HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Lyžování v zahraničí zdražuje. Kam vyrazit a jak na zimní dovolené ušetřit?

Lyžování v zahraničí zdražuje. Kam vyrazit a jak na zimní dovolené ušetřit?

Už se nemůžete dočkat, až se opět postavíte na lyže? Budete svištět na zasněžených kopcích a kochat se krásnou krajinou? Pak vás jistě nepotěší, že zimní zájezdy zdražují. Jak si užít dovolenou na horách a kam vyrazit na lyže, aby vaše peněženka nezaplakala?

Řada Čechů dává před zimní dovolenou u nás přednost raději zahraničním destinacím. Lidé nejčastěji volí Rakousko, Švýcarsko, Francii nebo Itálii, do vzdálenějších středisek většina lyžařů vyráží na týdenní zájezd, se zvyšujícími se cenami ubytování, skipasů a jídla, ale mnozí čím dál častěji preferují kratší pobyty na horách.

Kolik stojí dovolená na horách v Rakousku?

Zdražující zimní dovolené nahrávají našim zahraničním sousedům, do Rakouska tak míří nejvíce našinců. I přesto je ale nutné počítat se zhruba o pět až sedm procent dražšími službami. Bližším lyžařským střediskům přispívá fakt, že není nutné na hory vyrážet na klasickou týdenní dobu, vyplatí se je navštívit i na kratší lyžování. Čím dál oblíbenější jsou tak čtyřdenní zájezdy do Rakouska.

Dovolená v Rakousku vyjde čtyřčlennou rodinu v průměru na 42 tisíc korun, zhruba polovina padne na ubytování, ceny denních skipasů se pak u našich jižních sousedů pohybují od 1 230 do 1 410 Kč.

Nejoblíbenější lyžařská střediska v Rakousku

I přestože Rakousko nepatří k nejlevnější, je dostupné, a to je pro lyžaře vyjíždějící na kratší dovolenou na hory to nejpodstatnější. Kromě toho ale země nabízí celou řadu skvělých lyžařských středisek, stačí si jen vybrat.

Velmi oblíbeným zimním resortem je Kitzbühel, kde si dovolenou užijí i nelyžaři. Těšit se můžete jak na velké množství sjezdovek a dětskou školičku, tak ale i na historické centrum a výtečné restaurace a bary.

Dalším často navštěvovaným střediskem je Flachau, kde při troše štěstí můžete potkat i olympijského vítěze Hermanna Maiera. Resort nabízí dostatek zábavy, pokud vás lyže omrzí, můžete zkusit zorbing nebo sáňkařskou dráhu.

Rakousko ale nabízí i mnoho dalších kvalitních lyžařských středisek jako například Zell am See, Sölden, Zillertal Arena, Mayrhofen, Silvretta Montafon, Ski Arlberg nebo Wilder Kaiser – Brixtenal.

Jak ušetřit na zimní dovolené?

Na zimní dovolené lze poměrně snadno ušetřit, zvyšující se ceny tak pro vás nemusí znamenat stopku dovolené v Alpách. Zapotřebí je se poohlédnout po aktuálních nabídkách na zimní zájezdy a porovnat ceny u jednotlivých cestovních kanceláří. Pokud si navíc koupíte dovolenou s dostatečným předstihem nebo vyrazíte na lyže mimo hlavní sezónu, pak vaše peněženka jistě poskočí radostí.

Jestliže jedete na hory s dětmi, vybírejte taková střediska, kde mají ratolesti lyžování zdarma, v některých lyžařských areálech jsou volné skipasy dokonce i pro desetileté děti. Vhodné je se zajímat také o propagační akce a o nákup skipasů online, to vše vám může pomoci na zimní dovolené ušetřit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: