K členství v Alpenverein předplatné Světa outdooru jako bonus. Jen zde…

K členství v Alpenverein předplatné Světa outdooru jako bonus. Jen zde…

Právě teď je ideální doba k obnovení členství v Alpenvereinu na další sezónu. Na SvetOutdooru.cz/alpenverein navíc získáš k registraci symbolicky za korunu roční předplatné časopisu Svět outdooru – nejčtenějšího outdoorového magazínu pro outdoorové nadšence u nás.

Alpenverein je největší alpský spolek v Rakousku, jehož členy jsou aktivní lidé provozující outdoorové aktivity.

Výhody členství v Alpenvereinu

  • Celoroční pojištění do hor pokrývající turistiku, feraty, horolezectví, skialpinismus a další aktivity.
  • Slevy na horských chatách: minimálně 10 euro/noc (obvykle 50 % ceny) na stovkách alpských chat
  • Zdarma klíč od winterraumu
  • Výhodné rodinné členství – děti zdarma
  • Jen na SveOutdooru.cz získáš k členství v Alpenvereinu roční předplatné časopisu Svět outdooru symbolicky za 1 Kč. Těšit se můžeš 4 čísla za rok + tematické speciály, praktické mapy a řadu výhod a slev. Časopis Svět outdooru je plný tipů na treky, túry, feraty a další aktivity v horách, ať už se jedná o Alpy nebo jiná pohoří. Nechybí ani skialpinismus, kolo nebo lezení.

Registrovat v Alpenvereinu s bonusem

Ukázka ze Světa outdooru

Ukázka ze Světa outdooru: feraty v okolí Dachsteinu nadchnou začátečníky i pokročilé
Ukázka ze Světa outdooru: feraty v okolí Dachsteinu nadchnou začátečníky i pokročilé
Ukázka ze Světa outdooru: zapomenutý kout Alp - Kamnické Alpy ve Slovinsku
Ukázka ze Světa outdooru: zapomenutý kout Alp – Kamnické Alpy ve Slovinsku
Ukázka ze Světa outdooru: hřebenovka Roháčů
Ukázka ze Světa outdooru: hřebenovka Roháčů

Co je Alpenverein?

Více než 500.000 členů Alpenvereinu svým členským příspěvkem přispívá již více než 150 let mimo jiné na údržbě 40.000 km horských stezek a 425 turistických chat v Alpách. Odměnou za to jim je garantovaná sleva min. 10 EUR při přenocování na chatách rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu. Zároveň užívají recipročně stejných práv, jako mají členové spolků, kterým patří dalších 1.300 chat ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Luxembursku, Holandsku a Itálii.

Nabídka pro rodiny – partneři členů Alpenvereinu platí snížený členský příspěvek a jejich děti – na to je Alpenverein obzvláště hrdý – mají členství včetně všech výhod zdarma.

Registrovat v Alpenvereinu s bonusem

Být dobře pojištěn na cestách

Víte, jaké jsou výhody, podmínky a třeba i omezení pojištění Alpenverein Weltweit Service, které členové získávají?

Stručný informační přehled o pojištění v rámci členství Alpenverein

Pojištění Alpenverein Weltweit Service v rámci členství Alpenverein je výjimečné především pojištěním výdajů na záchranné a pátrací akce na horách a na vodě (krytí do 25.000 EUR) a to vždy v případě ohrožení života i bez přítomnosti zranění.

Jistě si dokážete představit situaci např. na skialpové túře, kdy se změní počasí a v mlze či vánici sjedete do jiného údolí, ztratíte orientaci a hrozí nocování v nepříznivých podmínkách a umrznutí. Nebo se vydáte s dětmi na přechod od chaty k chatě, máte zpoždění, hrozí nocování s dětmi na hřebeni. Při změně počasí (např.bouře) jsou vaše životy v bezprostředním ohrožení. A právě v těchto případech ohrožení života je možné si zavolat záchranu v rámci Alpenverein Weltweit Service.

Alpenverein Weltweit Service dále zahrnuje pojištění výdajů za převoz z ciziny do místa trvalého pobytu, výdajů za repatriaci a výdajů za léčebné výlohy (krytí do 10.000 EUR).

Výše uvedené body platí celosvětově, ale vzhledem k výši krytí léčebných výloh je určeno především pro evropský prostor, respektive pro státy Evropské unie a smluvní státy, kde platí reciprocita na proplácení léčebných výloh v rámci veřejného zdravotního pojištění. Je proto potřeba vždy dle cílového státu zhodnotit, zda je pojištění v rámci členství v Alpenvereinu dostatečné a případně si připojistit léčebné výlohy.

ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICE zahrnuje i pojištění povinného ručení (odpovědnost za škodu) a právní ochrany, které se vztahují pouze na oblast Evropy a na vybrané sporty. Pojistná ochrana se nevztahuje na úrazy během cest s plánovaným výstupem na hory s vyšší nadmořskou výškou než 6000mnm a na cestách do Arktidy (destinace za severním polárním kruhem), Antarktidy (destinace za jižním polárním kruhem) a do Grónska. Členství v Alpenvereinu a zároveň i pojištění platí kalendářní rok s přesahem do 31. ledna následujícího roku. Více viz všeobecné podmínky.

Kolik to stojí?

SKUPINA A: 1720 Kč – dospělý člověk ve věkové skupině 26-60 let

SKUPINA B: 1320 Kč – zvýhodněné členství pro partnery členů stejné sekce ze skupiny A (partneři musí mít stejné místo trvalého pobytu),  seniory, juniory od 19-25 let, studenty do 27 let aj.

SKUPINA C: 710 Kč – děti/mládež do 18 let

Registrovat v Alpenvereinu s bonusem

pojištění Alpenverein je pro členy Alpského spolku
pojištění Alpenverein je pro členy Alpského spolku

Edelweiss CZ

Sekci Edelweiss CZ více přiblíží její jednatelka Hana Veselá, která také vysvětluje, proč má Alpenverein smysl i v širším pohledu …

Čím je členství v této sekci výhodnější než v jiných sekcích?

Naše sekce nabízí stabilní léty prověřené zkušenosti nasbírané spoluprací jak s centrem Alpenverein Edelweiss ve Vídni tak v Innsbrucku, kde se nachází centrála celého Alpenvereinu. Naše stabilní spolupráce s Alpenverein Edelweiss trvá více jak 15 let a za tu dobu jsme měli možnost podrobně se seznámit s chodem a myšlenkami Alpenvereinu.

Vždy vycházíme z informací přímo od činovníků Alpenverein. Na základě toho jsme schopni každému zájemci podrobně vysvětlit, co je Alpenverein a co nabízí. Prostřednictvím našeho portálu Cesty do přírody, který koresponduje s mottem Alpenvereinu Wege ins Freie, se snažíme přiblížit alpský prostor formou nabídky tipů na různé outdoorové aktivity, především na horské a skialpinistické túry. Zároveň umíme našim členům poskytnout podporu v případě řešení pojistných událostí časovou flexibilitou i zprostředkováním kontaktů a vedením celého procesu likvidace. Díky jazykové vybavenosti dokážeme reagovat flexibilně na vzniklé situace.

Co Vy osobně pokládáte za nejlepší na Alpenvereinu?

Opravdovost. Alpenverein je organizací, která sdružuje lidi, kteří se snaží s upřímným nasazením udržet alpský prostor pro další generace alespoň takový, jaký je. Stará se o stezky, o chaty a dbá na jejich ekologický provoz, a o přírodu obecně. Vyjednává podmínky pohybu nás všech v Alpách a snaží se je ochránit před tlaky investorských zájmů.

Organizuje kempy za účelem úklidu hor, výsadby nových stromů atd. Má zpracovaný široký edukační systém pro vzdělávání mládeže v ohledech ochrany životního prostředí. A to nesmím zapomenout na samotný základ a tím je výchova k bezpečnému pohybu v horách.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: