Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest
Stany, spacáky a karimatky

Recenze: Spacák Warmpeace Solitaire 500

Ales
Ales

Moc hezká recenze Marťas díky

11. 01. 2018, 21:32:58
Martin T
Martin T

Diky za recenzi. Tvoje recenze tu vzdycky patri k nejlepsim a hlavne mas dobry vkus na vyrobky :-) Kdyz se poprve objevila rada Solitaire, prislo mi divne, ze i kdyz jde o vyssi radu spacaku nez Viking, podle udaju by mely mit tezsi pytle (srovnej vahu Solitaire 500 a Viking 600 po odecteni vahy peri). Z Warmpeacu mi na tento dotaz odpovedeli, ze obal je u Solitaire lehci nez u Vikingu, ale ze jde o to, jak meri hmotnost. Zrejme jde o to, jestli zapocitavaji i kompresni obal nebo ne, ale nejsem si jisty.

Pokud bys mel doma vahu, mohl bys prosim zvazit Viking 300 a Solitaire 500? Docela by me zajimalo, jak je to tedy ve skutecnosti s temi vahami oproti "katalogovym" cislum. Konkretne ted kvuli vaze lidem doporucuju Vikingy (misto srovantelneho SJ Rimo, Prima Polar....), ale mozna tech asi 100g rozdilu ziskavaji jen tim, ze nejak podvadeji v udavane vaze. (A to jsem si myslel, ze zrovna hmotnost je jeden z mala udaju, ktery je urcen dost jednoznacne).

13. 01. 2018, 00:59:37
Martin Slezáček
Martin Slezáček

Ahoj Martine, děkuji moc za pochvalu. Budu se snažit, aby tomu tak bylo i nadále. Váhu doma mám, pokusím se zvážit. Spacáky jsem vážil v jejich originálních kompresních vacích (váhu obalů jsem pak odečetl).

Váha Solitaire 500 180 cm

katalog: 1055 g

naměřená: 978 g

váha prázdného vaku na spacák: 478 g

Váha Viking 300 180 cm

katalog: 640 g

naměřená: 689 g

váha prázdného vaku na spacák: 389 g

Prostě mi z toho vychází, že obaly na Solitairy jsou prostě o cca 100 g těžší, než pro Vikingy. Mimochodem na stránkách Cumulu je uvedena váha peří a váha prázného vaku. Pro můj Cum MT 700 je katalogová váha spacáku 1100 g. Naměřená váha je 1100 g. Nenaplněný vak váží 400 g, což odpovídá Vikingu, ale Solitaire má víc.

Prima Polar 600 má v katalogu 1250 g, tudíž 625 g jenom nenaplněný obal! SJ Rimo II 600 má katalogovou váhu 1210 g, tudíž nenaplněný obal 610 g.

Rozdíl cca 200 g jenom na prázdném vaku mi přijde strašně moc.

13. 01. 2018, 11:52:53
Martin T
Martin T

Super, diky za podrobne informace. Jen doplnim, ze pro Viking 600 je katalogova vaha prazdneho vaku 475g, v realu to tedy bude neco pres 500g. To znamena, ze rozdily nejsou tak dramaticke a ve skutecnosti bude mit Solitair mozna i o par gramu lehci vak nez Viking podobneho plneni.

Kazdopadne z toho vychazi, ze v levnych spacacich je na tom Viking vahove opravdu dobre (i kdyz v cislech podvadi), u drazsich vyjde lepe asi prave nejaky Cumulus.

14. 01. 2018, 14:23:15
Martin Slezáček
Martin Slezáček

Rádo se stalo. Vývoj se teď asi ubírá směrek k hydrofobně ošetřenému peří. Já jsem nic takového zatím nepotřeboval, tudíž počkám, jak se to osvědčí.

Vikingy jsou podle mě dobré spacáky, zatím nevidím rozdíl v peří (kachna/husa), zápach mokrého jsem nezaznamenal. Kdyby udělal Warmpeace konfigurátor spacáků alá Cumulus, byl by skvělý počin.

16. 01. 2018, 19:16:40

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze