HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Recenze krátké péřové sukně Short Down Skhoop a dlouhé péřové sukně Mid Down Skhoop

Recenze krátké péřové sukně Short Down Skhoop a dlouhé péřové sukně Mid Down Skhoop

Péřové sukně jsou jedním ze zajímavých důsledků návratu péřového vybavení na výsluní zájmu nejen outdoorové veřejnosti. Ne jinak je tomu u sukní Short Down a Mid Down Skhoop. Short Down Skhoop je kratší sukně nad kolena a Mid Down Skhoop je sukně delšího střihu pod kolena.Údaje výrobce:
Svrchní materiál: polyester
Izolační vrstva: 80 % prachové peří, 20 % peří, plnivost 500 cuin
Barevné provedení: černá, modrá, zelená (Short Down),  šedá a růžová(Mid Down).
Infocena:  3 465 Kč (Short Down Skhoop), 4 688 (Mid Down Skhoop)
Dodává: North Shop

Obě jsou vyrobeny ze stejných materiálů, tedy z polyesteru s izolační vrstvou peří (80 % prachového peří a 20 % peří s plnivostí 500 cuin) a stejného provedení, jen střih se různí délkou.


V pase jsou poutka na poměrně široký opasek, vzadu je sukně stažena gumou, aby při sezení neodstávala. Nechybí ani poutko na zavěšení. Dvě poměrně prostorné kapsy také jistě nejsou k zahození, pro bezpečí uložených věcí je lze uzavřít zipem s poutkem pro snadnější manipulaci. Boční levý zip je možné celý rozepnout pro snadné oblékání a pro usnadnění lepšího pohybu ho lze samozřejmě rozepnout i odspodu. K usnadnění pohybu v sukni slouží i zip na pravé straně, který se tentokrát rozepíná pouze odspodu a zasahuje asi do dvou třetin délky sukně.

Short Down SkhoopShort Down Skhoop

Short Down SkhoopShort Down Skhoop

Jaké jsou naše praktické zkušenosti?
Obě dvě sukně jsme měli k dispozici na vyzkoušení po celý leden 2013. Už při prvním vyzkoušení se ukázalo, že sukně jsou v pase o něco větší než jiné sukně odpovídající velikosti. Je to samozřejmě proto, aby se v případě potřeby daly obléct i přes další oblečení. Toto jsem později ocenila zejména při sjezdovém lyžování v mrazech (- 6 °C), kdy jsem sukni používala jako další izolační vrstvu přes zateplené lyžařské kalhoty. Stahování v pase je naštěstí dostatečně elastické a rozsah použití tím pádem široký – sukně dobře držela přes džíny, kalhoty na běžky i zmiňované zateplené lyžařské kalhoty. Pásek jsem nepoužívala.

Short Down SkhoopShort Down Skhoop

Mid Down Skhoop

Vzhledem k tomu, že jsem se o víkendech, kdy jsem měla sukni k vyzkoušení, věnovala hlavně aktivnějším činnostem (sjezdové lyžování a běžky), využila jsem hlavně kratší sukni. Nikdy předtím jsem v sukni nelyžovala, a tak jsem měla zpočátku obavy, zda sukně nebude při pohybu překážet. Přece jen se styl lyžování od dob lyžnic - průkopnic změnil a společně s ním vymizely i ony sukně, které známe ze starých pohlednic.

Mid Down SkhoopMid Down Skhoop

Moje obavy se naštěstí nepotvrdily. Sukně při lyžování nepřekážela vůbec, a to určitě zejména díky zipům umístěným na obou stranách. Jak se později ukázalo na běžkách, tak nejen, že sukně nepřekáží při klasice, ale dá se s ní v pohodě i bruslit – hovořím stále o kratší variantě. Delší sukni jsem využila pouze k procházkám, ale vzhledem k obdobnému provedení zipů si dovedu představit, že půjde použít i pro náročnější činnosti.

Short Down SkhoopShort Down Skhoop

Hlavní účel pro využití sukně, ale není aby nepřekážela :-), ale pro zvýšení tepelného komfortu. Podmínky jsme na to měli skvělé, při nočním běžkování jsme měli - 12 °C a přiznávám, že jsem byla moc ráda, že jsem sukni měla (kdybych si vzala tu delší, byla bych ještě radši :-)). Sukně (i takto krátká) výrazně vylepšuje tepelnou pohodu a to zejména ve sjezdech a při případném postávání. Podobně je tomu i při sjezdovém lyžování, zde se ještě přidává další výhoda, neboť sukně samozřejmě skvěle izoluje, ať už sedíte na sedačce, nebo jedete na vleku. Celorozepínací zip na levém boku navíc umožňuje sukni případně rychle sundat nebo obléknout, takže pokud byste se věnovali aktivitě, kde by sukně překážela, můžete ji rychle sundat a sbalit do batohu.

Short Down SkhoopShort Down Skhoop

Short Down SkhoopShort Down Skhoop

Dovedu si představit využití sukně i pro další zimní sporty, od bruslení, sněžnic a zimních treků až po snowkiting nebo ledolezení, zkrátka všude tam, kde chcete a potřebujete zůstat v teple. Jinými slovy, tam kde využijete péřovou bundu či svetr, určitě budete za péřovou sukni rády.

© Svět outdooru, recenze leden 2013, text Martina Müllerová a Zdeněk Hübst, foto Ondřej Müller

Placené odkazy k tomuto článku:
www.northshop.cz.
Zde může být váš odkaz! Napište nám.

30.01.2013, Zdeněk Hübst