HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

To nejlepší ze Světa outdooru 2016: stáhněte si TOP treky, rozhovory, články i recenze ročníku 2016

To nejlepší ze Světa outdooru 2016: stáhněte si TOP treky, rozhovory, články i recenze ročníku 2016

Ohlédnutí za tím nejlepším, co se objevilo ve čtyřech vydáních Světa outdooru 2016. Pokud se Vám nechce listovat dlouhými PDF verzemi celých časopisů, máme pro vás TOP výběr treků, rozhovorů, recenzí a článků o vybavení a metodice. Parádní ke stažení a čtení na cestách, ale i doma!PDFka s články a rozhovory mají výpis článků s interaktivními prolinky pro snadnější listování.

TOP treky

SO šipka dolů

TOP treky 2016 ke stažení

SO šipka nahoru

Ty nejzajímavější místa pro trekování v Evropě i ve světě, o kterých jsme psali v roce 2016. Dálkové trasy, vrcholové výstupy i trekové mozaiky z 24 zemí a 4 kontinentů:

EVROPA

-  Dálkové treky na Korsice (GR 20), ve Švédsku (Kungsleden), Pyrenejích (GR 11) a ve Skotsku (West Highland Way).

-  Balkán: treková mozaika a výstupy na nejvyšší vrcholy všech balkánských zemí.

-  Tip na túru od horského vůdce: Aiguille du Chardonet, Weismiess, traverz masivu Bernina, Pyramide du Tacul.

SVĚT

-  Kam se (ne)jezdí v Kyrgyzstánu

-  Výstupy mimo sezonu: Madeira (Pico Ruivo), Maroko (Jebel Toubkal), Mexiko (Pico de Orizaba)

-  Indický Ladakh v zimě

-  V pohorkách skrz národní parky Kalifornie

-  Outdoorová mozaika Nového Zélandu

Dramatické výhledy na GR 20.Dramatické výhledy na GR 20.

TOP rozhovory

SO šipka dolů

TOP rozhovory 2016 ke stažení

SO šipka nahoru

 

Sledujeme dění na outdoorové scéně a přinášíme zprávy, jak se daří českým sportovcům. Koncentrovanou porci poctivých původních rozhovorů s českými, ale i zahraničními osobnostmi najdete v tomhle výběru. Nechte se inspirovat!

Na naše všetečné dotazy odpovídali:

lezec Ján Smoleň, běžec Kilian Jornet, highliner Danny Menšík, boulderista Martin Stráník, lezecký talent Jakub Konečný, horolezkyně Markéta Hanáková, polárník a dokumentarista Petr Horký, olympijský medailista Jiří Prskavec, mistr v adventure závodech Tomáš Petreček, extrémní skialpinisti Ondra a Jirka Švihálkovi, účastníci expedice SKI Nošak, horolezec Libor Uher a extrémní biker Jan Kopka.

Ondra a Jirka Švihálkovi alias Kejda ski team si s námi povídali o sedmitýdenní cestě se skialpy do Norska.Ondra a Jirka Švihálkovi alias Kejda ski team si s námi povídali o sedmitýdenní cestě se skialpy do Norska.

TOP články o vybavení a metodice 2016

 

SO šipka dolů

TOP články o vybavení a metodice 2016 ke stažení

SO šipka nahoru

 

Pokud hledáte výběr praktických rad pro bezpečnost na horách, neváhejte a stahujte!

Výběr článků poradí v následující oblastech:

Batohy, filtrace, lezecké must have, plánování túry podle vzdálenosti i převýšení, orientace podle buzoly, impregnace, vybavení do zimních hor, sněžná slepota, přivolání pomoci v horách, novinky v lavinové výbavě na sezonu 2016/2017.

Praktické rady k vybavení a metodice v koncentrované podobě.Praktické rady k vybavení a metodice v koncentrované podobě.

TOP recenze 2016

 

SO šipka dolů

TOP gear 2016 ke stažení

SO šipka nahoru

 

Vybíráte outdoorové vybavení sobě nebo blízkým? Nekupujte zajíce v pytli! Náš tým testerů prověřil za letošek 95 kousků vybavení do hor, na běh, skialpy, lezení i turistiku a kempování. Mrkněte, jak obstály v testu.

 

TEstovací tým v čle s horským vůdcem Vojtou Dvořákem letos prověřil téměř stovku produktů.Testovací tým v čele s horským vůdcem Vojtou Dvořákem letos prověřil téměř stovku produktů.


31.01.2017, Natálie Kohoutková