HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Články


Jak si vybírat turistické boty

Jak si vybírat turistické boty

Špatné nebo nevhodné boty nám udělají z cesty peklo, i když ostatní vybavení budeme mít nejlepší na světě. Výběr bot záleží na tom, kam míříme, co neseme, jak jsme trénovaní a podobně.

Tipy

První pomoc v odlehlých krajích, nejen pro vodáky

Na cestách do přírody vždy hrozí nebezpečí vzniku situací ohrožujících zdraví nebo i život dobrodruhů. Většinou jim lze předcházet tréninkem, opatrností a dobrým vybavením, i přesto můžeme být vystaveni situacím, které nedokážeme ovlivnit. Nehody se i přes sebelepší prevenci stávají a proto neškodí si občas zopakovat jak první pomoc správně poskytnout. Dva články které vám přinášíme nemají být pokusem o kurs první pomoci na papíře, ale nabízí několik postřehů a shrnutí, které se mohou hodit…

Tipy

Počasí, že by ani cykloturistu ven nevyhnal… (II)

Další informace o vybavení pro „celoroční“ cyklisty se dočtete v kapitolách Nezapařit se, Ledové zábaly nejsou to pravé, Zahřívat zevnitř …..

Tipy

Počasí, že by ani cykloturistu ven nevyhnal…

Turistika na kole má určitě svoji hlavní sezónu – léto. Na tom se nejspíš všichni shodneme. Najde se ale hrstka statečných, pro které jsou podzimní plískanice, štípající mráz, vysněžené cesty dlouhé zimy i blátíčko brzkého jara výzvou. První z dvojice článků o cyklovybavení do nepohody.

Tipy

Další ryze česká rodeovka

Po prvních testech nového modelu rodeového kajaku z dílny Železných, které prý přinesly uspokojivé výsledky, se výrobce rozhodl prototyp nové lodi oficiálně představit a v krátké době připravit k prodeji. Novinka se bude jmenovat WIGO a její první oficiální představení vodácké veřejnosti spojené s křestem proběhne tuto sobotu (25.11.) na Vodáckém karnevalu v loděnici Konstruktivy.

GPS a nadmořská výška

GPS a nadmořská výška

Nešly moc dohromady, dokud byl civilní sektor GPS ovlivňován záměrně zaváděnou umělou chybou (tzv. SA). Jestliže tolerance v rovinných souřadnicích v minulosti dosahovaly až plus mínus 100 metrů, v nadmořské výšce to bylo ještě horší.

Tipy

Nafukovací čluny v nových barvách

Příznivci i odpůrci dosavadního barevného provedení nafukovacích člunů Gumotexu mají napilno. Ti první mají poslední příležitost k nákupu, pokud starou barevnou kombinaci ještě seženou, ti druzí si brzo přijdou na své. Gumotex totiž významným způsobem změnil barvy svých výrobků.

Tipy

Přežívání (III) – umírající umění ?

Závěrečný díl článku o přežívání. Naleznete v něm signalizační a ochranné pomůcky, nástroje, krabičku poslední záchrany a výbavu pro zvláštní účely.

Tipy

Za Soču se platí!

Chystáte-li se náhodou využít možná posledních teplých dnů letošní vodácké sezóny k cestě na oblíbené slovinské řeky Soča a Koritnica, buďte připraveni za jejich splutí vytáhnout z peněženky zhruba 60 Kč.

Tipy

Přežívání (II) – umírající umění ?

Druhá část článku o přežívání. Tentokráte o jídle, prostředcích k rozdělání ohně a navigačních pomůckách.