HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

Recenze: Pohorky GARMONT PORDOI NUBUCK GTX M

Recenze: Pohorky GARMONT PORDOI NUBUCK GTX M

Pevné. Lehké. Pohodlné. Universální a nepromokavé. Tak lze stručně zhodnotit dojmy z novinky italské firmy Garmont. Jejich využití je opravdu široké: od vysokohorských treků přes turistické pochody a víkendový výlety v Čechách až po cesty do práce v zimě.Údaje výrobce:

Materiál:svršek - olejovaný nubuk (2 mm)
membrána - Gore-Tex Performance Comfort
mezipodešev - EVA
podrážka - Vibram Winkler
Hmotnost: 1350 g (UK 11)
Stabilizační systém: add
Dostupné velikosti: 7,5 13 UK
Barevné varianty: olive green
Infocena: 4399 Kč
Dodává: Rock Point
Více info na www.rockpoint.cz

Novinka od známé italské firmy Garmont na první pohled zaujme kvalitním zpracováním, umožňujícím dokonalou stabilizaci a bezpečný došlap v širokém spektru terénu od města přes les až po středoevropské a východoevropské hory.

 

Velmi významným faktorem při zvažování koupě outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je jejich lehkost a přitom kvalita zpracování, v kterém se projevuje takřka 100 letá praxe ve výrobě a vývoji trekových bot.Velmi významným faktorem při zvažování koupě outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je jejich lehkost a přitom kvalita zpracování, v kterém se projevuje takřka 100 letá praxe ve výrobě a vývoji trekových bot.

PORDOI NUBUCK GTX M jsou universální outdoorovou obuvíPORDOI NUBUCK GTX M jsou universální outdoorovou obuví

Využití trekové a outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je velmi široké, od zpevněných cest, přes treky lesním a horským terénem.Využití trekové a outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je velmi široké, od zpevněných cest, přes treky lesním a horským terénem.

 

Technický popis

Špička boty je zpevněná, chránící a šetřící prsty na nohou při zakopávání nebo chůzi v kamenitém terénu.

O kvalitní, pohodlný a spolehlivý došlap se stará podrážka se vzorkem Vibram Winkler z velice přilnavé směsi MEGAGRIP zajišťující neklouzavost a stabilitu.

Díky svým vlastnostem (materiál Gore-tex, konstrukce, ale třeba i barva) a kvalitě si lze představit, že je budou používat i profesionálové v různých silových složkách.

Prvky střihu vycházejí z léty osvědčené platformy GARMONT Anatomically Directed Design (ADD) která zohledňuje anatomická specifika lidské nohy. Rozšířený prostor pro prsty, různá výška okrajů bot i polstrování hlezenních kloubů (vnější a vnitřní jsou jinak vysoko), nebo „nakřivo“ našitý jazyk s asymetrickým polstrováním eliminující jeho sjíždění do strany.

Testování

Novinka od známé italské firmy Garmont, na které se na první pohled pozná mix italské elegance a jižanského smyslu pro pohodlí, na první pohled zaujme kvalitním zpracováním, umožňujícím dokonalou stabilizaci a bezpečný došlap v širokém spektru terénu od města přes les až po středoevropské a východoevropské hory. O její pohodlnosti a okamžitému sednutí svědčí i to, že byla během týdenního přechodu západní části skotské Vysočiny testována tak říkajíc naostro, okamžitě po rozbalení z krabice a bez jakéhokoliv rozšlápnutí.

Ačkoliv se zpočátku boty jevily díky vnitřní membráně z Gore-texu poněkud tužší, nezpůsobily ani jeden puchýř nebo otlak. Membrána Gore-tex také spolehlivě fungovala tak jak se má a zabraňovala proniknutí vlhka a promočení nohou (tedy až do chvíle, kdy hloubka skotské rašelina a močálů byly vyšší než horní okraj obuvi a bahno se dostalo dovnitř ze shora).

 

Praktičnost Goretexové vložky outdoorových bot Garmont se plně ukáže v podmáčených, horských terénech, jako např. ve skotských Highlands.Praktičnost Goretexové vložky outdoorových bot Garmont se plně ukáže v podmáčených, horských terénech, jako např. ve skotských Highlands.

Boty Garmont jsou použitelné do většiny terénů, při pohybu na skalách je však kožený povrch jejich svršku náchylný na odření.Boty Garmont jsou použitelné do většiny terénů, při pohybu na skalách je však kožený povrch jejich svršku náchylný na odření.

Treková a outdoorová obuv Garmont je opatřena spolehlivou a účinnou podrážkou opatřenou patentovaným vzorkem Vibram Winkler.Treková a outdoorová obuv Garmont je opatřena spolehlivou a účinnou podrážkou opatřenou patentovaným vzorkem Vibram Winkler.

 

Dále mě zaujalo

Zajímavou "vychytávkou" trekové obuvi Garmont je šněrování, které je v horní části (tvořené dvojicí háčků) mírně šikmé, což umožňuje pohodlnější zavazování v případě, že je člověk nabalený nebo má na zádech batoh. Šněrování je tedy z horního pohledu tak trochu „šejdrem“, protože je zohledněn směr tahu s ideálním sklonem k noze.

Kompletní fotogalerie GARMONT Pordoi Nubuck GTX M

Špička bot je zpevněná, chránící a šetřící prsty na nohou při zakopávání nebo chůzi v kamenitém terénu, zatímco o kvalitní, pohodlný a spolehlivý došlap i na vlhkých a mechem porostlých skalách se stará podrážka se vzorkem Vibram Winkler. Jedinou výtku si vysloužil kožený materiál svršku bot, které jevily na drsném žulovém kamení skotské Vysočiny překvapivou náchylnost k odření a mechanickému poškození, byť jen povrchovému.

 

Velmi významným faktorem při zvažování koupě outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je jejich lehkost a přitom kvalita zpracování, v kterém se projevuje takřka 100 letá praxe ve výrobě a vývoji trekových bot.Velmi významným faktorem při zvažování koupě outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je jejich lehkost a přitom kvalita zpracování, v kterém se projevuje takřka 100 letá praxe ve výrobě a vývoji trekových bot.

 

Závěr

Díky svým vlastnostem (materiál Gore-tex, konstrukce, ale třeba i barva) a kvalitě se jedná o vhodnou obuv do přírody, divočiny i na hory. Oceníte zejména lehkost obuvi, vyplývající z její střední výšky a použitých materiálů.

Zaujalo mě:
  • systém šněrování
  • bytelná, kvalitní podrážka
  • celkově vysoký standard zpracování
  • zpevněná špička

 


Další informace:

Garmont.

Firma Garmont je pokračovatel tradice proslulého obuvníka z Montebelluny, z oblasti severovýchodní Itálie, kde se nadšení, tradice, kvalita a řemeslnická hrdost potkává v ojedinělé symbióze. Garmont vyvíjí a vyrábí outdoor a trekovou obuv již po pět generací.
www.garmont.com


12.11.2017, Petr Blahuš


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů