REDAKCE SVĚTA OUTDOORU

REDAKCE SVĚTA OUTDOORU

ČASOPIS SVĚT OUTDOORU: NEJČTENĚJŠÍ OUTDOOROVÝ MAGAZÍN

Časopis Svět outdooru přináší rady pro nejrůznější outdoorové aktivity, tipy na treky, túry, MTB trasy, feraty či cesty, zprávy o expedicích, rozhovory s předními osobnostmi českého i zahraničního outdooru a nejčerstvější informace o vybavení.

Skvělé outdoorové čtení čtyřikrát do roka za 96 Kč. Předplaťte si Svět outdooru!

SVETOUTDOORU.CZ: NEJVĚTŠÍ ČESKÝ WEB O OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ

Najdete zde informace o novinkách ve vybavení, stovky recenzí a testů jednotlivých produktů a rady a návody, jak vybavení správně vybrat, užívat a pečovat o něj.
REDAKCE

Jakub Larysz

Jakub Larysz, šéfredaktor časopisu

jakub(@)svetoutdooru.cz, 735 060 553

Kontakt pro: tištěný časopis Svět outdooru, redakční obsah, nabídky článků, objednávky PR článků, mediální partnerství pro outdoorové akce, distribuce, dodání inzerce

Svou vášeň pro lezení, a pohyb v horách objevil, až ve svých 21 letech při studiu Informatiky a výpočetní techniky na VŠB-TU Ostrava. Spolužačka jej vzala párkrát na umělou stěnu a od té doby bylo o všem rozhodnuto. Skalky, Tatry, Alpy. Vše co se mu tyčilo nad hlavou chtěl zlézat, a aby byl připraven na hory nejvyšší a největší, začal s trailovým během. V listopadu 2014 vyměnil evropský kontinent za tříletou zkušenost na Novém Zélandu, ze kterého se svou partnerkou odjeli jako Bikepacking Nomads domů do rodných Beskyd, aby začal novou kapitolu svého života a zároveň novou kapitolu časopisu Světa outdooru.

 

Vojta Dvořák

Vojtěch Dvořák, šéfredaktor webu a šéf testovacího týmu (tzv. dvojšéf)

vojta.dvorak(@)pohora.cz, 775 282 088

Kontakt pro: web Světa outdooru, redakční obsah, recenze, testy a odborné články, příloha Lezecký svět

Po horách leze od svých patnácti let, kdysi i v reprezentačním družstvu ČR pro lezení po horách a velehorách. Horský vůdce UIAGM od roku 2009. Spoluautor metodických materiálů Singing Rock a Hudy. Autor nekonečného komiksového seriálu Wattova Wokna v Montaně. Lektor a člen Metodické komise ČHS. Přemýšlí o vybavení do divočiny nebo na lezení a stále by něco zlepšoval. A v roce 2019 založil Seakayakovou školu.

 

Jana Ryantová

Jana Ryantová

predplatne(@)svetoutdooru.cz

Kontakt pro: předplatné

Jana je prostě ráda venku a ráda u toho sportuje. Jako doživotní začátečník se účastní různých outdoorových vícebojů, orientačních závodů, dlouhých běhů nebo triatlonů a je jí v podstatě jedno, kde je. Jestli na hrách, v lesích, na vodě nebo ve vodě, hlavně musí být utahaná, aby byla spokojená.


 

Natálie Šírová

Natálie Kohoutková, redaktorka webu SvetOutdooru.cz

natalie.kohoutkova(@)svetoutdooru.cz, 737 869 334

Kontakt pro: web SvetOutdooru.cz, nabídky článků, objednávky PR článků, mediální partnerství pro outdoorové akce

Natálie miluje vícedenní treky, kolo a feraty. Lákají ji země s vysokými horami, krásnou přírodou a milými lidmi. Kromě půlky zemí Evropy (té hornatější) ji cesty zavedly třeba do Kalifornie, na Srí Lanku, Reunion nebo Kubu. Tři roky stála v čele časopisu Svět outdooru a nyní pracuje pro jeho webovou verzi www.SvetOutdooru.cz.

 

INZERCE

Bližší informace na www.guntao.cz a na e-mailu reklama@guntao.cz.

ADRESA REDAKCE

Masarykovo nábřeží 22, Praha, 110 00


SPOLUPRACOVNÍCI REDAKCE

Míša Kofrová

Michaela Gladišová, šéfredaktorka časopisu Svět běhu

michaela.gladisova(@)svetbehu.cz

Michaela běhá sice teprve dva roky, ale potvrzuje, že první maraton se dá zvládnout do půl roku, pokud má člověk dost nadšení a tvrdohlavosti (ale bolí to i tak). Nejraději běhá v horách a do kopce, hlavně když je to dlouhé.

Má na starosti: běžecké články

 

 

Katka Smolová

Katka Petríková, šéfredaktorka HedvabnaStezka.cz

katka.smolova (@)hedvabnastezka.cz

Kateřina Smolová vystudovala žurnalistiku a mediální studia. Jejím koníčkem je nejen cestování, ale i sport, zejména lezení, vysokohorská turistika, jízda na horském i silničním kole a v neposlední řadě jóga. Má ráda země s vysokými horami, milými lidmi a neobjevenými místy. Už více než tři roky pracuje jako šéfredaktorka portálu HedvabnaStezka.cz, čímž se ji podařilo spojit volný čas a zaměstnání v jedno.

Má na starosti: cestovatelské články

 

Petr Snížek

Petr Snížek, šéfredaktor časopisu Pádler a webu Padler.cz

snizak(@)padler.cz

Petr Snížek vystudoval ložiskovou geologii na PřF Univerzity Karlovy, nicméně se tomuto oboru příliš nevěnuje. Od útlého dětství, na vodě byl poprvé v prenatálním stavu, se věnuje zejména vodáctví. Nejprve vodačil v dětském oddílu zaměřeném na vodácký víceboj a později se přeorientoval na divokou vodu a kajak. V současné době vyhledává cesty s kajakem, zejména do Asie.

Má na starosti: články s vodáckou tematikou, recenze a testy vybavení

 

Honza Haráč

Jan Haráč, horolezec a dobrodruh

Ostravský člen redakce Honza Haráč píše články o horách a vybavení na web Pohora.cz a do časopisu Svět outdooru. Hory jsou středem jeho vesmíru, a proto se kolem nich točí téměř všechny Honzovy pracovní i nepracovní zájmy.

 

 


TÝM TESTERŮ OUTDOOROVÉHO VYBAVENÍ

Pro Svět outdooru pracuje stabilní redakční tým testerů a také řada externích spolupracovníků. Mají mnohaleté praktické zkušenosti s outdoorem a stále se v něm aktivně pohybují. Tým je unikátní tím, že většině testerů prošly rukama desítky a stovky výrobků, máme přehled o aktuálních trendech a o zajímavých novinkách. Tradice pravidelného testování začala v roce 1997. Rukama našich testerů prošlo za patnáct let přes 700 výrobků a testováním jsme strávili přes 14 000 hodin na stovkách cest, treků a výprav.

Jan Pala, šéfredaktor TuleniPasy.cz

Píše pro nás recenze a testy, články o zimním vybavení a skialpinismu.

Michal Kroužel

Píše pro nás recenze a testy. Rád zkouší a testuje všelijaké technické vybavení a vychatávky.

Pavel Krupka

Stálý spolupracovník a člen testovacího týmu Světa outdooru patří k oporám redakce od samého počátku. Zajímá se především o vybavení z oblasti techniky, vaření, orientace, backcountry a zimního vybavení.

Jan Šťovíček

Záchranář z povolání, kterému přátelé neřeknou jinak než "Šťovík", je autor řady cestopisů. Pro Svět outdooru dlouhodobě testuje a píše články o vybavení. V neposlední řadě vymýšlí a průvodcuje nové zájezdy CK Adventura.

Karel Vidlák

Stálý spolupracovník redakce, známý pod přezdívkou "Karlos", testuje a píše především o lezeckém vybavení. Má rád také skialpy a kolo a jako Moravák vyvažuje převážně pražský punc redakce.

Martin Slezáček

Nadšený outdoorista. Má rád spaní v přírodě a výpravy na hory či do lesa. Rád testuje spacáky, bundy nebo boty.

Matěj Švec

Náruživý běžec, skialpinista a cestovatel, který žije na horách. Jak mu to běhá? Čas na půlmaraton 1:17, vítěz Krakonošovy stovky 2014, Stovky podkrkonoší 2013 atd..

Petr Blahuš

Skaut, tramp, novinář, publicista a fotograf Petr Blahuš se toulá světem od počátku 80. let minulého tisíciletí. Podle známého cestovatele Ivana Breziny patří mezi největší české znalce Karpat, kam jezdí prakticky nepřetržitě od roku 1984. V roce 1991 se mu povedl slet z tehdy u nás prakticky neznámém paraglidingovém křídle z nejvyšší hory Evropy. Jako válečný zpravodaj navštívil třikrát Afghánistán, kde se mimo jiné dostal jako vůbec první válečný reportér na noční bojovou patrolu s příslušníky amerických speciálních jednotek...

Alena Trnková

Od 12ti cca do 18ti se věnovala sportovnímu aerobiku, pak plynule přešla na sporty jako kolo, občasný běh, volejbal atd. Na VŠ poprvé vyzkoušela lezení na umělé stěně a v tu dobu ji to chytlo. Za nějaký čas poprvé ozkoušela ferraty, následovaly treky v Kolumbii, Nepálu, Makedonii, ledovcové túry v Alpách, běžkování , skialpy a vše co je spojené s horami v létě i zimě.

Jana Kopřivová

Střídala více sportovních aktivit jako kolo, běh, tenis, squash, lyže, snowboard či tancování a při výletech do přírody se zaujetím pozorovala ty „pavoučky“ pohybujících se ve výšinách nám smrtelníkům nedostupným. Až si jednoho krásného dne řekla, že lezení musí vyzkoušet. No co si budeme povídat, ze začátku to byl velký boj, ale rozhodně stál za to a lezení se stalo pro Janu drogou. Postupně se k tomu přidaly další aktivity s horami úzce spjaté jako ferraty, ledovcové tůry a skialpy.

 


JAK SE U NÁS TESTUJE?

Nezávislost testování

Recenze a testy Světa outdooru jsou nezávislé. Testující si stojí za tím, co napíše. Je si vědom toho, že se do něj opřou čtenáři např. v komentářích. Žádným způsobem si nelze koupit kladný výsledek testu či recenze.
Testovací tým Světa outdooru si získal respekt nejen v tuzemsku, ale také u zahraničních značek. Zúročujeme zkušenosti z testů ve prospěch zákazníků.

Krátké recenze vybavení

Recenze přinášejí první poznatky o výrobku, je to krátké a spíše popisné představení produktu, se kterým zatím máme kratší praktické zkušenosti. Výrobek však musíme mít vždy fyzicky k dispozici. Recenze hodnotí výrobek z pohledu uživatele a s ohledem na jeho doporučené použití, naopak nehodnotí cenu. Recenze jsou subjektivním názorem autora.

Důkladné testy

Pokud některé výrobky po recenzi dále testujeme, najedete výsledky testů na webu SvetOutdooru.cz. Test je výsledkem dlouhodobějšího užívání výrobku v outdoorových podmínkách, často na náročných akcích. Netestujeme parametry (prodyšnost, izolační vlastnosti, atd.), naše testy jsou subjektivním hodnocením výrobku na základě osobních zkušeností.
Naši testeři si testování opravdu užívajíNaši testeři si testování opravdu užívajíČasopis Svět outdooru je mediálním partnerem:

CMGA

UIMLA

ČHS

Alpenverein


© 2005 - 2019 Copyright SvetOutdooru.cz

Publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu vydavatele zakázáno. Není také povolena jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na tomto serveru, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích. Vydavatel zaručuje všem čtenářům tohoto portálu ochranu jejich osobních údajů; nesbírá žádné osobní údaje, které čtenáři sami dobrovolně neposkytnou (zejména při vkládání názorů k článkům). Viz PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU.


31.01.2012,