HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Šumavský Ski&Bike Špičák – sportovní lyžovačka pro celou rodinu

Šumavský Ski&Bike Špičák – sportovní lyžovačka pro celou rodinu

Největší lyžařský areál železnorudské Šumavy má za sebou rozlučku se starým rokem a několik desítek odvážlivců pak na své pomyslné pažbě lyžařských dovedností další zásek – sjezd nejprudší české sjezdovky Šance na Silvestra potmě s pochodní v ruce.Šance se sklonem 100 % (45°), kde za první republiky stály skokanské můstky (německy Schanze), je spolu s rozhlednou a křížem na skále u vrcholu Špičáku, jedním z nezaměnitelných symbolů zdejšího sportovního střediska (v létě tu provozují parádní bikepark).


K divácky atraktivní podívané tady patří recesistická Jízda přes louži (letos 16. 3.)K divácky atraktivní podívané tady patří recesistická Jízda přes louži (letos 16. 3.)

Ski&Bike Špičák a jeho sjezdovky pohledem ze železnorudského údolíSki&Bike Špičák a jeho sjezdovky pohledem ze železnorudského údolí

Špičáku vévodí rozhledna, kvůli ochraně přírody (podmínce zdejší CHKO) je ale otevřena jen v létěŠpičáku vévodí rozhledna, kvůli ochraně přírody (podmínce zdejší CHKO) je ale otevřena jen v létě

Prohlédněte si další fotografie k článku...


Vysoký stupeň adrenalinu doplňují další dvě sportovní (červené) sjezdovky – Slalomová (č.3) a U Zalomeného (č.2) včetně hořejší části Turistické sjezdovky (č.1), které je v dalších úsecích cca ze tří čtvrtin své délky modrá, stejně jako rodinná Spodní Šance. Na ni se dostanete jejím vlastním vlekem (kotva) nebo si tu uvolníte mysl a svaly po absolvování její prudší sestry černé Šance, která se nad ní klene jako horská stěna. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (kapacita: 2400 osob/hodina, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 osob/hodina.

Nabídka i pro méně zdatné lyžaře a běžkaře, večerní lyžování

Děti a začátečníci mají k dispozici pohyblivý koberec (ti prvně jmenovaní i dětské hřiště) a samostatný výukový areál pod hotelem Sirotek. Na Spodní Šanci ještě stojí trať měřeného slalomu (má i fotobuňku na měření rychlosti jízdy). Koná se tu i večerní lyžování vždy ve středu, pátek a sobotu od 18:30. Pro běžkaře je k dispozici tříkilometrový okruh přímo v areálu a v okolí desítky kilometrů dalších upravovaných stop, včetně tras do blízkého Německa.

Snowpark a funline

Trend posledních let velí rozšiřovat a pořád doplňovat klasickou nabídku o nové herní prvky. Lidé si kromě perfektních podmínek na sjezdovkách pro lyžování či snowboard, chtějí ještě více užívat zábavy a atrakcí. „Proto stále vylepšujeme funline na Spodní Šanci ve třech úsecích podél lesa. Pokračujeme také ve spolupráci s profesionální firmou, která se zabývá stavbou snowparků (Freestyle Area). Na sjezdovce Lubák, kde jsme pro něj vyčlenili místo, jsou takové prvky a překážky, aby si je mohla užít většina lyžařů/snowboardistů včetně dětí, nikoli jen specialisté,“ uvádí ředitel areálu Vladimír Kasík.

 

Trať měřeného slalomu na příjemné rodinné sjezdovce Spodní ŠanceTrať měřeného slalomu na příjemné rodinné sjezdovce Spodní Šance

Ceny skipasů

Z hlavních jízdenek vyjde cena denního skipasu pro dospělého v hlavní sezoně na 660 Kč. Dětský stojí 465 Kč, mládež (15-18 let) 575 Kč a rodinná celodenní jízdenka (dva dospělí a neomezený počet vlastních dětí) 1580 Kč. „Stále patříme k cenově nejvýhodnějším českým TOP lyžařským střediskům a ceny některých skipasů jako například rodinná jízdenka jsou u nás trvale nejlevnější. Tento trend držíme už druhé desetiletí,“ shrnuje cenovou politiku Vladimír Kasík.

Společný skipas. Online nákup

Jediný společný skipas po oblast Železnorudska se Ski&Bike Špičák zahrnuje střediska Belveder a Nad Nádražím. Ceny kopírují ty ze Špičáku. Libovolný skipas se dá zakoupit i online (podmínky jsou uvedeny na webu www.spicak.cz). Díky němu lyžaři nemusí především v exponovaných termínech sezony stát fronty u kas, ale nastupují rovnou na vleky. Online zakoupený tarif se jim aktivuje při prvním průchodu turniketem.

45. ročník vlastní lyžařské školy

Lyžařská škola Ski&Bike Špičák bude letos kromě domovského areálu a dvou již uváděných železnorudských středisek – Nad Nádražím a Belveder, premiérově zajišťovat výuku i na Alpalouce. Nově zakoupený software, mj. i s propojením na mobilní telefony instruktorů, zjednodušil přihlašování zájemců o výuku. Škola mj. nabízí též individuální kurzy i pro nejmenší děti ve věku 3-4 let.

 

Lyžařská škola se věnuje dětem už od tří let, samozřejmostí je pohyblivý koberec pro nejmenšíLyžařská škola se věnuje dětem už od tří let, samozřejmostí je pohyblivý koberec pro nejmenší

Půjčovna lyží a dalšího vybavení na zimní hory

Půjčovna lyží je každou sezonu vybavena novým lyžemi značky Rossignol. Můžete si tu otestovat nejvyšší modely z jednotlivých pánských i dámských řad včetně závodních Hero. Kromě 200 sjezdových kompletů (z toho 65 nových párů lyží, 50 snowboardových, 30 běžeckých) si tu půjčíte helmy a chrániče páteře. Dále zde najdete vybavení pro skialpinisty, sněžnice, sáně, fatbike (jízdní kolo na sníh, šířka plášťů 4“), snowscoot (hybrid snowboardu a kola), biski pro vozíčkáře, a také kompletní servis lyží a snowboardů.


16.01.2019, Karel Samec


Sem vložte diskusní příspěvek.