HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Cestovní tašky Sea to Summit Duffle 90

Recenze: Cestovní tašky Sea to Summit Duffle 90

Sea to Summit představuje novou cestovní tašku Duffle ve třech litrážích a s unikátním variabilním systémem na nošení či transport. Svět outdooru testoval tašku s objemem 90 litrů - tedy prostřední velikost.Údaje výrobce:

Materiál:Nylon vyšší gramáže s pevným zátěrem
Kvalitní plastové spony
Dvojitý zip
Hmotnost: 1850 g
Počet komor: 1
Barevné varianty: modrá, oranžová a tmavě šedá
Výbava: Multifunkční popruhy s kovovými přezkami a magnety
Dvojitý zip
Jezdci umožňují zamykání
Multifunkční popruhy s kovovými přezkami a magnety
Infocena: 3379 Kč
Dodává: Warmpeace
Více info na www.warmpeace.cz

 

Na první pohled bytelná taška, do které namrskáte věci na lezení, na dovolenou nebo na hory. Většinou bez ladu a skladu. Pak zaklapnete víko, sednete si na něj a vší silou zapnete zip. Tak to by šlo, protože tahle taška má zip pěkně zdvojený a měl by vydržet i brutálnější zacházení. Pouze táhla na jezdcích by mohla být malinko "chytlavější", aby se za ně dalo zabrat.

 

Sea to Summit taška Duffle Bag 90. Na vnitřní kapse je návod na různé způsoby nošení.Sea to Summit taška Duffle Bag 90. Na vnitřní kapse je návod na různé způsoby nošení.

Sea to Summit Duffle bag 90 připraven na přepravu materiálu na focení metodiky do Světa outdooru.Sea to Summit Duffle bag 90 připraven na přepravu materiálu na focení metodiky do Světa outdooru.

Sea to Summit taška Duffle Bag 90 se žlutou a jasnou podšívkou a potištěnou kapsou na A4.Sea to Summit taška Duffle Bag 90 se žlutou a jasnou podšívkou a potištěnou kapsou na A4.

 

Z venku

Podívejme se na tuto tašku trochu z blízka. Materiál je opravdu silný a bude snášet dobře brutální zacházení. Na tašce je soustava ok, madel a popruhů. Madla jsou bytelná a dají se chytit i při nabalené tašce. Tyto madla nám vždy usnadňují manipulaci s těžkou taškou. V jednom nebo i ve více lidech. Menší vyztužená očka jsou určena k připnutí ramenních popruhů pomocí kovových karabin a umožňují několik způsobů transportu tašky Duffle bag.

Prvním způsobem je nošení na zádech jako batoh. Popruhy můžete i přehodit podle toho, kde máte těžiště tašky. Mezi rameny se doporučuje k nacvaknutí použít očka blíže u sebe a v pase dále od sebe. Délku si poladíte popruhy v kvalitních plastových sponách.

 

Taška Sea to Summit Duffle bag 90 jako batoh.Taška Sea to Summit Duffle bag 90 jako batoh.

 

Dalším způsobem je vytvoření klasické "sportovní" tašky tak, že Duffle bag nesete v ruce. Popruhy díky silným magnetům drží u sebe.

 

Díky magnetům drží popruhy tašky Sea to Summit Duffle bag 90 u sebe.Díky magnetům drží popruhy tašky Sea to Summit Duffle bag 90 u sebe.

 

Tento Duffle bag taky umožňuje nošení přes jedno rameno. Dva ramenní popruhy spojíte v jeden. Délku si opět doladíte sponami. Pomocí kovových karabin s drátěnou západkou je přichytíte do zesílených ok na tašce.

 

Spojením dvou popruhů vznikne z Duffle bagu klasická taška přes rameno.Spojením dvou popruhů vznikne z Duffle bagu klasická taška přes rameno.

 

Další plochá oka slouží k fixaci Duffle bagu na různých dopravních prostředcích. Těmi je třeba provléknout šňůry, lana či popruhy. Ty nejsou součástí tašky.

Dno tašky je zesíleno ještě dalším hrubším materiálem. Kromě ok k zavěšení je na obou delších stranách po páru kompresních popruhů.

Zip je na této tašce zdvojený (dvě spirály). Jezdci jsou masivní a dovolují i uzamčení visacím zámečkem nebo plombou. Táhla by mohla být barevnější (jsou černá), aby se pod lemem víka lépe hledala a i malinko "chytlavější".

 

Jezdce tašky Sea to Summit Duffle bag 90 je možnou uzamknout malým visacím zámkem.Jezdce tašky Sea to Summit Duffle bag 90 je možnou uzamknout malým visacím zámkem.

K fixaci nosných popruhů slouží hranaté drátěné karabinky.K fixaci nosných popruhů slouží hranaté drátěné karabinky.

Přídavná popruhová oka pro provlečení popruhů nebo šňůr pro fixaci na různých dopravních prostředcích.Přídavná popruhová oka pro provlečení popruhů nebo šňůr pro fixaci na různých dopravních prostředcích.

 

Uvnitř

Díky velkorysému otevření horního víka se bez problému dostanete do všech zákoutí. Vyklopení víka je až na samý okraj tašky a je tak snadné se dostat do jejich krajních míst. Její světlý (žlutý) vnitřek usnadňuje orientaci. Ve víku je kapsa na zip velikosti většího A4 formátu. Na této kapse je taktéž natištěn stručný manuál k nošení tašky a k vytvoření několika způsobů nošení.

 

Pohled do vnitřní kapsy ve víku tašky Sea to Summit Duffle bag 90.Pohled do vnitřní kapsy ve víku tašky Sea to Summit Duffle bag 90.

Sea to Summit taška Duffle Bag 90 s vybavením na via ferraty.Sea to Summit taška Duffle Bag 90 s vybavením na via ferraty.

Sea to Summit taška Duffle Bag v litráži 90 litrů pohodlně pojme vybavení na skialpový víkend.Sea to Summit taška Duffle Bag v litráži 90 litrů pohodlně pojme vybavení na skialpový víkend.

 

Hodnocení

Dle zpracování se bude jednat o tašku na dlouhá léta cest za dobrodružstvím. Stačí si vybrat správnou litráž a hezkou barvu. Vždyť takový Duffle bag je pomyslným symbolem cestování a patří do skoro povinné výbavy každého dobrodruha.

Fotogalerie cestovní tašky Sea to Summit Duffle bag 90

Zaujalo mě:
  • Variabilita nošení
  • Zdvojený zip
  • Velkorysé otevření víka tašky
  • Vnitřní světla barva

 


Další informace:

Sea to Summit

Málokterá firma se může pochlubit tak širokou škálou cestovních a outdoorových doplňků, jako Sea To Summit.
Společným jmenovatelem všech výrobků STS jsou zejména vtip a promyšlený design, díky kterým se z drobností stávají skutečně užitečné věci velkého významu.
www.warmpeace.cz


24.09.2017, Vojtěch Dvořák


Sem vložte diskusní příspěvek.