HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Lowe Alpine Aeon 35 - Univerzální batoh

Recenze: Lowe Alpine Aeon 35 - Univerzální batoh

Na první pohled lehký univerzál s novým nosným systémem Air Contour a lehkými ramenními popruhy Flexion. Co všechno umí tento elegantní batoh? Co unese a co na něj můžete naložit? To se dozvíte v naší redakční recenzi.Údaje výrobce:

Materiál:100D x 2100 Taslan Dobby / TriShield
Objem: 35 l
Hmotnost: 940 g
Délka zad: 41 – 51, 46 – 56 cm
Počet komor: 1
Počet vnějších kapes: 5
Počet vnitřních kapes: 1
Barevné varianty: anthracite, auburn, azure
Zádový systém: Air Contur
Kapsa na hydrovak: ano
Hydrovak: ne
Odnímatelný bederák: ne
Výbava: Hmotnost: 0,94 kg (vel. M/L), 1 kg (L/XL)
Objem: 35 l (další objemy: 27, 22, 18, dámské ND33, ND25, ND16)
Infocena: 2950 Kč
Dodává: SPORT prima
Více info na blog.asolo.cz/aeon

 

Charakteristika

Lehký univerzál s novým nosným systémem Air Contour a tenkými ramenními popruhy Flexion. Lehký není jenom na pohled, ale i při převážení na váze. Batoh pod kilo. Litráži 35 l dominuje technický a přitom lehký nosný systém. Batoh má několik kapes, úložných prostorů a boční vstup. A kapsu na uložení hydro vaku z vnější strany bez nutnosti otevírat celý batoh.

 

Drobným detailem je i popruh na blikačku pod hlavním popruhem batohu Lowe Alpine Aeon 35.Drobným detailem je i popruh na blikačku pod hlavním popruhem batohu Lowe Alpine Aeon 35.

Bederní pás u batohu Lowe Alpine Aeon 35 nelze odepnout.Bederní pás u batohu Lowe Alpine Aeon 35 nelze odepnout.

Celkový pohled na batoh Lowe Alpine Aeon 35.Celkový pohled na batoh Lowe Alpine Aeon 35.

 

Kapsy

Z přední strany veliká úložná síťka přístupná tak trochu skrytým zipem. Do ní se vejde svrchní bunda nebo jiné oblečení. Taktéž cokoliv co potřebujete mít po ruce. Jednoduše se k věcem dostane i kolega a není tak nutno batoh vůbec sundávat. Zip je však před „nenechavci“ krytý légou a je tak velmi nenápadný. Další síťky jsou z bočních stran. Pojmou i velké lahve. Dno těchto kapes není síťované, ale pro větší odolnost zesílené materiálem, ze kterého je ušit celý batoh. Další speciální kapsou je místo pro uložení hydro vaku, které je ukryto za nosným systémem Air Contour. Není proto nutné při vkládání vaku rozepínat a vybalovat batoh. V tomto místě se nachází i systém na nastavení délky zad. Nastavení je pomocí velikého plochého suchého zipu.

 

Víko batohu Lowe Alpine Aeon 35 s karabinkou na klíče a signály.Víko batohu Lowe Alpine Aeon 35 s karabinkou na klíče a signály.

Boční vstup do batohu Lowe Alpine Aeon 35.Boční vstup do batohu Lowe Alpine Aeon 35.

Vnější kapsa na hydro vak na batohu Lowe Alpine Aeon 35.Vnější kapsa na hydro vak na batohu Lowe Alpine Aeon 35.

 

Pohled z venku

Na batoh lze jednoduše fixovat turistické hole či cepíny pomocí Multi-Lock systému. Cepíny se fixují klasicky do poutka a po přetočení topůrka se snadno zafixují pomocí pružné tkanice a speciální samosvorky s háčkem. Pro fixaci holí jednoduše použijete speciální plastová díl s otvorem pro zasunutí hrotu hole. Celou holi pak opět přichytíte pomocí gumy a samosvorky. Systém dovoluje i do jednoho místa zafixovat cepín i holi dohromady. Tento systém se tedy jmenuje Multi-Lock systém. Víko batohu je fixní a jsou v něm dvě zipové kapsy. Vnitřní je opatřena karabinkou na klíče.

Kompletní fotogalerie Lowe Alpine Aeon 35

Pláštěnka není integrovaná, přesto je součástí batohu. Kam si ji uložíte, je jenom na vás. V případě pěkného počasí ji nemusíte vůbec brát na výpravu a ušetříte další cenné gramy. Ocenil jsem i boční vstup. Délka zipu je 25 cm. Na vytažení bundy je otvor dostatečný. Na tuto stranu batohu si ukládám další věci, které chci mít po ruce bez nutnosti vybalování batohu. Zip bočnío vstupu je opět chráněn légou. Kompresní popruhy jsou celkem 4. Po dvou na obou stranách. Horní pár se dá rozepnout pomocí trojzubce. Spodní jsou stahovací pomocí spony.

 

Přední 3D síťka jako veliká kapsa je přístupná pomocí bočního zipu.Přední 3D síťka jako veliká kapsa je přístupná pomocí bočního zipu.

Batoh Lowe Alpine Aeon 35 zvládne zafixovat dvě hole i cepín naráz.Batoh Lowe Alpine Aeon 35 zvládne zafixovat dvě hole i cepín naráz.

Rychlá fixace topůrka či hole pomocí samosvorky s háčkem u batohu Lowe Alpine Aeon 35.Rychlá fixace topůrka či hole pomocí samosvorky s háčkem u batohu Lowe Alpine Aeon 35.

 

Nosný systém a ramena

Ramenní popruhy Flexion jsou tenké, dobře přilnou k tělu a přitom rovnoměrně rozloží hmotnost na vaše ramena. Výrobce sice neuvádí max. nosnost, ale osobně a podle mých zkušeností i tento batoh má svoje limity a určitě bych ho nepřetěžoval velikými náklady. Prázdný batoh v případě transportu lze přehnout na poloviny. Zádový systém Air Contour je totiž tvořen pěnou s ventilačními otvory a síťkou. Po zatažení bederního pásu, který je opatřen 3D kapsami a hrudního pásku s píšťalkou batoh dobře sedí a nijak neomezuje v pohybu. Můžete tak s batohem nejenom cestovat, ale i lézt či stoupat po zajištěné cestě.

 

Bederní pás je odvětraný skrz kapsy.Bederní pás je odvětraný skrz kapsy.

Kapsy na bederáku batohu Lowe Alpine Aeon 35 jsou vzdušné a hlavně 3D prostorné.Kapsy na bederáku batohu Lowe Alpine Aeon 35 jsou vzdušné a hlavně 3D prostorné.

Minimalistická tloušťka ramenních popruhů na batohu Lowe Alpine Aeon 35.Minimalistická tloušťka ramenních popruhů na batohu Lowe Alpine Aeon 35.

 

Verdikt testera

Hmotnost velikosti batohu M/L je stlačena pod 1 kg což je skvělý výsledek. Aeon 35 je tedy všestranný batoh použitelný na většinu outdoorových aktivit. Testováno na skialpech, zajištěných cestách, cestování letadlem a lodí, vycházky do hor i do přírody.

 

Pouhým zatažením za šňůrku jednou rukou lze hlavní komoru batohu Lowe Alpine Aeon 35 zavřít.Pouhým zatažením za šňůrku jednou rukou lze hlavní komoru batohu Lowe Alpine Aeon 35 zavřít.

Zaujalo mě:
  • Nízká hmotnost
  • Multi-Lock systém
  • Vzdušný zádový systém Air Contour
  • Ramenní popruhy Flexion

 


Další informace:

LOWEALPINEZnačka Lowe Alpine původem z amerického Utahu je na trhu již od roku 1967. Během let se firma rozrostla ve velkou a uznávanou mezinárodní společnost a patří k nejlepším světovým výrobcům batohů a příslušenství. Jako první přišla značka Lowe Alpine s bočními kompresními popruhy, stabilizátory zatížení a hrudním popruhem.


28.06.2018, Petr Barna


Sem vložte diskusní příspěvek.