HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Články


Tipy

Treky na koních v Songpanu

Členové expedice Asijská Odysea se s námi dělí nejen o zážitky ze svých cest, ale též o své zkušenosti s vlastním i místním vybavením pro pobyt v přírodě. Tentokrát vyzkoušeli trek na koních a služby místních touroperátorů.

Tipy

Opuštěný Everest?

V Base Campu na jižní straně Everestu bude letos na podzim nezvyklé ticho. Je to poprvé během posledních dvou dekád kdy se žádná výprava za celou podzimní sezónu nechystá zdolat nejvyšší horu světa z nepálské strany.

Tipy

Kupte si ročenku MP 2001 on-line!

Stále nám do redakce přicházejí prosby o zaslání ročenky Malý Průvodce světem outdooru 2001 poštou. Omlouváme se, ale nejsme zásilkový obchod a naše kapacity nestačí na vyřizování těchto individuálních požadavků. Zájemci si mohou najít nejbližší outdoorovou prodejnu, kde by letošní ročenky měly být ještě k dostání, v našem adresáři. Nemáte-li však zrovna cestu do města, můžete si ročenku objednat také on-line v internetovém obchodu www.hanibal.cz.

Tipy

Kdo hledá najde?

Sport Prague podzim 2001: Stěhování do Letňan. Kam kráčí mezinárodní veletrh sportovních potřeb a módy? Co nového nás čeká v příští outdoorové sezóně? Nestihli jste letošní podzimní Sport Prague? Přečtěte si co vám uniklo.

Tipy

Lze zabránit tragédiím? II.

V článku Lze zabránit tragédiím? jsme Vás informovali o neštěstí jež se přihodilo českým vodákům v Norsku. Slíbili jsme vám přinést několik rad jak se nedostat do maléru a v případě, že se do něho dostanete, tak jak z něj ven. V následujícím článku najdete 24 námětů k zamyšlení pro všechny kdo chystají výlet či expedici v zahraničí.

Tipy

Sport Prague 2001 podzim

V těchto dnech se koná další ročník mezinárodního veletrhu Sport Prague 2001. Je zde však několik rozdílů a novinek, které jej odlišují od těch předchozích ročníků a to spíše k směrem k horšímu. V následující vás seznámíme s aktuálním děním na veletrhu ..

Tipy

Hannah – novinky na sezónu 2002

Ve dnech 4.9. – 6.9. pořádala firma Hannah pro obchodníky a novináře akci, na které byly představeny připravované novinky na sezónu 2002. Redaktoři Outdoorového vybavení byli samozřejmě při tom a rádi vás nyní seznámíme s tím co se připravuje …

Tipy

Vlci – mediální hysterie!?

V poslední době jsou média zaplavena články s palcovými titulky hlásajícími napadení člověka vlkem. Jedná se o dramatizování a neúměrnou medializaci tohoto problému, ještě jako důsledek odeznívající prázdninové „okurkové“ sezóny? …

Tipy

Lze zabránit tragédiím?

Počátkem července proběhla i českými médii zpráva o neštěstí na řece Grovu v Norsku, při kterém zahynul zkušený kajakář z Ostravy. Každá podobná tragédie vyvolává otázky. Kde se stala chyba? Dalo se nehodě zabránit? Přinášíme podrobné informace a k tématu se brzy vrátíme článkem o zásadách, jak podobným situacím předcházet a jak jim čelit.

Tipy

Sport Prague se stěhuje do Letňan

Největší sportovní veletrh v ČR – SPORT PRAGUE podzim 2001 – se letos uskuteční v novém veletržním areálu PVA Letňany v termínu od 21. – 23. září. Tak jako v minulých letech bude pátek (21.9) vyhrazen obchodníkům a v sobotu a neděli otevře veletrh brány veřejnosti. Otevřeno bude denně od 9:00 do 18:00 hodin a po dobu konámí veletrhu bude zajištěna kyvadlová doprava ze stanice metra B Českomoravská. Více informací naleznete v rubrice akce:Sport Prague podzim 2001