HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Svět outdooru 2/2016 vás vezme do balkánských hor i na skály. Přináší také rekordních 14 stran recenzí a speciál Lezecký svět!

Svět outdooru 2/2016 vás vezme do balkánských hor i na skály. Přináší také rekordních 14 stran recenzí a speciál Lezecký svět!

Druhé číslo časopisu Svět outdooru našlápnuté tipy na letní výpravy do hor Balkánu nebo Kyrgyzstánu, rozhovory s Dannym Menšíkem nebo Peggy Marvanovou a rekordním počtem recenzí outdoorových novinek je na světě. Ve druhém čísle se navíc můžete těšit na lezecký speciál!Do schránek předplatitelů a na naše distribuční místa právě míří druhé číslo Světa outdooru. Co jsme pro vás připravili za čtení?

Svět outdooru 2/2016Svět outdooru 2/2016

 

 


 

STÁHNĚTE SI SVĚT OUTDOORU 2/2016 V PDF

 

 


 

Pokud už si brousíte zuby a voskujete pohorky na letní trekování, můžete se nechat inspirovat na cesty do hor méně profláknutých než Tatry a Alpy. Zavedeme vás na nejvyšší vrcholy balkánských zemí, do divokých hor, které si díky menšímu množství turistů stále zachovávají svou tajuplnou atmosféru. Jestliže vás láká vůně dálek, nechte se pozvat do Kyrgyzstánu. I když je tato země cílem trekařů čím dál častěji, máme pro vás tipy na pár krásných treků, které nepatří do klasického itineráře turistů.


Golem Korab, Zla Kolata, Gjeravica? Znáte nejvyšší vrcholy všech balkánských zemí? Milan Tomaškovič poradí, jak na ně.Golem Korab, Zla Kolata, Gjeravica? Znáte nejvyšší vrcholy všech balkánských zemí? Milan Tomaškovič poradí, jak na ně.

Kyrgyzstán nabízí nepřeberné možnosti pro treky. Kam vyrazit, abyste nepotkali ani živáčka, nám prozradil Vojta Lejsek.Kyrgyzstán nabízí nepřeberné možnosti pro treky. Kam vyrazit, abyste nepotkali ani živáčka, nám prozradil Vojta Lejsek.

A co takhle kaňony jižní Francie? Užít si je můžete na kole, na lodi nebo při canyoningu.A co takhle kaňony jižní Francie? Užít si je můžete na kole, na lodi nebo při canyoningu.

 

Prohlédněte si celou fotogalerii...


Česká světová prvenství

I tentokrát se můžete těšit na rozhovory s inspirativními osobnostmi. Dannyho Menšíka jsme se zeptali na detaily jeho světového rekordu v délce highline. Koncem dubna tento dvacetiletý mladík přešel na jihu Francie kilometr dlouhý popruh v 500metrové výšce.

Vyzpovídali jsme také Markétu Peggy Marvanovou, která se vrátila z extrémního cyklozávodu ve Finsku. Během něj se s přítelem Adamem potýkala s mrazem a závějemi čerstvého prašanu, kvůli kterým závod nakonec museli vzdát. Co myslíte, zkusí to znovu? A do světa sněhu a ledu se vrátíme ještě s expedicí českých polárníků Václava Sůry a Petra Horkého, kteří zřejmě jako první na světě přešli severomongolské jezero Khuvsghul.

Danny Menšík v dubnu ustavil světový rekord v délce highline - přešel vzdálenost 1 km!Danny Menšík v dubnu ustavil světový rekord v délce highline - přešel vzdálenost 1 km!

Extrémní cyklistka Peggy Marvanová vypráví o zážitcích z mrazivého závodu v Laponsku.Extrémní cyklistka Peggy Marvanová vypráví o zážitcích z mrazivého závodu v Laponsku.

Dočtete se také o prvenství českých polárníků Václava Sůry a Petra Horkého v Mongolsku.Dočtete se také o prvenství českých polárníků Václava Sůry a Petra Horkého v Mongolsku.

 

Rady a tipy pro bezpečí na horách

Při letních výpravách do hor se Vám můžou hodit rady a tipy, jak správně naplánovat túru nebo jaké jsou možnosti filtrace vody na cestách.

Vybavení pod drobnohledem

Na jaře se testovací tým Světa outdooru skutečně nenudil, do parády si vzal 35 produktů, které jsme měli za úkol řádně vyzkoušet a prověřit. Pokud vás tedy zajímají horké novinky ve výbavě, rekordních 14 stran recenzí vás jistě uspokojí!

Počítají se horizontální i vertikální metry. Jak správně naplánovat túru v horách?Počítají se horizontální i vertikální metry. Jak správně naplánovat túru v horách?

Jaké jsou možnosti získávání vody v přírodě?Jaké jsou možnosti získávání vody v přírodě?

Testeři Světa outdooru prověřili rekordní počet 35 produktů.Testeři Světa outdooru prověřili rekordní počet 35 produktů.

 

Všechny výrobky ale nadále důkladně testujeme. Jak v testování obstály, se dočtete v delší verzi recenzí během června v sekci SvetOutdooru/vybaveni.

Lezecký speciál

Lezecký svět přináší 32 stran o lezení.Lezecký svět přináší 32 stran o lezení.

 


LEZECKÝ SVĚT V PDF


 

Součástí druhého čísla je speciál Lezecký svět, ve kterém jsme pod vedením horského vůdce Vojty Dvořáka připravili 32 stran o lezení na skalách. Těšit se můžete na 6 stran metodických vychytávek a recenze vybavení, včetně sedáků, jistítek, lana, lezeček i oblečení.

Že vás z metodiky nic nemůže překvapit? Vzali jsme si na paškál nejčastější chyby i nejobvyklejší omyly, které se pod skalami vyskytují.Že vás z metodiky nic nemůže překvapit? Vzali jsme si na paškál nejčastější chyby i nejobvyklejší omyly, které se pod skalami vyskytují.

Vybavení pro začátečníky, pokročilé i profíky. Inspirace, co si pořídit na novou sezonu!Vybavení pro začátečníky, pokročilé i profíky. Inspirace, co si pořídit na novou sezonu!

Recenze výrobků od 13 předních lezeckých značek prověřily jistítka, lezečky, lano, friend a další Recenze výrobků od 13 předních lezeckých značek prověřily jistítka, lezečky, lano, friend a další

 

V rozhovorech s nadějnými českými lezci Martinem Stráníkem a Jakubem Konečným se dočtete mimo jiné o tom, jak trénují nebo kam za lezením vyráží. Tipy na lezecké oblasti v Česku i zahraničí můžete v našich článcích načerpat i vy!

Martin Stráník je známé jméno nejen v českém ale i ve světovém boulderingu. Jak trénuje a co má v plánu?Martin Stráník je známé jméno nejen v českém ale i ve světovém boulderingu. Jak trénuje a co má v plánu?

Ve spolupráci s ČHS jsme připravili přehled nových nebo nově se rozvíjejích oblastí v Česku.Ve spolupráci s ČHS jsme připravili přehled nových nebo nově se rozvíjejích oblastí v Česku.

Lezci radí lezcům: tipy na 6 lezeckých oblastí, díky kterým si zalezete na skalách celoročně.Lezci radí lezcům: tipy na 6 lezeckých oblastí, díky kterým si zalezete na skalách celoročně.

 

Kde najdete Svět outdooru 2/2016?

Věděli jste, že Svět outdooru můžete čtyřikrát do roka dostávat až do vaší schránky za předplatné pouhých 79 Kč ročně?

Stačí se zaregistrovat na: www.SvetOutdooru.cz/predplatne

Dál je časopis k dostání zdarma na našich distribučních místech nebo ke stažení v PDF na www.SvetOutdooru.cz.


30.05.2016, Natálie Kohoutková