HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Od června budete moci poznat Zdeňka Hrubého o trochu víc…

Od června budete moci poznat Zdeňka Hrubého o trochu víc…

Kniha „Kam až dolétne sokol“ inspirovaná deníkovými zápisky horolezce Zdeňka Hrubého bude křtěna 19. června, a to u příležitosti 1. ročníku Festivalu horolezeckých filmů v Českém ráji. Podpořit spoluautora Borise Hlaváčka však můžete už teď skrz projekt Hithit.Osmého srpna to budou dva roky, co česká horolezecká scéna přišla o jednoho ze svých nejlepších. Zdeněk Hrubý a Mára Holeček se tehdy pokoušeli o prvovýstup jihozápadní stěnou osmitisícovky Gasherbrum I v Pákistánu. Do něčeho takového se může pustit jen výjimečný horolezec, o čemž ve spojení se Zdeňkem Hrubým nemůže být pochyb.

Rodák z Uherského Hradiště však našel uplatnění a vynikal i v mnoha jiných oblastech, než bylo horolezectví, což dokazují jeho akademické i pracovní úspěchy. O velkých organizačních a vedoucích schopnostech svědčila také funkce v podobě předsedy ČHS.

 

Na vrcholu DhaulagiriNa vrcholu Dhaulagiri

 

Zdeněk Hrubý nebyl jen výkonný stroj

Své obrovské spektrum vědomostí z mnoha různorodých oblastí a filosofický pohled na život promítl také do svých deníkových zápisků z cest, které velmi citlivě zpracoval jeho kamarád, novinář a spisovatel v jedné osobě - Boris Hlaváček.

„Zdeňkovy zápisky jsou zcela výjimečné a vymykají se běžným horolezeckým cestopisům. Při jejich čtení se dostanete až pod kůži horolezce nejen při nejnebezpečnějších situacích, ale i při opojném pocitu ze zdolání kýženého cíle. Věřím, že si po přečtení této knihy uvědomíte, že horolezectví není jenom hazardní snaha o dosažení vrcholu“, nastiňuje Boris Hlaváček.

 

Zdeněk Hrubý je opravdovou legendou horolezectvíZdeněk Hrubý je opravdovou legendou horolezectví

 

Boris Hlaváček

Za novinářskou činnost získal řadu ocenění, napsal mimo jiné sbírku básní Město pod oknem, jako první napsal knihu o Rallye Paříž - Dakar (1. a 2. rozšířené vydání), skateboardovou komiksovou příručku Skateboardové prázdniny, první instruktážní publikaci Snowboard, knížku Křížová cesta Vladimíra Komárka, knihu Vl. Procházky Na Annapurnu doplnil rozhovory s účastníky expedice po 40 letech, napsal knihu o legendárním lezci Petru Prachtelovi – P.r.a.c.h.t.e.l. aneb život na niti.

Stejně jako u knihy P.R.A.C.H.T.E.L. - život na niti, i nové dílo „Kam až dolétne sokol“ Boris Hlaváček umístil na stránky hithit.cz, které propojují kreativní lidi s těmi, kteří je chtějí podpořit. Plní sny umělcům, kreativcům, designérům, vývojářům, géniům. Je to nová, inspirativní forma propojení obchodníků s klienty. Více se o projektu můžete dozvědět skrz webovky.


21.04.2015, Jan Haráč