Kč
Dodává: Hannah
Více info na www.hannah.cz

 

Bunda sedí díky střihu Alpine Fit dobře. Nikde nic neplandá. Střih Alpine Fit dobře sedí a nabízí i anatomicky tvarované rukávy, zakončené stahováním patkou se suchým zipem. Hlavní zip je navíc podložen přehnutou légou, takže se jedná o dvojitou ochranu předního dílu. Zip je pouze jednocestný. Táhlo je dostatečně velké a snadno jej nahmatáte i v rukavicích. Spodní lem u hlavního zipu je ještě zajištěn patentem, který kromě pojistky zipu zajišťuje a rovná i začátek spodní krycí légy.

 

Bunda HANNAH Haken na krkonošských hřebenech.Bunda HANNAH Haken na krkonošských hřebenech.

Zkouška bundy HANNAH Haken na zvednuté ruce.Zkouška bundy HANNAH Haken na zvednuté ruce.

Pohyb bez omezení v bundě HANNAH Haken.Pohyb bez omezení v bundě HANNAH Haken.

 

Límec a kapuce

Límec je dostatečně vysoký a do bundy schováte u bradu skoro až pod nos. Na límci je i stahování kapuce, které je velmi zajímavě vyřešeno. Samosvorky jsou v něm skryty. Stačí je nahmatat, stlačit a pružné tkanice povolit. Volné konce těchto tkanic směřují do bundy a nikde z vnější strany nepřekážejí. Kapuce je dostatečně velká a pojme i horolezeckou helmu. Další stahování na zadní straně kapuce se reguluje její objem. Tuto regulaci využijete především při nasazení pouze na hlavu (bez helmy). Opět dobře přístupná samosvorka. Vše je kvalitně z vnitřní strany opatřeno „tejpovací“ páskou.

 

Stažená kapuce bundy HANNAH Haken přes helmu.Stažená kapuce bundy HANNAH Haken přes helmu.

Konec pružné tkanice stahování kapuce bundy HANNAH Haken vede do bundy a nikde tedy netrčí z venku.Konec pružné tkanice stahování kapuce bundy HANNAH Haken vede do bundy a nikde tedy netrčí z venku.

Plochá samosvorka stahování kapuce je skryta přímo v tunýlku bundy HANNAH Haken.Plochá samosvorka stahování kapuce je skryta přímo v tunýlku bundy HANNAH Haken.

 

Kapsy

Kapsy jsou pouze dvě. Z vnitřní strany jsou síťované a nesnižují tak parupropustnost celé bundy. Zipy jsou opět opatřeny velkými táhly.  Při troše snahy, když si bundu srovnáte, dostanete se do těchto kapes i s oblečeným sedákem.

 

Kapsa versus ventilace bundy HANNAH Haken.Kapsa versus ventilace bundy HANNAH Haken.

 

Ventilace

Ještě lepší ventilaci, která nás příjemně překvapila sama o sobě, zajišťuje dvojice ventilačních otvorů v podpaží. Ty jsou dostatečně velké. S délkou 38 cm patří k těm větším na outdoorovém trhu. Zip je klasický spirálový a je překryt úzkou légou.

Stahování spodního lemu je vyřešeno opět pružnou tkanicí. Stahování je samosvorkami po obou stranách. Z vnější strany však není vůbec vidět a neruší tak jednoduchý design této bundy.

 

Obrovské větrání bundy HANNAH Haken.Obrovské větrání bundy HANNAH Haken.

Zatahování kapuce bundy HANNAH Haken.Zatahování kapuce bundy HANNAH Haken.

CLIMATIC Element a jednoduché zatahování rukávů suchým zipem.CLIMATIC Element a jednoduché zatahování rukávů suchým zipem.

 

Závěr

Podle mého testování, které bylo poněkud drsnější, by bunda Haken měla dobře posloužit vyznavačům vysokohorské turistiky, trekingu nebo zajištěných cest (ferat). Překvapila mne i dobrá ventilace, protože bunda v pohodě vydýchala i skialpové túry a neměl jsem potřebu ji odkládat do batohu. Mechanickou odolnost však ověří až čas.

 

Pod kapuci bundy HANNAH Haken se helma vejde tímto způsobem a nezvedá ramena.Pod kapuci bundy HANNAH Haken se helma vejde tímto způsobem a nezvedá ramena.

Kompletní fotogalerie Hannah Haken (25)

Zaujalo mě:
  • Velké ventilační otvory
  • Parupropustnost
  • Skrytá regulace velikosti kapuce
  • Velikost kapuce
  • Střih Alpine fit

Zbyněk Kupčík


Další informace:

HannahHANNAH je česká značka outdoorového a lyžařského oblečení a vybavení s tradicí od roku 1991. Spolehněte se na kvalitní osvědčené materiály, které vám dopřejí užívat si outdoor naplno.


12.07.2017, Zbyněk Kupčík


Diskuse


Michal Novotný
Michal Novotný

V textu se bohužel nepíše, co znamená "drsnější testování" a ani jak bunda odolává dešti - což je podle mě jeden z hlavních úkolů této bundy. Podle mé zkušenosti není voděodolná tak, jak by měla. Zakoupil jsem tuto bundu asi před měsícem, ale musel jsem ji vrátit. Nepromokavá bunda má vodu i odpuzovat a ta má tak po jejím povrchu stékat v kapkách. To však tato bunda neumí v požadované míře, takže při krátké procházce v běžném dešti začala voda prosakovat dovnitř. Membrána sice vodu nepustila dál, ale na bundě se začaly tvořit tmavé fleky. Narušila se tak paropropustnost a bunda byla těžší. Tuto vadu dokonce potvrdil i materiálový specialista z firmy Hannah a peníze mi vrátili. Pravděpodobně se tak jedná o špatnou výrobní technologii u jinak dobře řešené a designově pěkně zpracované bundy. Jako záložní bunda pro případ deště je však nepoužitelná.

05. 08. 2017, 12:03:54

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze