Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Druhé číslo Světa outdooru míří do tiskárny. Těšte se na Skandinávii, Zakarpatsko a feraty v Alpách i u nás!

Druhé číslo Světa outdooru míří do tiskárny. Těšte se na Skandinávii, Zakarpatsko a feraty v Alpách i u nás!

Svět outdooru 2/2017: Skandinávie: trekování v Norsku, Švédsku a na Islandu, treková mozaika Zakarpatska: gruzie, Arménie a Ázerbajdžán, speciál Lezecký svět: metodika na feraty, top feratové oblasti v ČR a Alpách, Peggy Marvanová o laponské výzvě, recenze.SKANDINÁVIE

V květnovém čísle se vypravíme objevovat trekové krásy drsného severu – konkrétně Islandu, Norska a Švédka. V Norsku jsme vybrali šestici destinací (Jotunheimen, Hardangervidda, Trollheimen aj.), ve kterých vám nabídneme hned několik variant kratších i delších treků. Nechybí praktické informace od znalkyně místních poměrů Radky Staňkové, která v Norsku dlouhodobě žije. Švédským Sarekem nás provede její kamarádka Hanka Špičková, která s láskou popsala tenhle drsný nehostinný kout severské divočiny bez cest a lidí. Na Islandu projdeme jeden z nejoblíbenějších treků ostrova, Laugavegur, tedy trek skrz Duhové hory. Tohle tří- až pětidenní putování je totiž nejlepší ilustrací, proč se Islandu přezdívá Země ohně a ledu.

Krajina ledovců a hor, to je Norsko. Kam se vypravit za nejlepšími treky?Krajina ledovců a hor, to je Norsko. Kam se vypravit za nejlepšími treky?

Švédský Sarek je ryzí divočina, žádné cesty, žádné kempy, jen drsná příroda.Švédský Sarek je ryzí divočina, žádné cesty, žádné kempy, jen drsná příroda.

Trek skrz islandské Duhové hory.Trek skrz islandské Duhové hory.

Prohlédněte si celou fotogalerii!

ZAKARPATSKO

Dozvíte se také, kde v létě protáhnout pohorky v Gruzii, Arménii a Ázerbájdžánu. Podíváme se jak do oblíbené gruzínské Svatenie, tak k arménským klášterům, až magicky zasazeným do okolní krajiny.

Arménské sopečné pohoří Geghamské hory.Arménské sopečné pohoří Geghamské hory.

Pokud byste nové číslo Světa outdooru rádi dostali až domů do schránky, je tu poslední možnost si časopis předplatit. S ročním předplatným za 95 Kč se můžete těšit na 4 čísla časopisu i speciály Svět běhu a Lezecký svět. Uzávěrka předplatného pro druhé číslo 2017 je v pátek 12. května!


ALPY

Pro milovníky ferat, turistiky i VHT máme skvělou zprávu. Vyslyšeli jsme vzkazy od našich předplatitelů a přidali více témat právě z Alp. Těšit se tedy můžete na tipy na pohodovou turistiku ve slunných Korutanech, popis šestice oblíbených feratových lokalit v dojezdové vzdálenosti z ČR s tipy na feraty pro lezce každé pokročilosti i na náročnou VHT túru ve švýcarském Wallisu. Jako přílohu časopisu navíc posíláme i praktického průvodce po MTB trasách v Rakousku!

Alpsko-jadranská stezka v Korutanech.Alpsko-jadranská stezka v Korutanech.

Vrcholový hřeben na slovinský Triglav.Vrcholový hřeben na slovinský Triglav.

Traverz Breithornu, Wallis, Švýcarsko.Traverz Breithornu, Wallis, Švýcarsko.

 

ČESKO

Po Česku se vydáme na pohodovou plavbu po řece Ohři a na kole se projedeme po severní Moravě a nahlédneme také na krásy, které skrývá pod povrchem.

ROZHOVOR

Extrémní bikerka Peggy Marvanová se letos vrátila po neúspěšném pokusu podruhé do zamrzlého Laponska. S přítelem Adamem tam po 27 dní bojovali s extrémními mrazy a odkázáni jen sami na sebe prošli trasu dlouhou víc než 900 km. Podařilo se jim to, co dosud žádném závodníkovi před nimi – dorazit až do cíle!

LEZECKÝ SVĚT

Ve lezeckém speciálu, zaměřeném tentokrát na feraty, se podíváme na zoubek metodice a nejčastějším chybám na zajištěných cestách. Horský vůdce Vojta Dvořák připravil devět stran nabitých praktickými metodickými tipy, jak se na feratách pohybovat bezpečně.

Poradíme také tipy na top lokality u nás i v Alpách.

Feratový přechod masivu Brenta patří k feratovým lahůdkám.Feratový přechod masivu Brenta patří k feratovým lahůdkám.

Ikonou Dolomit je trojice zubů Tre Cime, nejkrásnější výhledy na ně jsou z okolních ferat.Ikonou Dolomit je trojice zubů Tre Cime, nejkrásnější výhledy na ně jsou z okolních ferat.

Feraty nad jezerem Lago di GardaFeraty nad jezerem Lago di Garda

 

Nechybí ani důkladné recenze outdoorového vybavení, rozhovory a další zajímavé čtení.

Za redakci Světa outdooru přeje pěkné čtení

Natálie Šírová

Šéfredaktorka


10.05.2017, Natálie Šírová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů