Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Svět outdooru 3/16 zve na treky s vůni exotiky a vezme vás se skialpy nad fjordy

Svět outdooru 3/16 zve na treky s vůni exotiky a vezme vás se skialpy nad fjordy

Po letní odmlce vychází na svět další číslo časopisu, našlápnuté podzimními tipy na netradiční trekové destinace, reportážei a rozhovory z expedic, recenzemi vybavení i novinkami z outdooru. Co jsme pro vás tentokrát nachystali?Třetí číslo časopisu právě vyšlo z tiskárny a míří ke svým čtenářům. Co jsme tentokrát nachystali za čtení?

Titulní strana Světa outdooru 3/2016.Titulní strana Světa outdooru 3/2016.

Připravili jsme nabité čtení pro každého!Připravili jsme nabité čtení pro každého!

 


STÁHNĚTE SI V PDF


CESTY

V podzimním čísle načerpáte tipy na treky v netradičních destinacích, kam se vyplatí jet mimo letní sezonu, na nejvyšší hory MadeiryMaroka nebo Mexika. Podíváme se také do sluncem zalité Kalifornie nebo načerpáme klid ve sněhem zavátém Ladákhu.

Čtyřtisícový Jebel Toubkal je dominantou Vysokého Atlasu. Jak se leze na čtyřtisícovku v Africe?Čtyřtisícový Jebel Toubkal je dominantou Vysokého Atlasu. Jak se leze na čtyřtisícovku v Africe?

Vyprávění o trekování v Kalifornii poskytne praktické rady pro vstup do národních parků i prevenci proti napadení medvědem. A samozřejmě poradí, která místa určitě stojí za návštěvu!Vyprávění o trekování v Kalifornii poskytne praktické rady pro vstup do národních parků i prevenci proti napadení medvědem. A samozřejmě poradí, která místa určitě stojí za návštěvu!

Katka Smolová z HedvabnaStezka.cz přiblížila krásu zimního Ladákhu.Katka Smolová z HedvabnaStezka.cz přiblížila krásu zimního Ladákhu.

 

OSOBNOSTI

Ze zajímavých osobností se můžete těšit na rozhovory se skialpovými mistry bratry Švihálkovými, kteří se letos vypravili s lyžemi nad modré hladiny norských fjordů. Dozvíte se také, jak trénují čeští mistři, jestli dbají na výživu nebo zda jim v tréninku pomáhá nějaká „chytrá“ aplikace.

Se skialpovými experty bratry Švihálkovými se podíváme mimo jiné do Maroka nebo Norska.Se skialpovými experty bratry Švihálkovými se podíváme mimo jiné do Maroka nebo Norska.

EXPEDICE

S horolezkyní Markétu Hanákovou, která i s implantovaným kardiostimulátorem podniká výpravy do vysokých hor, jsme si povídali o neúspěšném pokusu vylézt na afghánský Nošak. Po řece Alatně propujeme společně s expedicí Fjolls aljašskou divočinou až k polárnímu kruhu.

Markéta Hanáková má za sebou řadu expedic do vysokých hor. Jaké dojmy si přivezla z Nošaku?Markéta Hanáková má za sebou řadu expedic do vysokých hor. Jaké dojmy si přivezla z Nošaku?

Kde najdete Svět outdooru 3/2016?

Věděli jste, že Svět outdooru můžete čtyřikrát do roka dostávat až do vaší schránky za předplatné pouhých 79 Kč ročně?

Stačí se zaregistrovat na: www.SvetOutdooru.cz/predplatne

Dál je časopis k dostání zdarma na našich distribučních místech nebo ke stažení v PDF na www.SvetOutdooru.cz.

KNOW-HOW

Mimo to jsme připravili mnoho praktických rad  do hor. Připomeneme si, jak se v horách orientovat bez mobilu, pěkně klasicky s buzolou. V podzimním nečasu jistě uvítáte návod, jak se správně starat o outdoorové boty. Ne každá impregnace je totiž pro vaše boty ta pravá.

Dojíždíte s notbookem nebo provozujete kancelář na cestách? Jak vybrat správný batoh pro mobilní kancelář?Dojíždíte s notbookem nebo provozujete kancelář na cestách? Jak vybrat správný batoh pro mobilní kancelář?

 Pozor, správná péče o boty jim může výrazně prodloužit život. Přečtěte si, jak a proč impregnovat. Pozor, správná péče o boty jim může výrazně prodloužit život. Přečtěte si, jak a proč impregnovat.

V sedle kola se projedeme po krásách brdských lesů-V sedle kola se projedeme po krásách brdských lesů-

 

VYBAVENÍ

Šéf testovacího týmu Vojta Dvořák pro vás připravil článek o horkých novinkách na nadcházející sezonu z letního veletrhu OutDoor v německém Friedrichshafenu. Nenechte si ujít také 21 nezávislých recenzí outdoorových produktů, které pro vás prověřil náš testovací tým!

Pěkné čtení přeje za celou redakci

Natálie Šírová

Šéfredaktorka Světa outdooru


17.10.2016, Natálie Šírová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů