HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Outdoorové vybavení (starší diskuse)

Test cestovního vodního filtru Sawyer Squeeze

V testu mi chybí, z jakého zdroje jste brali vodu na filtrování. Chápu, že rozbor filtrované vody je náročný, takže hodnocení, že se za devět dnů nikdo nepo... stačí, ale z praktického hlediska vidím dost zásadní rozdíl mezi tím, jestli jste filtrovali vodu přímo z řeky nebo z jiných, možná i nekontaminovaných zdrojů.
22. 05. 2014, 21:56:35
Ahoj Jirko, kolega, kter7 filtr testoval, bral vodu z řek, na kterých v jižním Turecku pádlovali. Samozřejmě je možné, že voda tam byla v pohodě, ale tak to zkrátka s testama v terénu je. Nicméně myslím, že jižní Turecko už patří mezi oblasti, ve kterých se test filtru dá považovat za odpovídající :-). Měj se, Martin
26. 05. 2014, 11:30:13
Dav
Dav
Místo časového údaje 3 dnu po kterých je potřeba filtr propláchnout by se spíše hodil údaj po kolika litrech.
31. 05. 2014, 21:46:58
Tomáš
Tomáš
Ono je to čištění dost závislé na tom jak moc je voda zakalená, potřeba čištění se projeví sníženým průtokem vody filtrem. Já třeba čistil po 7 denním treku až doma, takže těžko uvádět počet litrů.
01. 06. 2014, 22:24:55
Čistě ze zvědavosti se chci zeptat jestli dokáže přefiltrovat mořskou vodu na pitnou. Můj názor je, že roztok soli se přes filtr nezmění. Máte s tím někdo zkušenost? A to samé předpokládám i u UV čističe SteriPEN.
25. 06. 2014, 11:00:19
To zcela jistě neumí, ani jeden ani druhý. Příručné odsolovače existují, dokonce v posledním vydání časopisu Svět Outdooru byla i recenze jendoho takového odsolovače. Ovšem hmotnost a cena jsou někde jinde.
25. 06. 2014, 11:53:03
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s tímhle filtrem v asijských zemích? Ne, že bychom chtěli na Srí Lance pít přímo z potoka, ale zajímalo by mě jak si poradí s bakteriemi ve vodě z kohoutku a jinak stáčené a znečištěné vodě. Díky za případnou odpověď :)
04. 07. 2014, 21:54:33
Petra
Petra
My jsme ho používali při dovolené v Thajsku, cestovali jsme jako baťůžkáři, právě výhradně na kohoutkovou vodu. Jsme už víc jak půl roku doma a jsme v pořádku, takže bych se nebála ani Srí Lanky.
15. 07. 2014, 14:29:45
Honza
Honza
S bakteriemi by opravdu neměl být problém nikde, třeba i s vodou ze stoky - vzhledem k velikosti filtru 0.1 nanometru filtrem bakterie neprojdou. Jiná věc jsou viry - menší virové částice filtrem projdou. Drtivá většina problémů ze špatné vody je způsobena bakteriemi, ale ne všechny.
22. 07. 2014, 18:04:16
mik
mik
Mám filtr od stejného výrobce,ale jinou řadu.Ten se musí proplachovat již PŔEFILTROVANOU VODOU!!Tady ten borec sundal náústek a natáhl vodu z potoka a prohnal to tím filtrem.Několikrát!Tak jak je to správně?Podle mě ten filtr může rovnou zahodit.Nejsem angličtinář,takže to mohl okecat tak,že tam řekl,že je třeba použít vodu již přefiltrovanou.Ale nemusel to potom demonstrovat,takže to považuji za nepravděpodobné.
27. 04. 2015, 15:27:43
Martin
Martin
Filtr je potřeba proplachovat čistou vodou.
26. 06. 2015, 10:33:04
Honzis7
Honzis7

my teda máme filtr berkey a můžu říct, že se mi celkově zlepšilo zdraví. Bereme ho i na cesty.

13. 12. 2017, 19:15:04
Majrik
Majrik

Taky se mi osvědčil výše zmíněný filtr berkey. Je super. Dá se lehce přenášet, voda je z něj chutná.

15. 11. 2018, 11:18:16

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze