HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest

SOUTĚŽ: Vyhrajte knihu na léto - Švédskou kuchařku, Výletní atlas Šumavy nebo Moře sladké vody. UKONČENO!

SOUTĚŽ: Vyhrajte knihu na léto  - Švédskou kuchařku, Výletní atlas Šumavy nebo Moře sladké vody. UKONČENO!

Zahrajte si s námi o jednu ze tří knih, které věnovalo KNIHCENTRUM.CZ.KNIHCENTRUM.CZ je internetové knihkupectví, které působí na českém trhu od roku 2009. V jejich nabídce je přes 65 000 titulů skladem se slevami až 90 %. Specializují se na knihy všeho druhu, nechybí ani cestovatelské průvodce, cestopisy či zajímavé životní příběhy.

O co hrajeme?

1. Moře sladké vody, Marek Šimíček
Bajkal člověka zláká, dostane, připoutá, očaruje... A tak chceš zase! Každá záminka, proč znova spatřit onu krásu je hned a automaticky povýšena na vážný důvod... Zopakovat to samé, protože za rok mohou být podmínky úplně jiné. Vyrazit po zimních výpravách v létě a zkusit kajak a své možnosti dopádlovat do míst, která jsou na bruslích pro hromady sněhu nedosažitelná... A pak by to chtělo zažít ještě jaro, kdy se příroda probouzí. A taky podzim s jeho barvami. Vyzkoušel jsem tedy zatím kromě zimy alespoň to léto. Loď i pádlo se povedlo zajistit. Nezbyl pak už žádný důvod, proč nezažít pár měsíců wa několik set kilometrů plavby vlastní silou v tomto čarovném koutě naší Zeměkoule. Stane-li se má cesta pro někoho návodem či povzbuzením k výpravě vlastní, bude to jen třešnička na skvělém zážitkovém dortu.

Po úspěchu titulu BAJKAL - PROCHÁZKY PO ROVINĚ o zimních bruslařských výpravách po nejhlubším jezeře světa jde o druhou knihu Marka Šimíčka, který slibuje, že ta třetí už nebude o Bajkalu...

2. Švédská kuchařka - kulinářské tradice Severu, Dominika Wittenberg Gašparová

Severská kuchyně je považována za minimálně stejně zdravou, jako je ta středomořská. Klade velký důraz na kvalitu, čerstvost a lokální původ surovin. Autorka vás naučí, jak připravit na Severu tolik milované ryby nebo zvěřinu, houby či jahody. Kniha však neobsahuje pouze recepty, ale představí i švédské zvyky a tradice s jídlem spojené. Může tedy sloužit i jako průvodce po kulinářské mapě Švédska. Dozvíme se také, co se považuje za domácí klasiku, proč říkáme oblíbené formě stolování švédský stůl, jaká jídla najdeme na vánočním stole, jak se slaví Velikonoce nebo letní slunovrat a co se skrývá pod tajemným slovíčkem fika.

3. Ottův atlas výletní trasy Šumava, kolektiv autorů

Unikátní vydání Ottova atlasu turistických tras se zaměřuje na nejkrásnější a nejzajímavější místa Šumavy, s přesahem do okolních zemí. Průvodce nabízí 100 atraktivních pěších a cyklistických výletů s popisem nejvýznamnějších přírodních a historických památek. Výletní trasy jsou navrženy tak, aby začínaly a končily v místech s dobrou návazností hromadné dopravy a nabízely možnost občerstvení. Trasy jsou přehledně označeny a rozděleny podle náročnosti do čtyř stupňů a u každé je doplněn graf, z něhož je patrné celkové převýšení, všichni turisté si tak budou moci zvolit trasu, která nejlépe odpovídá jejich aktuálním možnostem. Každá trasa je opatřena stručnou charakteristikou výletu a popisem povrchu cesty, u cyklistických tras je vždy doporučen i vhodný typ kola. O památkách a zajímavostech včetně užitečných kontaktů a odkazů se stručně dočtete na konci každé trasy.


Kniha Moře sladké vody, Marek ŠimíčekKniha Moře sladké vody, Marek Šimíček

Kniha Ottův atlas výletní trasy Šumava, kolektiv autorůKniha Ottův atlas výletní trasy Šumava, kolektiv autorů

Kniha Švédská kuchařka - kulinářské tradice Severu, Dominika Wittenberg GašparováKniha Švédská kuchařka - kulinářské tradice Severu, Dominika Wittenberg Gašparová


Pravidla soutěže:

1. Výherci budou kontaktování emailem, který zadali v soutěžním formuláři, a cena jim bude doručena na zadanou adresu. 
2. Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž předčasně ukončit či změnit.
3. Výhry nejsou vymahatelné soudní cestou.
4. Soutěž trvá do 26.4. 2018.
5. Zasláním odpovědi účastníci souhlasí se zasíláním novinek webu HedvabnaStezka.cz cca 1x měsíčně (z čehož se lze jednoduše odhlásit).

Výherci:

1. Moře sladké vody: Libor Weigel

2. Švédská kuchařka: Marcela Kubelková

3. Ottův atlas výletní Šumavy: Zuzana Novakova


06.04.2018, Tereza Kramplová


Sem vložte diskusní příspěvek.