HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

První číslo Světa outdooru 1/2016 přináší tipy na dálkové treky a speciál Svět běhu

První číslo Světa outdooru 1/2016 přináší tipy na dálkové treky a speciál Svět běhu

První číslo Světa outdooru nabité články o zajímavých osobnostech, cestách, expedicích a vybavení právě vyšlo z tiskárny a míří mezi čtenáře. Těšit se můžete na tipy na dálkové treky v Evropě, rozhovor s Jánem Smoleněm nebo Kilianem Jornetem a nechybí ani recenze a rady k vybavení. První číslo navíc obsahuje speciál Svět běhu!S přicházejícím jarem začíná nový koloběh i pro časopis Svět outdooru. Do schránek předplatitelů a na naše distribuční místa právě míří první číslo letošního roku. Co jsme pro vás připravili za čtení?

 

Svět outdooru 1/2016Svět outdooru 1/2016

 

 


 

STÁHNĚTE SE SVĚT OUTDOORU 1/2016 V PDF

 

 


 

 

Těšit se můžete na na unikátní články o dálkových trecích, které patří do slabikáře každého „trekaře“. Batoh si připravte a boty nakrémujte na korsickou GR20, nebo pochod švédskou divočinou Kungsleden, na pyrenejskou GR11 a toulat se s námi můžete i skotskou vysočinou. Nepřeberné trekové možnosti nabízí také Balkán, představíme mozaiku těch nejzajímavějších trekových cílů tohoto poloostrova.


GR 20, označovaná za nejtěžší a nejkrásnější trasu v Evropě, vede napříč Korsikou.GR 20, označovaná za nejtěžší a nejkrásnější trasu v Evropě, vede napříč Korsikou.

GR 11 protíná španělské Pyreneje do západu k východu.GR 11 protíná španělské Pyreneje do západu k východu.

Poslední skutečnou evropskou divočinu můžete zakusit v Laponsku.Poslední skutečnou evropskou divočinu můžete zakusit v Laponsku.

 

Prohlédněte si celou fotogalerii k článku...


České a slovenské expedice

V rozhovoru s horolezcem Jánem Smoleňem se dozvíte podrobnosti o prvovýstupu na legendární Fitz Roy v Patagonii. Jestli vás zajímá expediční život a dálky, nenechte si ujít článek o sjezdu řeky Godžeb nebo vyprávění o přípravě na expedici na Manáslu Libora Uhera.

Pro méně vzdálené cesty v sedle kola se můžete inspirovat v článcích o cykloterénech v Alpách – podívat se s námi můžete do rakouských Korutan nebo k italskému Lago di Garda.

Treková mozaika Balkánu.Treková mozaika Balkánu.

S Jánem Smoleněm jsme si povídali o prvovýstupu na Fitz Roy.S Jánem Smoleněm jsme si povídali o prvovýstupu na Fitz Roy.

V sedle kola se vypravíme k jezeru Lago di Garda nebo do Korutan.V sedle kola se vypravíme k jezeru Lago di Garda nebo do Korutan.

 

Co je nového ve vybavení?

Dále vám pomůžeme s výběrem správného batohu v praktickém článku „Jak vybrat batoh?“ A na co nezapomenout na cestě do divočiny, se dozvíte v článku od experta na přežití Ladislava Siegera „Příprava je půl úspěchu aneb Co nepodcenit“?

O nejčerstvějších novinkách ve vybavení se dočtete v článku z lednového veletrhu ISPO, který je svátkem pro všechny výrobce sportovního vybavení. A v recenzích jsme si doslova posvítili na čelovky, vařiče, boty, batohy a spacáky světových i domácích značek. Plné znění recenzí najdete na webu www.SvetOutdooru.cz/vybaveni.

Poradíme, jak vybrat správný batoh pro každou aktivitu.Poradíme, jak vybrat správný batoh pro každou aktivitu.

Dočtete se, co přinesl outdoorový veletrh ISPO.Dočtete se, co přinesl outdoorový veletrh ISPO.

Otestovali jsme pro vás novinky českých i zahraničních firem.Otestovali jsme pro vás novinky českých i zahraničních firem.

 

Speciální příloha Svět běhu

Jarní speciál Svět běhu přinese praktické tréninkové tipy, rady k výživě běžce a doporučí řadu zajímavých závodů této sezony. Těšit se můžete na rozhovory s inspirativními běžci, včetně legendy horského běhu, Kiliana Jorneta. Ani běžce neochudíme o recenze a novinky ve vybavení.

Jarní speciál Svět běhu se věnuje běhání v přírodě.Jarní speciál Svět běhu se věnuje běhání v přírodě.

Z databáze Salomon běžeckých tras jsme vybrali ty nejhezčí, po kterých rozhodně stojí za to se proběhnout.Z databáze Salomon běžeckých tras jsme vybrali ty nejhezčí, po kterých rozhodně stojí za to se proběhnout.

Chystáte se na Beskydskou 7 nebo Horskou výzvu. Poradíme, jek se připravit.Chystáte se na Beskydskou 7 nebo Horskou výzvu. Poradíme, jek se připravit.

 

Kde najdete Svět outdooru 1/2016?

Věděli jste, že Svět outdooru můžete čtyřikrát do roka dostávat až do vaší schránky za předplatné pouhých 79 Kč ročně?

Stačí se zaregistrovat na: www.SvetOutdooru.cz/predplatne

Dál je časopis k dostání zdarma na našich distribučních místech nebo ke stažení v PDF na www.SvetOutdooru.cz.


31.03.2016, Natálie Kohoutková