HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Nafukovací kajak Gumotex Twist II

Nafukovací kajak Gumotex Twist II

Nafukovací loď Twist II patří do rodiny rekreačních plavidel. Jedná se o otevřený dvoumístný kajak, vycházející koncepčně z jednomístného kajaku Twist I.Údaje výrobce:
Délka: 360 cm
Šířka: 83  cm
Hmotnost: 9  kg
Max.nosnost: 180 kg
Průměr bočního válce: 21 cm
Materiál: Hevealon
Barevná provedení: žlutá, červená, modrá, maskovací
Infocena: 6 990 Kč
Dodává: Gumotex

Konstrukce plavidla je klasická – dva nosné boční válce a profilované dno s přetlakovým ventilem. Ačkoli použitý materiál připomíná poctivou nafukovací matračku s vodoodpudivou úpravou, jedná se o nový materiál Hevealon. Má vzhledem ke své lehkosti vcelku slušnou pevnost, ale hlavně vyniká vodoodpudivostí a odolností proti špíně, což zajišťuje teflonová vrstva na povrchu materiálu.

Kajak Twist II je určen do nenáročných podmínek a tomu je podřízeno téměř všechno: Twist není nijak dlouhý a větší postavy mohou mít trochu problém se do lodi nacpat. S kajakem se můžete těšit na kratší zábavné plavby po jezerech nebo u mořských pláží, případně na splouvání lehkých mírně proudících toků. Loď nemá kryté špičky ani samovylévací otvor, protože se prakticky nepočítá s možností zaplavení. Twist II se v žádném případě netlačí mezi sportovní lodě a předpokládá se, že jej budou používat hlavně nezkušení vodáci nebo děti na prázdninových plavbách a výletech. Sezení je proto dost hluboké, pro zkušené jezdce snad až příliš. Člověk však v lodi dobře drží i bez kurtů a popruhů, které by pro cílovou skupinu mohly být nebezpečné.

Kajak Twist II je dokonale přizpůsoben požadavkům na jednoduchost. Lehký materiál Hevealon je sice z vodáckého pohledu méně odolný, ale zato lze Twist sbalit do malého úhledného balíčku, v němž by málokdo hádal dvojmístnou loď.

Ačkoli je to jednoduchá, nízkorozpočtová loď, má výborné jízdní vlastnosti. Je stabilní, dobře reaguje na náklony i změny směru a pro delší plavby je možné nainstalovat odnímatelnou směrovou ploutev, která je dodávána s lodí jako příslušenství. Příjemné je i zpracování a vnitřní vybavení kajaku – lemovkou opatřené švy, úchyty na přenášení, nafukovací střední výztuha, nafukovací opěrky nohou a systém sezení. Přes záď se proplétá síť z pružného lanka, pod kterou je možné umístit drobnou výbavu nebo pumpu.

Kajak Twist II jsme měli k dispozici jen krátce, proto můžeme nabídnout recenzi, ale nikoliv plnohodnotný test. Podle krátkého vyzkoušení je Twist taková loď na hraní. Je skladná, malá a lehká. Může proto být kdykoli po ruce, i když nejste přesvědčený vodák, ale máte prostě rádi u vody loďku...

© Svět outdooru, krátká recenze červen 2011, text Jan Šťovíček, foto Jana Lhotská

 

Přečtěte si také: recenzi nafukovacího kajaku Solar 410 C na www.hydromagazin.cz.

 

 

Placené odkazy k tomuto článku:
Nafukovací kajak Twist 2 z nového materiálu v prodeji na e-shopu www.nafukovacilode.cz
Vyberte si z kompletní nabídky nafukovacích lodí a příslušenství na e-shopu GUMOTEX.

Zde může být váš odkaz! Napište nám.

08.06.2011, Jan Šťovíček