HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Asolo Fandango GV - první dojmy z dlouhodobého testu

Asolo Fandango GV - první dojmy z dlouhodobého testu

Pohory Asolo Fandango GV dlouhodobě testujeme od konce července 2012. Dnes, kdy se test přehoupl do druhé poloviny, je příhodná doba na sdělení několika informací.Asolo Fandango GV

Bytelné pohory pro lehčí turistiku

Hmotnost: 1364 g/pár (vel. 42,5 EU)

Materiál: kůže, membrána Gore- Tex

Infocena: 4690 Kč

Dodává: Sport Prima

 

Bez příkras a zbytečností

Fandango jsou lehčí pohory, výrobcem určené pro turistiku v běžném terénu, ale můžeme říct, že se neleknou ani těžšího terénu B/C. Jedná se o celokožené boty s minimem švů a goretexovou membránou. Špička boty je proti oděru chráněna gumovou obsázkou. Čtyři stahovací body jsou opatřeny malými rolnami pro snazší a efektivnější zavazování nártu. Na kotníkovém komínu jsou pak tři páry běžných háčků. Podešev je dvouvrstvá, vrstvy jsou nataveny na sebe sendvičovým způsobem. Přímo pod chodidlem je měkčí tlumicí vrstva z EVA materiálu a pod ní profilovaná část vibramu v provedení Radiant.

 

 

Není důvod ke kritice

Chodil jsem po asfaltu, po zpevněných i nezpevněných turistických cestách, po drsné žule i ostrém vápenci, zejména v Krkonoších a alpském podhůří. V zimě jsem se brodil mokrým sněhem i hlubokým prašanem a zatím jsem nenarazil na jediné slabé místo. Boty perfektně sedí na noze od prvního okamžiku. Nebylo tedy třeba žádné rozšlapávání a přivykání, či dokonce oblepování kritických míst.

 

 

Během první poloviny testu, kdy šlo především o pohyb ve sněhu, nebyly boty nijak ošetřované ani impregnované. Přesto, kromě lehce zvrásnělé kůže v místech nejčastějších ohybů, vypadaly jako nové a také tak fungovaly. Nedošlo k žádným poškozením a to ani k těm, které bych očekával – nějaké vypárané nitě v namáhaných švech nebo ochozené okraje podrážky. Boty byly dvakrát totálně rozmáčené, ale v obou případech se voda dostala dovnitř horem – v letní bouřce po nohách a v zimě, když jsem vyšel bez návleků a bořil se po kolena. Vždy jsem je nechal přirozenou cestou vyschnout bez působení umělého tepla. Příjemné bylo zjištění, že na pevnosti svršku, který má někdy tendenci bačkorovatět, nebo naopak tvrdnout, to nezanechalo stopy.

 

 

Test nekončí

Pohorky Asolo Fandango GV jsou určeny do lehčího a středně těžkého terénu. Podle dosavadních zkušeností bych osobně řekl, že se v Asolu povedl opravdu mistrovský kousek: celková odolnost, torzní tuhost i dopředný nášlap poskytují dostatečnou oporu i v „céčkovém" terénu a přitom zachovávají komfort běžný pro obuv do terénu B. Na tomto hodnocení se výraznou měrou podílí i zkušenosti nabyté při třítýdenní cestě po Islandu, kde se chodilo po ostré lávě i brodily divoké říčky. Zkrátka spolehlivé a pohodlné boty na chození.

 

 

Důkladná zkouška pohorek Fandango GV ještě není u konce a výsledek jeden a půl roku dlouhého testu vám přineseme koncem roku 2013.


28.08.2013, Jan Šťovíček