HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Cyklobatohu Vaude Uphill 12 LW

Recenze: Cyklobatohu Vaude Uphill 12 LW

Malý cyklistický batůžek Vaude Uphill s 12 lit. obsahem a s maximální nosností do 4 kg. Je velice lehký a skladný.Údaje výrobce:

Materiál:100% Polyamide
40D 240T Ripstop Silicine/Polyurethane coated
200 D Polyurethane coated
100% Polyester
mesh fabric
Hmotnost: 350 g
Počet komor: 1
Počet vnějších kapes: 3
Nosnost: 4
Kapsa na hydrovak: ne
Hydrovak: ne
Odnímatelný bederák: ne
Výbava: Boční kapsy přístupné i s batohem na zádech
Kompresní stahování
Odnímatelná pláštěnka
Infocena: 1990 Kč
Dodává: Vaude
Více info na www.VaudeCZ.cz

 

Batůžek Vaude Uphill 12 LW je nejenom elegantní, ale jak se ukázalo při testu plně funkční a praktický. Zařazen je mezi cyklistické batůžky. Velice dobře se s ním i běhá, najde uplatnění i při turistice a pravidelném používání. Jeho největší předností je nízká váha, skladnost. Lze ho použít jako malé zavazadlo, doplněk k větší bagáži.

 

Bok batohu Vaude Uphill 12 LW bez zipu.Bok batohu Vaude Uphill 12 LW bez zipu.

Bok otevřeného batohu Vaude Uphill 12 LW.Bok otevřeného batohu Vaude Uphill 12 LW.

Zádová část batohu Vaude Uphill 12 LW s ramenními popruhy.Zádová část batohu Vaude Uphill 12 LW s ramenními popruhy.

 

Kvalitní materiály

Kvalitní materiály a důmyslná konstrukce jsou zárukou plného výkonu i při maximálním odlehčení.
Svršek batohu je ze 3 různých materiálů, plně odpovídajících použití. Spodek pevnější, boční kapsy pružné, vrchní část lehká, voděodolná. Nepromokavá pláštěnka je složena do malé kapsičky v její horní části. Není k batohu pevně připevněna, dole se upevní pružnou tkanicí za bederní pás, nahoře suchými zipy k popruhům.

Zádová část

Zádová část drží tvar, přesto je měkká, dobře odvádí pot, větrá. Lehký bederní pás a popruhy jsou ze stejného příjemného materiálu. Vpředu na bederním pásu a na hrudi jsou tenké popruhy se sponou. Nastavení délky je snadné, batoh lze pevně upnout na záda. Na pravém pásu je pružná kapsička na mobil s podélným zipem. Nechybí reflexní pásky zepředu, vzadu, na bocích i na pláštěnce. Do levého popruhu lze vyvést hadičku z hydrovaku. Uvnitř je jedna velká zadní kapsa. Dole na bocích dvě vnější, snadno přístupné i při nasazeném batohu.

 

Detail stahovacího a upínacího systému na Vaude Uphill 12 LW.Detail stahovacího a upínacího systému na Vaude Uphill 12 LW.

Hrudní a bederní popruh na cyklobatohu Vaude Uphill 12 LW.Hrudní a bederní popruh na cyklobatohu Vaude Uphill 12 LW.

Vaude Uphill 12 LW s vloženým hydrovakem.Vaude Uphill 12 LW s vloženým hydrovakem.

 

Jak připevnit helmu

Pružnou tkanicí se zdrhovací pojistkou lze batoh stáhnout nebo připevnit něco vně. Může to být cyklistická přilba, která se upevní tkanicí skrze přilbu a zahákne na dvou plastových poutkách na boku. Otevírání hlavní kapsy zipem je pouze z jedné strany a shora, což je dostatečné. Vyrábí se ve 4 barevných variantách v nenápadné černé, šedé a dvou reflexních žluté a zelené.

 

Připevněná přilba a blikačka na Vaude Uphill 12 LW.Připevněná přilba a blikačka na Vaude Uphill 12 LW.

 

Hodnocení testera

Batoh přímo vybízí sbalit jen pár věcí, lehké oblečení, doklady, telefon, malé nářadí, zámek a vyjet nalehko, ale přesto s batohem. Vhodný doplněk pro gramaře, kteří ladí do detailů svá kola a přeci jen si něco na vyjížďku s sebou vzít musí. Malé rozměry a pevné usazení na zádech jsou praktické nejen při jízdě na kole ale i při chůzi a běhu. Je to dobrý běžecký batůžek, umožňuje pevné uložení nezbytných věcí při běhu někam. Lze používat i při sportovnímu nasazení třeba s hydrovakem.

 

Vaude Uphill 12 LW na kole.Vaude Uphill 12 LW na kole.

 

Příklad testovacího použití

Při jízdě na kole jsem uvnitř batohu vezl běžecké boty a velkou čelovku, traťovku v postranní kapse. Po příjezdu do místa, kde jsem kolo nechal, jsem se přezul, dovnitř batohu dal cyklistické trety. Přilbu jsem tkanicí přivázal nahoru, zadní blikačka ve spodní části už byla. Při hodinovém běhu batoh nepřekážel, přilba pevně držela. V mírném dešti když pláštěnka přes přilbu nasadit nešla, batoh vlhkost dovnitř nepustil.   
Během celého testu jsem si Vaude Uphill 12 LW oblíbil, je poctivým, nenápadným služebníkem.

Kompletní fotogalerie Vaude Uphill 12 LW

Zaujalo mě:
  • Velice lehký a skladný.
  • Lze dobře upevnit na záda.
  • Elegantní barevné provedení a vzhled.

 


Další informace:

VAUDE

VAUDE je německý výrobce sportovního vybavení. Firma byla založena v roce 1974 Albrechtem von Dewitzem (z jeho iniciál VD je odvozen název firmy). VAUDE vyrábí především stany, spací pytle, batohy a dále sportovní oblečení, outdoorovou a cyklistickou obuv a další vybavení pro sportovce.www.VaudeCZ.cz


20.09.2017, Ladislav Vlk


Sem vložte diskusní příspěvek.