HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Články


Tipy

Besedy, promítání a setkání CK 2001

Výstava Holiday World ve dnech 8.-11. února 2001 byla co do rozsahu o něco hubenější než jiné roky. Zprávu o zajímavých zájezdech přinesl Malý Průvodce již před časem z brněnského Go, tentokrát jsme pro vás shromáždili termíny promítání, besed a nejrůznějších setkání outdoorových cestovek. Je jisté, že nejlepší inspirace na cesty je a bude vždy při osobním setkání.

Tipy

První pomoc v odlehlých krajích II

Na cestách do přírody vždy hrozí nebezpečí vzniku situací ohrožujících zdraví nebo i život dobrodruhů. Většinou jim lze předcházet tréninkem, opatrností a dobrým vybavením, i přesto jsme neustále vystaveni vlivům, které nedokážeme ovlivnit. Nehody se i přes sebelepší prevenci stávají a proto neškodí si občas zopakovat jak první pomoc správně poskytnout. Druhý článek, který vám na toto téma přinášíme, nemá být kursem první pomoci, ale nabízí několik postřehů a shrnutí, které se mohou hodit…

Tipy

Rodeo táhne čím dál víc

Zdá se, že už i v českých krajích se začínají objevovat nové rodeové PE kajaky jako houby po dešti. Dobrou zprávou je, že jde stále častěji o výrobky domácích firem a proto budou jejich ceny mnohem přijatelnější pro české vodáky, než tomu bylo dosud u lodí ze zahraničí. A tak nás těší, že dnes můžeme na Malém Průvodci představit další z domácích rodeových novinek.

Tipy

Co chystají outdoorové cestovky?

Malý průvodce se počátkem ledna vyjel podívat do Brna na veletrh Go aby zjistil co si pro vás outdoorově zaměřené cestovky připravily na příští rok. V následujícím článku vám přinášíme několik lahůdek, jež by vám mohly být inspirací při výběru letošní dovolené.

Tipy

Zkuste nové tabulky a doplněnou databázi

Příznivcům Malého Průvodce přinášíme tři dárky pro dlouhé zimní večery. Zcela nový je přehled spacích pytlů a zimních bund, dále můžete vyzkoušet nové propojení mezi tabulkami a vyobrazenými výrobky a konečně v tomto týdnu proběhla první část aktualizace naší databáze. Podrobnosti dále v článku, doporučujeme vyzkoušet!

Tipy

Novinka: MicroMapy

Na britském trhu se nedávno objevila nová řada map pod značkou MicroMapy, která získala prestižní ocenění za inovaci. Zda jde o skutečně praktický vynález můžete posoudit sami.

Jaké zvolit termoprádlo?

Jaké zvolit termoprádlo?

O významu a funkci termoprádla při outdoorových aktivitách jsme psali již několikrát. Tentokrát nabízíme několik praktických rad pro výběr vhodného termoprádla od naší spolupracovnice Markéty Maříkové, která má díky své profesi i závodní sportovní činnosti s funkčním prádlem bohaté zkušenosti.

Ponča, celty a jednoduché přístřešky

Ponča, celty a jednoduché přístřešky

Co dělat když všude kolem dost prší, nebo je dokonce i průtrž mračen? Někdo z nás chodí jen v soupravě z materiálu Gore-tex, někdo i ve značně levnějších zátěrových náhražkách. Ti pak většinou další vrstvu proti dešti nepoužívají …

Jak si vybírat turistické boty

Jak si vybírat turistické boty

Špatné nebo nevhodné boty nám udělají z cesty peklo, i když ostatní vybavení budeme mít nejlepší na světě. Výběr bot záleží na tom, kam míříme, co neseme, jak jsme trénovaní a podobně.

Tipy

První pomoc v odlehlých krajích, nejen pro vodáky

Na cestách do přírody vždy hrozí nebezpečí vzniku situací ohrožujících zdraví nebo i život dobrodruhů. Většinou jim lze předcházet tréninkem, opatrností a dobrým vybavením, i přesto můžeme být vystaveni situacím, které nedokážeme ovlivnit. Nehody se i přes sebelepší prevenci stávají a proto neškodí si občas zopakovat jak první pomoc správně poskytnout. Dva články které vám přinášíme nemají být pokusem o kurs první pomoci na papíře, ale nabízí několik postřehů a shrnutí, které se mohou hodit…