HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓ ↓ nejnovější diskusní příspěvky ↓ ↓

Recenze: Salomon X ALP SPRY GTX® - lehké lezecké boty

Recenze: Salomon X ALP SPRY GTX® - lehké lezecké boty

Lehká outdoorová bota s GTX mebránou a lezeckou špičkou pro překonávání lezeckých pasáží při nástupech pod cesty na skalách nebo při překonávání zajištěných cest v lehkém stylu. A jak obstojí tato lehká lezecká obuv na zajištěných cestách a při lezení lehčích cest?Údaje výrobce:

jazyk - kožený
membrána - GORE-TEX® Extended Comfort Footwear
Hmotnost: 662 g (UK 8)
Stélka: Ortholite
Dostupné velikosti: 40 - 48
Barevné varianty: Black/Magnet/Bright Marigold, Castor Gray/Beluga/Lime Punch, Black/Magnet/Hawaiian Surf
Infocena: 3990 Kč
Dodává: AMER sports
Více info na www.salomon.cz

 

Boty Salomon X ALP SPRY GTX jako lezecké boty - nástupovky.Boty Salomon X ALP SPRY GTX jako lezecké boty - nástupovky.

Salomon X ALP SPRY GTX na zajištěné cestě u Semil.Salomon X ALP SPRY GTX na zajištěné cestě u Semil.

Testování na zajištěné cestě Pastýřská stěna v Děčíně.Testování na zajištěné cestě Pastýřská stěna v Děčíně.

 

Charakteristika

Lehká outdoorová bota s GTX mebránou a lezeckou špičkou pro překonávání lezeckých pasáží při nástupech pod cesty na skalách nebo při překonávání zajištěných cest v lehkém stylu. Salomon X Alp kombinuje něco z běžeckých a něco „nástupových“ bot. Kombinuje lehkost pro rychlý pohyb na lehko a dostatečnou tuhost pro stání na stupech a pohyb mezi kameny a v terénu. O nepromokavost se stará Gore-Tex® membrána. Komfort nošení zvyšuje stélka z textilního materiálu a značková vložka Ortholite.

Testování

Salomon X ALP SPRY GTX boty byly testovány kromě několika via ferrat i při lezení lehčích cest do stupně 5. Dále zvládly kompletní přechod hřebene Suchých skal jako jediné boty. Nachozeno bylo v nich v terénu i v civilu několik desítek km.

 

 

Šněrování u bot Salomon X ALP SPRY GTX doporučuji pojistit dalším uzlem.

 

Tvar a střih

Přestože mám poměrně širokou nohu, tyto boty sedí takřka na první nazutí. „Takřka“, protože první nazutí působilo dojmem úzké boty, ale po pár chvílích v botě se vše usadilo a boty mohu mít na noze celý den. Utažení pomocí tkaniček je poměrně do špičky, takže dovoluje při těžším výstupu nebo lezení boty utáhnout. Jazyk je přišitý vysoko a navíc zajištěn pomocí tkaniček tak, aby se neposouval a ani aby při nazouvání nepadal do boty. Stahování jde lehce. Kulaté tkaničky, které procházejí 8 páry oček, doporučuji zajistit pojistným uzlem. 9. pár oček je určen k zatažení užších kotníků. Pro snazší nazouvání nebo na zavěšení slouží velké poutko, do kterého strčíte i silný lezecký prst nebo prst v rukavici na ferraty.

 

Dobře chráněná špička boty Salomon X ALP SPRY GTX.Dobře chráněná špička boty Salomon X ALP SPRY GTX.

Dostatečně velké  poutko na botě Salomon X ALP SPRY GTX.Dostatečně velké poutko na botě Salomon X ALP SPRY GTX.

Pogumovaná špička se hodí i při stoupání nebo páčení za jistící drát zajištěné cesty.Pogumovaná špička se hodí i při stoupání nebo páčení za jistící drát zajištěné cesty.

 

Podrážka

Jistý pohyb po skalách zajišťuje Premium Wet Traction Contagrip®. Přilnavost mne opravdu příjemně překvapila. Snažil jsem se gumu nachytat na švestkách, ale opravdu drží skvěle a bylo na ni spolehnutí. Doslova jsem byl uhranutý, jak dobře se na ní stojí a dá se lézt i lehčí cesty. Špička boty je pogumovaná a boky chráněny obsázkou.

 

Celkový pohled na vzorek bot Salomon X ALP SPRY GTX.Celkový pohled na vzorek bot Salomon X ALP SPRY GTX.

CONTAGRIP Shank u bot Salomon X ALP SPRY GTX.CONTAGRIP Shank u bot Salomon X ALP SPRY GTX.

Ve špici bot Salomon X ALP SPRY GTX naleznete CLIMBING ZONE pro lepší stání na stupech.Ve špici bot Salomon X ALP SPRY GTX naleznete CLIMBING ZONE pro lepší stání na stupech.

 

Celkový dojem

Bota primárně určená pro via ferraty nebo jako lezecko – nástupovka. Tuto roli zvládá s přehledem. Při stání na malých stupech pata výborně drží a nemá tendenci se vyzouvat. Podrážka vyniká výbornou přilnavostí. Pomocí tkaniček se dá dobře regulovat zatažení, pouze díky jejich kulatému průměru doporučuji vždy zajistit i pojistným uzlem.

 

Testování bot Salomon X ALP SPRY GTX na různé druhy a velikosti stupů.

Zaujalo mě:
  • Přilnavá podešev Contagrip®
  • Dostatek prostoru pro prsty
  • Velké poutko
  • Climbing zone

 


Další informace:

Salomon

Historie značky Salomon se datuje do roku 1947, kdy ve francouzských Alpách vznikla. Salomon vyrábí špičkové outdoorové vybavení zejména na lyžování a běh, ale i na treking, horolezectví a v kolekci najdeme i lifestylové produkty. Mezi jejich top produkty patří výrobky ze série S-LAB.
www.Salomon.cz


05.06.2018, Petr Barna


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

• KAM NA HORY

... podle webu Pohora.cz
Okruh Kamikochi-Yari – Hitaka
Tento trek je jeden z nejklasičtějších alpských japonských treků, protože při něm překonáte třetí a pátý nejvyšší bod v celé zemi.