HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Co ukázaly české outdoorové značky na veletrhu ISPO 2019

Co ukázaly české outdoorové značky na veletrhu ISPO 2019

Přední české outdoorové značky se i letos opět objevily v Mnichově. Co tedy zaujalo redakci Světa outdooru na veletrhu ISPO 2019? Vybrali jsme pro Vás to nejlepší z českých značek v outdoorové kategorii na největším veletrhu se sportovním zbožím ISPO 2019 v Mnichově.Celkem bylo k vidění podle seznamu vystavovatelů 48 českých firem a značek! Opět uvádíme pro přehlednost podle abecedy.

Kompletní fotogalerie České značky na ISPO 2019 s popisky

Art for fans

Poprvé vystavující firma, která nabízí samolepky na tváře pro fanoušky, týmy nebo firmy. Samolepky jsou samozřejmě dermatologicky testovány. Všichni přece vědí, že „kdo neskáče, není Čech“.

 

ART FOR FANS nabízí a vyrábí samolepky na tváře pro fanoušky.ART FOR FANS nabízí a vyrábí samolepky na tváře pro fanoušky.

 

Direct Alpine

Kolekce ZIMA 2019/20 dostala novou primární barvu a tou je INDIGO, která se prolíná celou kolekcí (pánskou i dámskou) a díky níž je celá kolekce výborně barevně sladěná a modely lze skvěle kombinovat. Direkťáci v minulém roce oslavili 20 let působení na trhu a to jednak filmem „Od palice k vrtu" a cenou Piolets d´Or pro ambasadora a horského vůdce Zdeňka Háčka Háka. Modely dokazují, že se investovalo do barev a navzorovalo se více než dvojnásobek nových modelů a barevných kombinací. Velký důraz je kladen také na dámskou kolekci. Rozvíjí se taktéž výrobní kapacita v Česku a v Evropě. Všechny výrobky jsou od roku 2016 PFOA free. To však není vše. Další metou je snížení objemu veškerých PFC sloučenin v nabídce.

 

Dámská verze úspěšné bundy Alpha DIRECT ALPINE Bora Lady.Dámská verze úspěšné bundy Alpha DIRECT ALPINE Bora Lady.

Zateplovací mikina DIRECT ALPINE Dragon z materiálu Technostretch Grid Fleece.Zateplovací mikina DIRECT ALPINE Dragon z materiálu Technostretch Grid Fleece.

Skialpové kalhoty DIRECT ALPINE Rebel.Skialpové kalhoty DIRECT ALPINE Rebel.

 

Hannah

Česká značka pokračuje v produkci lyžařské kolekce a oblečení pro outdoor. Pěkné barvy a kvalitní materiály by se mohly na českém outdoorovém trhu prosadit.

 

Barvy alá HANNAH na veletrhu ISPO 2019.Barvy alá HANNAH na veletrhu ISPO 2019.

Nová zateplovací vrstva HANNAH.Nová zateplovací vrstva HANNAH.

Prezentace značky HANNAH na veletrhu ISPO 2019.Prezentace značky HANNAH na veletrhu ISPO 2019.

 

High Point

Zaujalo nás hned několik novinek. Redesign nepromokavé bundy Radical 3.0, která je vyrobena z materiálu BlocVent PRO 3 Layer a tím pádem je takřka nezničitelná. Její hmotnost však činí 758 g/L. Dalšími úpravami prošla i bunda Protector 5.0, který váží už pouhých 570 g/L. Taktéž i kalhoty Protector 5.0 prodělaly úpravy. Pro ženy je určena opět malinko předělaná svrchní bunda Explosion 5.0.  Bunda Master Jacket z materiálu BlocVent PRO Super Light 3 Layer váží pouhých 318 gramů a nabízí vodní sloupec 20000 mm H2O a paropropustnost  48000 g/m2/24 hod. A barevně zajímavé byly softshellové bundy Drift 2.0 Hoody v pánské i dámské verzi.

 

HIGH POINT a bunda Radical 3.0.jHIGH POINT a bunda Radical 3.0.j

Prezentace páté generace bundy HIGH POINT Protector.Prezentace páté generace bundy HIGH POINT Protector.

Lehká svrchní bunda HIGH POINT Storm.Lehká svrchní bunda HIGH POINT Storm.

 

KAMA

Velice pěkná prezentace toho, co umí tato značka nejlépe. Čepice a svetry. KAMA komunikuje navenek, že nevyrábí oblečení a doplňky pouze na zimu, ale věci na celý rok.

MASK Gear

Běžecká "ledvinka", která je jedinečná tím, že se nosí přes rameno. Jmenuje se Binder a drobné vybavení jako je telefon, doklady, tyčky, klíče apod. máte rozděleno do několika kapes, které těsně přiléhají k tělu a při běhu vám nijak neskáčou a neomezují v pohybu. Vyrobeno v Česku.

 

Běžecká ledvinka MASK GEAR.Běžecká ledvinka MASK GEAR.

 

Northman

Kromě klasické a široké kolekce ponožek nám ukázali i kompresní podkolenky, které mají extra plochý šev špice, odstupňovanou úroveň komprese, komfortní protiskluzový lem a zesílení špice a paty pro zvýšenou odolnost.

Patizon

Řad spacáků této české značky, která vyrábí v podhůří Beskyd, se ustálil na 3 náplních 400 / 800 a 1200. Označení G znamená Goose a D případně Duck. Takže G400 jako Summer, G800 jako 3-Season a G1200 jako Winter. Dále je celá řada doplněna o dvě délky a barvy. Používají nejlepší možné evropské peří 90/10, cuin 750+ a japonskou tkaninu Toray TOREX Airtastic. Kompresní obaly mají pouze tři stahovací popruhy a u modelu G400 jsou bez těchto popruhů a stahování je vytvořeno dvojitým rukávem. Na hlavní zip přidali táhlo a upravili komory na kapuci okolo hlavy. Stále je co zlepšovat!

 

Ke stažení spacáků PATIZON se používá pevná reep šňůra a gumička v páru.Ke stažení spacáků PATIZON se používá pevná reep šňůra a gumička v páru.

Přepracovaná kapuce spacáku PATIZON.Přepracovaná kapuce spacáku PATIZON.

Tři řady spacáků PATIZON.Tři řady spacáků PATIZON.

 

Pinguin

Na první pohled nás zaujala přepracovaná kolekce batohů. Nové materiály, střihy a barvy. Podle designéra Lukáše Soumara se jedná o velikou a zásadní změnu. Zaujaly nás především přepracované batohy: do města Integral 30 a outdoorové batohy Ridge 40/28, Fly 30, Ace 27 a Flux 15.Taktéž jsme se zajímali i o kolekci brašen a doplňků pro cyklisty, kteří mají rádi cestovaní s minimalistickými zavazadly – tzv. bikepacking. Značka ACEPAC vyrábí brašny a obaly na vybavení pro cyklo-nomády.

 

Kompletní vybavení pro cestovatelské nomády, kteří provozují tzv. bikepacking.Kompletní vybavení pro cestovatelské nomády, kteří provozují tzv. bikepacking.

Městský batoh PINGUIN.Městský batoh PINGUIN.

Batoh PINGUIN Ridge 40.Batoh PINGUIN Ridge 40.

 

Royal Bay

Podkolenky, návleky... Regenerační, běžecké, lyžařské... Na to už jsme si u českého výrobce zvykli. Nově nám ale předvedl kompresní trička a kraťasy. Přiléhavé bezešvé prádlo vidíme jako univerzální variantu první vrstvy napříč aktivitami, pokud člověk nechce na každý sport vlastnit spoustu kusů.

Royal Bay na veletrhu ISPO 2019.Royal Bay na veletrhu ISPO 2019.

ROCK EMPIRE

Hlavní novinkou byla asi změna loga. Z dosavadního oranžového krocánku a nápisu ROCK EMIRE se stal křížek. Jinak nás zaujal upravený tlumič pádu Dynatwist, který kromě toho, že splňuje nároky normy EN 958:2017, byl opatřen i novým otočným kloubem s integrovaným okem na odsednutí. A také za zmínku stojí nový kyblík Guard SB, který nabízí klasické dobírání i dvou druholezců tzv. „mód reverso“ a zajímavě má vyřešenou minimalizaci opotřebení vnitřní hrany vstupního slotu pro vložení lana. Už teď se těšíme na testování.

 

Nové logo ROCK EMPIRE.Nové logo ROCK EMPIRE.

Detail na jistítko ROCK EMPIRE Guard SB.Detail na jistítko ROCK EMPIRE Guard SB.

Nový tlumič pádu ROCK EMPIRE Dynatwist.Nový tlumič pádu ROCK EMPIRE Dynatwist.

 

Saltic

Tak novinkou byly určitě minimalistické boty, které prý sednou každému. Vypadá to, že bychom mohli tyto botky pro vás otestovat. Dále nás zaujala i žlutá lepička, která je primárně určena pro lezečky na stěny a do půjčoven.

 

Minimalistické boty SALTIC.Minimalistické boty SALTIC.

Sbalené minimalistické boty SALTIC.Sbalené minimalistické boty SALTIC.

SALTIC rentálové lezečky se žlutou podrážkou.SALTIC rentálové lezečky se žlutou podrážkou.

 

Sensor

Český výrobce funkčního oblečení letos slaví 20 let. Vidět to bylo i na velikém a graficky minimalistickém katalogu. Jednou z hlavních novinek podle nás je řada prádla Merino Impress – 100% vlněný úplet střední gramáže 160 g/m2. Dále nás zaujala řada Merino Extreme, doplněná i o vestičky v pánské a dámské verzi o gramáži 290 g/m2. A na závěr určitě zmíníme novinku Infinity ZERO – multifunkční pánská a dámská vesta s izolačním materiálem Primaloft doplněná i o zateplenou sukni pro dámy.

 

SENSOR slaví už 20 let.SENSOR slaví už 20 let.

SENSOR vlněné prádlo IMPRESS.SENSOR vlněné prádlo IMPRESS.

Nově má SENSOR v nabídce zateplovací sukni Infinity Zero.Nově má SENSOR v nabídce zateplovací sukni Infinity Zero.

 

Singing Rock

Tak kluci ze „singáče“ se snažili zaujmout lanobatohem ROCKING a taškou na lano ROCKSTAR. Kromě toho představili i nové jistítko pro jednoduché lana – RAMA, které bychom měli co nejdříve pro vás testovat. Rama? Jištění půjde jako po másle? A k ledovcovému šroubu přibyla klička.

 

Detail jistítka SINGING ROCK Rama.Detail jistítka SINGING ROCK Rama.

Lanotaška SINGING ROCK Rockstar.Lanotaška SINGING ROCK Rockstar.

SINGING ROCK ledovcový šroub Quickspin.SINGING ROCK ledovcový šroub Quickspin.

 

Sir Joseph

Bez debat nás nejvíce zaujaly zateplené plavky. Zatím jednáme o několik prvních prototypech na testování a sháníme testerky. Kromě toho turnováci představili nové zateplené palčáky 4000 DOWN – ohebnější bratříčci drtičů mrazu 8000 DOWN. Zaujaly nás barevné varianty bund Apris Hooded 2 Man a Lady, úspěšné pokračovatele modelu Apron Hooded. Zajímavé byly i nové zateplené kraťase materiálem Tirol Wool 100 – Forza shorts a taky sukně Vertin skirt. Nepromokavé oblečení představily bundy a kalhoty: Trisul II, Trisul Pants a Trisul Light z materiálu Exel Dry TRIPLEX. Jako opravdový minimalismus představil Sir Joseph větrovku Minimis 70. Jedná se o ultralevou větrovku z materiálu Quantum Y od firmy Pertex. Hmotnost ve velikosti (M): Man 85 g, Lady 75 g!

 

SIR JOSEPH péřovka Apris II Hooded.SIR JOSEPH péřovka Apris II Hooded.

SIR JOSEPH zateplovací krátké kalhoty s náplní TIROL WOOL.SIR JOSEPH zateplovací krátké kalhoty s náplní TIROL WOOL.

Zateplovací kraťase SIR JOSEPH s náplní z tyrolské vlny.Zateplovací kraťase SIR JOSEPH s náplní z tyrolské vlny.

 

SKINNERS

Malá česká značka, která představila v Mnichově svůj jediný avšak jedinečný výrobek - ponožko-boty. Co takhle přidat kompresi nebo uplést něco s norskými vzory?

 

Skinners a jeho testovací zóna z LEGO kostek na veletrhu ISPO 2019.Skinners a jeho testovací zóna z LEGO kostek na veletrhu ISPO 2019.

 

Sporten

Sporten je ikonou českého běžkaření. Na jejich stánku nás kromě povedeného designu backcountry běžek zaujaly hlavně sněžice se stoupacími pásy Explorer 138! Tento typ sněžnic byl původně vyroben pro lesníky, myslivce a rybáře ale v redakci si myslíme, že díky skluzu který sněžnice umožňují, mohou být využity i outdoorovými nadšenci, kteří se rádi i svezou.


SPORTEN backcountry běžky.SPORTEN backcountry běžky.

SPORTEN FREE WALK se stoupacími pásy.SPORTEN FREE WALK se stoupacími pásy.

SPORTEN lyžo-sněžnice FREE WALK.SPORTEN lyžo-sněžnice FREE WALK.

 

 

Tendon

Nová řada lan a aplikace nových či ověřených technologií jako jsou Tefix, Secure, SBS nebo Complete Shield. Na lanech Tendon leze Adam Ondra. Jeho výběr. Jednoduché lano Master 8.6 mm, které váží pouhých 49 g na metr. Novinkou však na veletrhu ISPO 2019 byly lana Master 9.0 Tefix, které je certifikováno jako jednoduché, poloviční i dvojité lano a Master 7.8 Tefix jako poloviční/dvojité lano.

 

TENDON prezentace na veletrhu ISPO 2019.TENDON prezentace na veletrhu ISPO 2019.

TENDON představil nová lana Master 9.0 a 7.8 Tefix.TENDON představil nová lana Master 9.0 a 7.8 Tefix.

TENDON Master 7.8 Tefix.TENDON Master 7.8 Tefix.

 

Tilak

Překvapivě hned několik novinek. Kolekcí nás provedl zakladatel a majitel Tilaku Roman Kamler. Z řady ultra či ultralight nám Roman ukázal bundu VEGA SD, která je vyrobena z materiálu Gore-tex Shake Dry. Tato bunda nedovoluje nosit batoh a jedná se tak o opravdu ultra bundu pro běh, běžky nebo cyklo sport. Dalším zajímavým kouskem byla bunda Euphoria z materiálu Shamal, která byla vyvinuta ve spolupráci s ultra běžcem Pavlem Paloncým. Zateplovačka SPIKE dostala izolační materiál Alpha Direct do celé bundy. Roman nás dále překvapil plnohodnotnou „hardshellkou“ Stinger, která je vyrobena z materiálu Paclite 4. Generace – 2.5 vrstvý materiál. Tento materiál je cca o 1/3 levnější než klasický GORE-TEX. Na závěr jsem se podívali na zateplovací bundu NEBA (norsky „údolí“), jejímž svrchním materiálem je Pertex Quantum Air. Kompletní vrstvení u značky Tilak začíná základní vrstvou Mera z materiálu Delta Peak.

 

Majitel TILAKU Roman Kamler nám představil kompletní kolekci této české značky.Majitel TILAKU Roman Kamler nám představil kompletní kolekci této české značky.

Ultralight bunda z materiálu Gore-Tex Shake Dry TILAK Vega.Ultralight bunda z materiálu Gore-Tex Shake Dry TILAK Vega.

TILAK Spike.TILAK Spike.

 

TRIMM a LASTING

Tyto dvě české značky vystavují tradičně spolu. Doplňují se. Lasting se stará o spodní vrstvu a Trimm o zbytek.

 

Značky TRIMM A LASTING v sousedství další české značky KILPI.Značky TRIMM A LASTING v sousedství další české značky KILPI.

 

Warmpeace

Na první pohled na stánek této české značky je jasné, že prim hrají spacáky a izolační oblečení jako jsou péřovky. Kromě toho však Warmpeace představil i nové větrovky z materiálu Nylon DWR+ a zateplené sukně Shee Skirt a kraťase Rond Shorts. Dále v doplňcích extra péřový pytel na nohy do spacáku, péřový polštářek, který můžete rozepnout a naplnit pro větší objem rezervním prádlem a taky byly k vidění zateplené boty.

 

WARMPEACE zateplovací kraťase a sukně.WARMPEACE zateplovací kraťase a sukně.

WARMPEACE péřový polštář, extra zateplení do noh spacího pytle a zateplená botička.WARMPEACE péřový polštář, extra zateplení do noh spacího pytle a zateplená botička.

WARMPEACE větrovky z materiálu Nylon DWR+.WARMPEACE větrovky z materiálu Nylon DWR+.

 

YATE

Nafukovací i pěnové karimatky. Nová řada různých potištěných či nesmekavých podložek pro cvičení a jógu. Membránový ventil, který usnadňuje nafukování i vyfukování „samonafukovaček“ se osvědčil a objevuje se u řady karimatek YATE. Dále byla doplněna i řada čelovek a nové nesmeky.

 

YATE čelovka VEGA.YATE čelovka VEGA.

YATE doplňky a příslušenství.YATE doplňky a příslušenství.

YATE nesmeky.YATE nesmeky.


12.02.2019, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.