HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Kalhoty pro volný pohyb - recenze Prana Avril Pant Lady

Kalhoty pro volný pohyb - recenze Prana Avril Pant Lady

Pevné a současně pružné. Konečně kalhoty šité přírodě na míru. Střih je rovný, mírně bokový. Šití na kolenou je uzpůsobeno častému ohýbání, šňůrka v pase zase umožňuje variabilitu nastavení. Kalhoty jsou poměrně široké a tím pádem velmi prodyšné. Vhodné jak na lezení, tak turistiku nebo i dynamičtější sporty.Údaje výrobce:

Materiál:97% organická bavlna
3% Lycra Spandex
Barevné varianty: světla modrá, indigo, červená, žlutá
Dostupné velikosti: XS-L
Infocena: 1899 Kč
Dodává: Rock Point
Více info na http://www.rockpoint.cz/kalhoty-prana-avril-pant-lady/pPRA11021468-2/#tab=kompletni-specifikace

 

Střih je rovný s designovým proužkem po bocích a řasená látka na kolenou je vynikající řešení při častém ohýbání kolen, nebo když potřebujete jít do dřepu. Při bližším prohlížení se ukázala nemalá spousta praktických detailů. A tím nemyslím jen dva druhy látky, jednobarevná a se vzorem, která dodává krásný design.

BoulderingBouldering

V sedáku na umělé stěněV sedáku na umělé stěně

Na prvního...Na prvního...

 

 

Stahování a kapsy

V pase je příjemně pružný gumový lem v bavlněné tkanině doplněný o šňůrku. Díky tomuto spojení jsou kalhoty velmi pohodlné i po vydatném obědě. Kapsy najdeme celkem čtyři. Klasicky dvě na přední straně a dvě na zadní. Žádné zipy, žádné knoflíky.

Velice pohodlný přístup do kapes bez překážek je ale na úkor toho, že v nich můžete mít jen to, o co můžete přijít. Kalhoty jsou plné drobných detailů. Od prošívání kolen, přes vyšité logo, po malé gumové očko na levém stehně.  Dolní konce nohavic jdou stáhnout pomocí gumičky s patentkou.

Kalhoty zezaduKalhoty zezadu

Kalhoty zepředuKalhoty zepředu

Detail koleneDetail kolene

 

Materiál

Jak bylo řečeno již na začátku. Je neuvěřitelně pružný a současně pevný a odolný proti protržení. Větvičky v lese a kameny na umělé stěně nebyly žádný problém. Pot vám velmi dobře saje bavlněná látka v pase. Uvádím v pase, i když se jedná o mírně bokový střih. Déšť pronikne látkou po delší době, pokud vynecháme místa, jako jsou kolena, která se ohýbají. Nebo bedra, kde se nám pohybuje batoh.

Detail kapsyDetail kapsy

Detail nohaviceDetail nohavice

JógaJóga

 

Střih

Díky svému volnému střihu se na Vás kalhoty nenalepí, i když jste už hodně zpocení. V případě lezení v sedáku nikde neškrtí ani nepnou, jsou přece elastické. Při náročnějším cvičením, jakým je jóga nebo energická zumba také nikdy neuslyšíte charakteristické „křup, křup“. A jak kalhoty obstály ve větru? Obstojně.

Všechny fotografie k recenzi

O autorovi

Radka Svobodová
Nadšenec do pohybu od dětství! Tančí od šesti let, a od dvaceti leze nahortu i dolu. Ráda cestuje a poznává svět. Od roku 2012 je instruktorka zumby a od roku 2015 správce lezecké stěny, rok předtím úspěšně složila zkoušky na zdravotníka. Píše články z akcí a výletů pro TJ Alpin Třebíč.

Zaujalo mě:
  • střih
  • elasticita
  • stahování v pase
  • stahování na nohavicích
  • šití kolen

Radka Svobodová


Další informace:

Logo prAna.

praAna - je dnes již kultovní americká značka, která se orientuje především na lezeckou komunitu a zároveň na vyznavače jógy. Od roku 1993 vyrábí stylovou, vysoce funkční sportovní módu a oblečení pro volný čas. Společnost prAna patří k průkopníkům v podpoře využití energie z větrných elektráren, používání organických materiálů a Fair trade.
www.prana.com


08.06.2016, Radka Svobodová


Sem vložte diskusní příspěvek.