HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Focení na cestách a technika do přírody v novém čísle Světa outdooru 3/2015

Focení na cestách a technika do přírody v novém čísle Světa outdooru 3/2015

Třetí letošní číslo Světa outdooru je rozesláno všem odběratelům a již na vás čeká i na pultech outdoorových obchodů. Hlavním tématem, které se prolíná celým číslem, je focení na cestách a technika do přírody, samozřejmě nechybí ani rozhovory se zajímavými osobnostmi a novinky v outdoorové výbavě.Jistě už vám přišla do vašich emailových schránek zpráva, že nový Svět outdooru opustil tiskárnu a zamířil k vám. Nedostala-li se k vám tištěná verze poštou, najdete ji v oblíbeném outdoorovém obchodě nebo lezecké stěně. A máte-li raději elektronickou verzi, stáhněte si ji na našem webu.

 

Titulka SO3_2015

 

Můžete se těšit na 84 stran s informacemi a zajímavostmi z outdooru.

 

Obsah SO3 2015

 

Focení na cestách a outdoorová technika

Technika se prosazuje na cestách do přírody stále razantněji. Focení jde skoro samo a roste i počet outdoorových elektronických hraček. Jedni tento vývoj vítají, jiní nejsou příliš nadšeni, ale málokdo se bez techniky obejde. Ve třetím letošním čísle Světa outdooru jsme se proto zaměřili na techniku. Najdete tady jednak články věnované novým možnostem focení na cestách, jak najít kvalitní záběr a další tipy a nápady například kolem fotografické dokumentace. Nechte se inspirovat od třech fotografů, kteří vám poradí, jak se zdokonalit ve focení krajiny, na co si dávat pozor při vodních aktivitách a jak nemít přepálené snímky na sněhu.

 

Na krajinu s foťákemNa krajinu s foťákem

Na vodu s pádlem a foťákemNa vodu s pádlem a foťákem

Focení při aktivitách v zimních horáchFocení při aktivitách v zimních horách

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V článku "S prstem na spoušti" najdete obecné rady, čím je outdoorové fotografování výjimečné a jak chránit svou výbavu před poškozením.

 

S prstem na spoušti - Přeprava a ochrana techniky a umění outdoorové fotografieS prstem na spoušti - Přeprava a ochrana techniky a umění outdoorové fotografie

Fotografická hygiena - Třídění, úprava a archivace fotekFotografická hygiena - Třídění, úprava a archivace fotek

Desatero před zmáčknutím spouštěDesatero před zmáčknutím spouště

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhá skupina textů mapuje, kam míří svět outdoorové techniky. Dozvíte se nejen o možnostech tradičních GPS přístrojů nebo odolných chytrých telefonů. Podíváme se společně na čím dál rozšířenější Open Street mapy.

 

GPS vs. smartphone - Jak se uplatní v outdooru?GPS vs. smartphone - Jak se uplatní v outdooru?

Jaký máš signál? - Mobily v outdooruJaký máš signál? - Mobily v outdooru

OpenStreetMap - (Turistická) mapa celého světaOpenStreetMap - (Turistická) mapa celého světa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V článku "Víte co je POV?" představujeme také outdoorové akční kamery. Rozebíráme žhavé téma dronů, takže jestli vás zajímá pohled z ptačí perspektivy, určitě si článek přečtěte. Nebojte, nečeká vás jenom technické vybavení, těšit se můžete i na přehled recenzí, které vyjdou na našem webu a kde se můžete inspirovat ke koupi novinek.

 

Víte co je POV? - Zvěčněte své adrenalinové zážitkyVíte co je POV? - Zvěčněte své adrenalinové zážitky

Z ptačí pesrpektivy - S dronem v outdooruZ ptačí pesrpektivy - S dronem v outdooru

Recenze Světa outdooruRecenze Světa outdooru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tipy na cesty a expedice

Nechybí samozřejmě články s tipy na cestování, tentokrát se s námi vydáte třeba na Island. Nemohli jsme vynechat ani expedice. O tom, jak dopadla ta na Gasherbrum II vám povypráví Mára Holeček v článku "192 hodin v nebeské pasti". A z ptačí perspektivy se podíváme i na nejvyšší evropské pohoří, a to v článku "S Křídlem přes Alpy", ve kterém se dozvíte o jednom z nejtěžších závodů Red Bull X-Alps očima účastníka.

 

Země ohně a ledu - Se stanem okolo IslanduZemě ohně a ledu - Se stanem okolo Islandu

192 hodin v nebeské pasti192 hodin v nebeské pasti

S křídlem přes AlpyS křídlem přes Alpy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozhovory z různorodého outdoorového prostředí

Ani na rozhovory jsme nezapomněli. Robina Kalety jsme se zeptali na freeridový svět. Na veletrh Paddle Expo do Německa jsme se vypravili vyzpovídat Frayu Hoffmeister, seakajakářku, která obeplula nejen Jižní Ameriku. V rozhovoru s Antonem Krupičkou se dozvíme o jeho novém přístupu k horám.

 

Robin Kaleta - Prašan je pro mě skoro posvátnýRobin Kaleta - Prašan je pro mě skoro posvátný

Čtyři roky v kajaku - Freya HoffmeisterČtyři roky v kajaku - Freya Hoffmeister

Anton Krupička - Běžecký volnomyšlenkářAnton Krupička - Běžecký volnomyšlenkář

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kde najdete Svět outdooru 3/2015

V elektronické podobě můžete celý magazín Svět outdooru stáhnout na našich stránkách ve formátu pdf, který je opatřen aktivními prolinky v obsahu pro snazší vyhledávání požadovaných článků, ale také na podrobné recenze vybavení, jež jsou uveřejňovány na www.SvetOutdooru.cz/vybaveni. Kdo dává přednost tištěné verzi, musí si magazín pohlídat v outdoorových obchodech a na dalších místech, zde je seznam distribučních míst, kde se Svět outdooru v těchto dnech již nachází. Magazín dostává poštou na 1000 profesionálů v oblasti outdooru, najdete ho zdarma na bezmála 250 distribučních místech, odebírá ho pro své spolupracovníky Horská služba a Klub českých turistů.

 


AKTUÁLNÍ ČÍSLO MŮŽETE STAHOVAT ZDE


Jak dostávat magazín pravidelně?

Pokud máte zájem dostávat magazín v tištěné podobě hned po vyjití přímo do vlastní schránky, je možné si předplatit roční poštovné pro čtyři čísla jen za 79 Kč vyplněním jednoduchého formuláře. Pokud máte zájem Svět outdooru distribuovat, na mailové adrese redakce je možné domluvit zařazení mezi distribuční místa. Na této adrese lze také najít obchod či jiné místo, kde je Svět outdooru k dispozici.

Magazín Svět outdooru je zdarma a je určen všem, kdo rádi cestují, toulají se, putují, objevují, vyrážejí na expedice do hor či do divočiny a zajímají se o outdoorové vybavení.


28.10.2015, Matěj Franěk