Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
Oblečení

Recenze: Salomon X ALP Mid Hoodie

Martin
Martin

Vlasnim mikinu ve S-labove variante, ktera je trosku tenci a mozna malicko propracovanejsi. 1) Kapuce - podle fotky kapuce znatelne odstava nad celem, coz vidim jako velky problem. U me mikiny je to odstavani jen drobne, ale i tak snizuje teplotni komfort orpoti uplne prilehave variante, kde by kapuce mohla plnohodnotne nahradit lehci cepici 2) Delka rukavu - mam 185cm ale pro prilehavy strih jsem vzolil velikost M. Pak je sice delka rukavu v poradku, ale pri pouziti ocek na palec je delka dost hranicni a byla by lepsi jeste trochu vetsi 3) Vyhrnuti rukavu nejde, hlaska "jde to, ale předloktí začnou brzy modrat" me fakt pobavila 4) Pertex na predlokti - nejde o vystuhu, ale o zatepleni. Vse pochopite, kdyz pouzijete ocka na palec, a tak se Pertex dostane na spravne misto. Jde o to, ze pak pri volne spustenych pazich bude pertex zepredu a bude pres "predni" kost na predlokti. Nad touto kosti neni moc tuku ani svalu, takze je to misto nachylne na prochladnuti a sustak jej ochrani od vetru. Sam jsem to povazoval za hloupost, ale pak jsem jednou sel v zime na kopec v tricku s kratkym rukacem a tehle mikine a na dolni hranici teplotniho komfortu bylo opravdu citit, ze je toto misto lepe chraneno. Stale si ale myslim, ze to za pridanou hmotnost a snizenou pruznost mozna nestoji.

29. 11. 2017, 13:52:57
Martin Slezáček
Martin Slezáček

Díky moc za komentář. Dívám se na tebou zmiňovanou mikinu a vypadá velmi použitelně.

1) Kapuce opravdu nebyla úplně přiléhavá, dokonce jsem ji dokázal přetáhnout i přes helmu (což výrobce určitě nezamýšlel). Pod helmu byla zase trošku větší. Jinak čepici při ne úplně silném větru nahradila dobře.

2) Mám 176 cm a délka rukávů byla pro mě úplně v pohodě, na fotkách je vidět i relativní rezerva.

3) Jsem rád, že pobavila, často větrám právě vyhrnutím rukávů. Zde je to daň za upnutější střih, což je ale jinak velké plus.

4) Pertex na ramenou mi přijde jako dobrá a funkční volba, s těmi předloktími jsem hodně zápolil. Tvoje vysvětlení funkce krytí předloktí dává smysl. Na mikině S-Lab je toto vyřešené tím poutkem. Bohužel na mnou testované mikině žádné poutko na palec není. Zkoušel jsem s rukávy různě kroutit a dostat Pertex na správné místo...neúspěšně. Zkrátka, nejsou ani na palcové hraně předloktí (ochrana proti větru), ani na malíkové hraně předloktí (ochrana proti oděru). Při používání jsem vliv Pertexu na předloktí nijak nezaznamenal :)

29. 11. 2017, 14:29:57

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze