HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Články


Tipy

Nastupuje nová generace plastů pro výrobu lodí?

Na počátku září kanadská firma Riot, výrobce kajaků na divokou vodu, oficiálně představila nový materiál, který bude používat k výrobě plastových lodí pro příští sezónu. Po roce experimentů, vývoje a šestiměsíční zkušební produkci modelů Showbiz a Hammer začne firma na konci tohoto roku používat pro část své produkce nový plast téměř neuvěřitelných vlastností s obchodním názvem Xytec (čti „zajtek“).

Tipy

Polemika o botách a Gore-Texu

Časopis Turista uveřejnil článek Romana Kamlera, který polemizuje s textem Malého Průvodce 99 v kapitole „Boty“. Jde o zajímavé doplnění a upřesnění vlastností bot s Gore-Texem a proto jsme se rozhodli názor pana Kamlera přetisknout, i když s ním ve všech závěrech nemůžeme zcela souhlasit.

Tipy

Veletrh

Reklamní slogan praví, že Sport Prague podzim 99 je nejprestižnější akcí středoevropského regionu. Odborníci zřejmě vědí co říkají, ale pak to jde s tím regionem dost s kopce.

Tipy

Proč vůbec nafukovací loď?

Nafukovací kajaky, kanoe a jiná plavidla se jízdními vlastnostmi stále více blíží svým pevným vzorům. Nikdy se ale nepotopí, bývají stabilnější a hlavně je složíš i do batohu. Ideální pro cestovatele a dobrodruhy.

Zajímavosti

Přes průsmyk Cho La

Zajímavosti

Pohoří Cilo-Sat (Hakkari Daglari) – výstup na Uludoruk Tepe

Zajímavosti

Trek Arequipa – Misti

Název treku anglicky:Misti Trek Země:PE Pohoří:Andy

Zajímavosti

Trek Gunung Rinjani

Název treku anglicky:Gunung Rinjani Volcano Země:ID Pohoří:ostrov Lombok, NP Gunung Rinjani Základní trasa:Senaru – Pos I – Pos II – Pos III – tábořiště na okraji kráteru – horké prameny Aiq Kalak – tábořiště pod Gunung Rinjani – Sembalun Lawang