HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Dámského úvazku Rock Empire 3B Slight Woman

Recenze: Dámského úvazku Rock Empire 3B Slight Woman

Sedák od firmy Rock Empire je extrémně lehký, tenký a skladný. Váží pouhých 296 g. Má bezpečnostní rychlospony v pase i na nohavičkách, dále čtyři poutka na matroš a je určený ženám. Jak vyhovoval naší testovací lezkyni?Údaje výrobce:

Hmotnost: 296 g
Barevné varianty: červená, modrá, fialová, žlutá
Dostupné velikosti: XS, S, M, L
Obvod pasu: 64-102,5 cm
Obvod nohavičky: 52-72 cm
Výbava:4 asymetrická poutka na materiál
Inovativní odlehčené ergonomické polstrování
3 aluminiové rychlospony 12/16 mm
Infocena: 1750 Kč
Dodává: Rock Empire
Více info na www.rockempire.cz

 

Tento sedák od firmy Rock Empire 3B Slight Woman je navržen právě pro ženy. Poměr vzdálenosti nohaviček a pasu odpovídá právě ženám. Bezpečnostní aluminiovou rychlosponu 12/16mm najdete jak v pase, tak na obou nohavičkách. Spony se nepovolují. Díky ní se dá obvod pasu nastavit od 64 cm do 102,5 cm a to pohodlně jednou rukou. Nohavičky jsou samozřejmě také nastavitelné a to od 52 cm do 72 cm, ne však odepínací.

 

S expreskamiSedák ROCK EMPIRE expreskami

Sedák zbokuSedák ROCK EMPIRE 3B Slight Woman z boční strany

Při stavění 2Sedák ROCK EMPIRE 3B Slight Woman při stavění cest

 

 

Poutka

Oka na materiál pevně drží svůj asymetrický lichoběžníkový tvar a díky našití pod úhlem Vám vždy „nachystají“ jistící materiál, aby byl krásně po ruce. Do jednoho oka na materiál se pohodlně vejde i 8 expresek.  Tato oka jsou tam celkem čtyři. Vzadu uprostřed sedáku je i malé očko na zavěšení pytlíku s magnéziem.

 

SponyROCK EMPIRE 3B Slight Woman

 

Pohodlí

Samotný sedák i nohavičky jsou polstrované. Polstrování je odlehčené, ergonomické a ultratenké. Nejen lezení je v něm pohodlné, ale i práce v podobě stavění nových cest s kyblíkem s chyty a vrtačkou zvládl na výbornou. Kyblík s chyty napravo, vrtačka přes tělo, odsedka v jistícím oku…a šlo to.
Protože jsem daleko lehčí než moji spolulezci, využívám při jištění někoho těžšího oko v podlaze. Sedák mě netáhl ani dolů, ani nahoru. Při jištění těžšího spolulezce ani neřezal.  
Vylezla jsem v něm spoustu cest: rovných, šikmých, převisů i stropů. Několikrát jsem do něj i spadla. Jak ze šikmé stěny, tak ze stropu. Polstrování je výrazně tenčí než u jiných sedáků, ale ničemu to nevadí, při všech mých aktivitách mi plně vyhovovalo.

Sedák se mnou absolvoval i výstup na vrchol Monte Cernera u italského Bolzana v Dolomitech…jak mi všichni záviděli, že mi nezabere skoro žádné místo v batohu!

 

Cestou na Monte CerneraCestou na Monte Cernera

Je skladnýSedák ROCK EMPIRE 3B Slight Woman je skladný

Při jištěníSedák ROCK EMPIRE 3B Slight Woman při jištění

 

Verdikt testera

A nyní k samotnému designu. Šířka v pase i na nohavičkách je plně dostačující, i způsob šití od jistícího oka k nohavičkám mi vyhovuje. Ženy mají rozteč od nohaviček do pasu o pár centimetrů větší než muži. Sedák nemá žádný zkrášlující potisk, žádné výšivky, je proto ideální pro všechny ty, kterým stačí mít jednoduchý sedák v některé z barev duhy.

Kompletní fotogalerie ROCK EMPIRE 3B Slight Woman (18)

Zaujalo mě:
  • Nízká hmotnost
  • Skvělá skladnost
  • Měkký materiál
  • Tvar poutek na materiál
  • Krásná barva

 


Další informace:

Logo ROCK EMPIRE.

Český výrobce lezeckého a outdoor vybavení z Benešova nad Ploučnicí v severních Čechách. Rock Empire poskytuje kvalitu, snadnou dostupnost, dobrou cenu a vysokou užitnou hodnotu. Lidé, kteří v této firmě pracují, dobře znají své řemeslo. Většina z nich jsou aktivní sportovci a tráví v přírodě svůj volný čas, pokud jim to práce umožní.
www.rockempire.cz


25.09.2017, Radka Svobodová


Sem vložte diskusní příspěvek.