HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Svícení a turistické doplňky

Recenze: Solární nabíječky Voltcraft SL-5, 1,3 W

Petr
Petr

S takovým výkonem solárního panelu je to prakticky k ničemu......

22. 12. 2017, 10:22:54
Michal
Michal

:-D tak konečně už se netvrdí, že panýlek baterii nabije, ale jenom ji "chrání". Já mám "7W" pružný panel, který v reálu dává 2,5 W, k tomu 1x 18650 vážící 80g a k tomu Nitecore F1 nabíječku 30g => funkční řešení, které váží o 30% víc, ovšem při poloviční kapacitě a dvojnásobné ceně.

22. 12. 2017, 17:30:22
Petr
Petr

Pokud má mít solární nabíjení powerbanky smysl, je nutné mít samostanou (s dobrou účinností) powerbanku a samostaný efektivní systém solárného dobíjení s dostatečným proudem vzhledem ke kapacitě powerbanky.

Telefon si většinou velmi špatně rozumí s kolísavým prodem ze solární nabíječky, způsobeným mraky, pohybem článku a podobně. Powerbanka to zvládá lépe.

Prakticky jsem to řešil na cestách tak, že pokud jsme se vraceli na základnu, tak tam byl solár a powerbanka celý den v klidu a na slunci (powerbanka pokud možno ve stínu) a teprve večer jsem z ní znovudobíjel mobil nebo čelovku.

Solární články na batohu na tůře jsou na tom z hlediska efektivity opět hodně zle.

31. 05. 2018, 10:09:28

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze