HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Recenze: Lizard Bat II Sensitive H9 – zlehka na cesty

Recenze: Lizard Bat II Sensitive H9 – zlehka na cesty

Minimalistické sandály od firmy Lizard, které mají unikátní systém šněrování Quick- Fit. Jaké jsou a jak se v nich chodí? A kam se hodí?Údaje výrobce:

mezipodešev - Outdoor Performance
podešev - Vibram Boulder
Šněrování: Quick-Fit fastening system
Dostupné velikosti: 35 - 48 v UK
Barevné varianty: šedá, černá, červená, zelená
Infocena: 2199 Kč
Dodává: SPORT&MODA
Více info na www.FunRun.cz

Charakteristika

Minimalistické sandály od firmy Lizard, které mají unikátní systém šněrování Quick- Fit. Perfektně se hodí na výlety, k vodě a veškeré letní aktivity. Lehké a skladné.

 

Chůze v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 je jistá a pohodlná.Chůze v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 je jistá a pohodlná.

Lehké sandály Lizard Bat II Sensitive H9.Lehké sandály Lizard Bat II Sensitive H9.

Chůze v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 je jistá a pohodlná.Chůze v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 je jistá a pohodlná.

 

Systém Quick- Fit

Docela neobvykle vypadající a řešené šněrování je výborně rozložené tak, že nikde netlačí. I když jdu z kopce nebo do kopce, poskakuji po kamenech u jezera nebo se musím rozeběhnout na tramvaj, popruhy jsou zatěžovány rovnoměrně a bota (podrážka) dobře drží u chodidla. Není to jako u většiny sandálů, ve kterých se noha různě volně hýbe, tyhle boty sedí, jakoby měly kompletní svršek, přitom tam je jen pár popruhů. To v praxi znamená, že dovnitř nepadají kamínky, což je někdy u sandálů, které nemůžete pořádně upnout, dost otravné. Navíc se můžete rozhodnout, zdali budete extra fixovat palec nebo jestli necháte všechny prsty volné, a to pomocí rychlého provlečení stahovací tkanice k podešvi přes palec nebo pouze do fixačního popruhu. Celé nastavení je dílem okamžiku.

 

Fixace palce v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 pomocí systému Quick-Fit.Fixace palce v sandálech Lizard Bat II Sensitive H9 pomocí systému Quick-Fit.

 

Co dál?

Lehké sandály mají výborně padnoucí stahování a vibramovou samočisticí podrážku, která dobře drží ve většině terénech a není problém ji vzít i do vody. Pod nohou máte dobrý cit a z horní strany absolutní volnost. Použitý materiál nedře a netlačí a pokud máte třeba odřeniny na noze, dají se popruhy i posunout tak, aby se o ni netřely.

 

Lizard Bat II jsou lehounké a skladné.Lizard Bat II jsou lehounké a skladné.

Lizard Bat II z obou stran.Lizard Bat II z obou stran.

Lizard Bat II jsem nosil měsíc na Maledivách a 2 týdny u Gardy a Bohinje a dost jsem si je oblíbil.Lizard Bat II jsem nosil měsíc na Maledivách a 2 týdny u Gardy a Bohinje a dost jsem si je oblíbil.

 

Hodnocení

Lehkost a jednoduchost sandálů Lizard Bat II vám zpříjemní cestování teplými kraji. Přesně tam jsem je jako cestovatel testoval. Minimální hmotnost a objem tyto sandály určují pro cestování ve stylu „nalehko“. Oceňuji minimální zápach a když přeci, dají se snadno opláchnout. Jsou přece určeny i do vody nebo ne?

 

Testování sandálů Lizard Bat II Sensitive H9 v teplých krajích.Testování sandálů Lizard Bat II Sensitive H9 v teplých krajích.

Zaujalo mě:
  • lehkost
  • jednoduchost
  • Quick-Fit fastening system
  • varianty tloušťky podrážky 9 nebo 14 mm
  • vyrobeno v Itálii

 


Další informace:

Lizard

Firma Lizard je přední italský výrobce sportovních sandálů  určených pro outdoor.  Od roku 1992, kdy byla firma založena, se neustále snaží hledat jedinečné materiály zaručující dlouhou životnost a pohodlí i v náročných terénech. Jejich modely  jsou určeny pro vodní aktivity, do města, na cestování, i do skal. Specialitou firmy jsou průběžné pásky (tzn. pásky prochází pod podrážkou, tedy nejsou vlepované). Kromě sandálu v jejich nabídce najdete také městskou obuv a obuv do vody.


27.08.2018,


Diskuse


petr
petr

tez tyto zandaly vlastnim, jen jsem mel problem s delkou, nebot 43 mi byly male, a 44 zase prilis dlouhe... vyresil jsem to ustrihnutim spicky... a ted jsou sandaly akorat... a ja jsem spokojen a nikde neklopitam... opravdu perfektne sedi...

27. 08. 2018, 14:17:02
Michal
Michal

Můžete, prosím, uvést hmotnost?

30. 08. 2018, 20:14:02
petr
petr

@Michal 326 g (pár vel. 41)

03. 09. 2018, 10:42:03

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze