Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
Oblečení

Recenze: Zateplené bundy Sir Joseph Spike Hooded

Michal
Michal

Sir Joseph = kapsy, ze kterých všechno vypadne, pokud je nedovřete až na konec. Vlastně ani nevím proč tu kapsu zavírat jednou rukou, když už v ní (alespoň já) nemůžu nic nosit, aniž bych o to přišel.

01. 12. 2017, 19:16:24
honza
honza

já mám North Face. otevřu kapsu (úplně otevřu), půlku věcí vyndám, ale sem pako a zapomenu zavřít a ono mi zbytek věcí vypadne taky i když se moje kapsy otvíraj dolů a zavíraj nahoru. Tak teď nevim, kterej výrobce za to moje zapomínání vlastně může a hlavně kterej mi v tom líp pomůže?

04. 12. 2017, 10:21:53
Martin Slezáček
Martin Slezáček

Mám řešení!

1. První možnost je nepoužívat kapsy.
  2. Druhé řešení je používat anorak a kapsu klokanku. Člověk to ale zas emůže přehnat a bude tam mít tolik věcí, že ho to začne převažovat nebo ho začnou bolet záda.
  3. Třetí možnost je si pohlídat takové kapsy, která jsou hlubší než je zip (aspoň 5 cm). Potom je reálná šance, že i při nedovření věci zůstanou v kapse.

SJ není jediná bunda, kterou nosím, proto si připadám jak blázen, když šmátrám po kapsách a tahám za zip...vlastně nevím, jestli zapínám nebo rozepínám. Měla by se na to udělat nějaká EU norma.

04. 12. 2017, 16:14:42
Martin
Martin

Tirolwool nahradil v nabidce Sira Josepha primaloftove bundy. Umel bys srovnat chovani te bundy s nejakou primaloftkou nebo s jinou bundou se syntetickou izolaci? Tvoje poznatky k chovani bundy v porovnani s perim docela odpovidaji chovani primaloftky.

06. 12. 2017, 19:34:04
Martin Slezáček
Martin Slezáček

Řekl bych, že Tirolwool docela Primaloftu odpovídá. Zkusím to popsat víc. Mám k dispozici 3 zateplené bundy, plus minus podobné gramáže (péřovka Decathlon, Primaloft Patagonia Nano Puff 337 g, vlna SJ Spike 530 g). Nechci hodnotit kvalitu, ale třeba Decathlon peří mě překvapilo dost.

Péřovka je pro mě fakt jenom na zastávky, jinak se v ní upeču (i v té mojí celkem tenké). Pocitově je neskutečně lehká, začne "hřát" téměř okamžitě. Sbalitelnost fakt super.

Primaloftka je i pro nějaký ten pohyb, je taková hodně vzdušná (asi dělá i střih). Připadá mi na těle fakt lehoučká. Rozhodně se v ní nezapotím tak brzo, ale zároveň "nezahřeje" tak rychle.

Tirolwool je pro mě pocitově pořádná bunda, na sobě ji váhově fakt cítím. Její střih je víc na tělo, což ubírá na vzdušnosti. Sbalitelnost také není nejlepší v porovnání s peřím nebo i Primaloftem. Tak rychle mě nezahřeje, ale i se v ní tak rychle nepřehřívám. Pro pohyb jednoznačně použitelnější než peří.

Problém ale je, že nemám 3 bundy se stejným objemem výplně a stejným vnějším a vnitřním materiálem. Tak by pak bylo srovnání lepší. Stejně tak jde jen o moje pocity. Přítulkyně třeba nosí stejnou péřovku z Decathlonu bez toho aby se ve stejných podmínkách (jdeme spolu stejným terénem) zapotila.

07. 12. 2017, 18:46:55
Pavel
Pavel

SJ děla opečne zypi u kapes už hodně dlouho, takže to žádná novika co píšete není, a měš to vyhovuje, nefouka a nepadá sníh do kapes, dle mě jde jen o zvyk

11. 12. 2017, 14:22:44
Martin Slezáček
Martin Slezáček

"Novinkou" jsem myslel hlavně toto řešení ve srovnání s ostatními produkty s "běžnými" kapsami. Bohužel ve chvíli, kdy je sedák přes bundu...zvyk nezvyk...kapsy nejdou otevřít. Ale jinak bych si na ton taky zvykl.

11. 12. 2017, 17:57:40
Pavel
Pavel

Mě by zajímalo jak moc a nebo málo je Sir Joseph Spike Hooded prodyšná?

11. 12. 2017, 14:27:08
Martin Slezáček
Martin Slezáček

Samotný výrobce uvádí parametry materiálu SOFTEX ® DIAMOND RS:

• větruodolnost 90%
  • prodyšnost 90%
  • vodoodpudivost 350 mm H20 DWR

Pro osobní potřebu a rychlou orientaci mezi materiály dělám vždy "DÝCHACÍ TEST" (dám si látku přes pusu, utěsním a zkouším dýchat). To stejné jsem udělal u bundy SJ Spike a prodýchnout jde velmi špatně, postupně bych se udusil.

Srovnání o dalšími materiály:

• Primaloft Patagonia Nano Puff - dýchat šlo těžko (lépe než SJ Spike)
  • Decathlon péřovka - dýchat šlo těžko (lépe než SJ Spike)
  • péřovka Marmot Guides - dýchat šlo těžko (lépe než SJ Spike)
  • G-1000 od Fjällräven - dýchat šlo celkem dobře (nevoskovaný materiál)
  • G-1000 s kožíškem od Fjällräven - dýchat šlo celkem dobře (nevoskovaný materiál)

Tudíž co se "prodýchnutelnosti" týče, bunda SJ Spike Hooded mi v porovnání s jinými materiály přišla o něco horší. Moje amatérské zkoušky o ničem nevypovídají, protože SJ Spike nebyla praná tolikrát jako ostatní testované vzorky. Osobně si myslím, že postupem času se dostane minimálně na úroveň ostatních vzorků (péřovka, Primaloft).

11. 12. 2017, 18:11:01

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze