HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Vše, co chcete vědět o skialpu, najdete v novém čísle Světa outdooru 4/2014

Vše, co chcete vědět o skialpu, najdete v novém čísle Světa outdooru 4/2014

Právě vychází nový tištěný Svět outdooru 4/2014 s tématem Skialp. Číslo nabité informacemi o skialpinismu a jak se na něj vybavit, ale i o sněžnicích, o bezpečnosti v horách či o tom, jak řešit problém s únavou.Nové číslo bude v průběhu tohoto týdne k dispozici v outdoorových obchodech, lezeckých stěnách a na dalších místech. Můžete se těšit, Svět outdooru 4/2014 má doposud nejvíce stran ze všech vyšlých čísel za poslední dva roky.

Titulka SO4

Skialp

Víte, jak zjistit nebezpečí laviny přímo v terénu? Jak na to se dozvíte v článku „Jak otestovat riziko laviny“. K tématu v čísle dále najdete tipy na zajímavé skialpové terény v zahraničí nebo skromné možnosti skialpu u nás. Určitě nepřehlédněte obsáhlé články „Zůstat na povrchu“ o novinkách mezi lavinovými batohy a „Šup do pastičky“ o trendech ve skialpinistickém vázání. Otázky bezpečnosti řeší článek o tragické chybě skialpinisty a číslo přináší také velké rozhovory s předním „big mountain“ lyžařem současnosti Američanem Chrisem Davenportem a se slovenskou osobností strmých sjezdů Ivou Sikulovou-Filovou.

Obsah SO4

 

Vybavení, sněžnice a tajemství VB

Outdooorové vybavení se tentokrát věnuje hodně skialpu, jak je popsáno v předcházejícím odstavci, ale ani na ostatní nezapomínáme. Připravili jsme článek o kontroverzním systému oblékání založeném na odpařovací bariéře (Vapor Barrier)„Tajemství VB“, dozvíte se také, jak vybírat sněžnice, jak se na nich pohybovat a jaké mapy jsou k dispozici a na závěr čísla jsme tradičně umístili více než 20 recenzí outdoorového vybavení.

 

Téma čísla - SkialpTéma čísla - Skialp

Článek o testování lavinČlánek o testování lavin

Součástí čísla jsou také články o sněžnicíchSoučástí čísla jsou také články o sněžnicích

 

 

 

 

 

 

 

Rozhovor se Samem Suttonem a s Jiřím Švihálkem

V rozhovoru s Novozélanďanem Samem Suttonem se dozvíte cíle a motivaci jednoho z nejlepších extrémních kajakářů a Jiřího Švihálka jsme se zeptali na tragédii pod Dhaulágirí, kde byla celá expedice v základním táboře zavalena lavinou.

 

Rozhovor s kajakářem Samem SuttonemRozhovor s kajakářem Samem Suttonem

Rozhovor se skialpinistickou hvězdou Chrisem DavenportemRozhovor se skialpinistickou hvězdou Chrisem Davenportem

Rozhovor s Jirkou Švihálkem o expedici na DhaulághiríRozhovor s Jirkou Švihálkem o expedici na Dhaulághirí

 

 

 

 

 

 

 

 

Kde najdete Svět outdooru 4/2014

V elektronické podobě můžete celý magazín Svět outdooru stáhnout na našich stránkách ve formátu pdf. Kdo dává přednost tištěné verzi, musí si magazín pohlídat v outdoorových obchodech a na dalších místech, zde je seznam distribučních míst, kam Svět outdooru právě míří a v závislosti na poštovní rychlosti měl být k dispozici v polovině či nejpozději koncem tohoto týdne. Magazín dostává poštou na 1000 profesionálů v oblasti outdooru, najdete ho zdarma na více než 300 distribučních místech, odebírá ho pro své spolupracovníky Horská služba a Klub českých turistů.

 


AKTUÁLNÍ ČÍSLO MŮŽETE STAHOVAT ZDE


 

Redakce SO4 také sleduje trendy ve vybavení, foto: ABS

Jak dostávat magazín pravidelně?

Pokud máte zájem dostávat magazín v tištěné podobě hned po vyjití přímo do vlastní schránky, je možné si předplatit roční poštovné pro čtyři čísla jen za 79 Kč vyplněním jednoduchého formuláře. Pokud máte zájem Svět outdooru distribuovat, na mailové adrese redakce je možné domluvit zařazení mezi distribuční místa. Na této adrese lze také najít obchod či jiné místo, kde bude Svět outdooru v nejbližších dnech k dispozici.

 

Nejen při skialpu je nutné umět otestovat svah před lavinovým nebezpečím, foto: Jan PalaNejen při skialpu je nutné umět otestovat svah před lavinovým nebezpečím, foto: Jan Pala

V SO4 naleznete také pomoc s výběrem správného skialpového nářadí, foto: Jan PalaV SO4 naleznete také pomoc s výběrem správného skialpového nářadí, foto: Jan Pala

Součástí SO4 jsou také sněžnice, foto: Jan PaličSoučástí SO4 jsou také sněžnice, foto: Jan Palič

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magazín Svět outdooru je zdarma a je určen všem, kdo rádi cestují, toulají se, putují, objevují, vyrážejí na expedice do hor či do divočiny a zajímají se o outdoorové vybavení.


03.12.2014, Jiří Červinka