Bachalpsee – zrcadlo pro bílé štíty hor a zelené louky

Bachalpsee – zrcadlo pro bílé štíty hor a zelené louky

Švýcarský region Jungfrau patří mezi nejoblíbenější ve Švýcarsku. Vydat se můžete i na trek k jezeru Bachalpsee, které kromě procházky po kvetoucích horských loukách nabízí i krásné odrazy lesknoucích se stříbrných vrcholků hor.

Ideální startovací bod pro výlety do okolí je městečko Grindelwald. Vydat se odtud můžete po několika turistických trasách, které vás zavedou k tomu nejlepšímu, co zdejší příroda nabízí. Jedna z nejkrásnějších cest, vede na First a právě k jezeru Bachalpsee.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

K jezeru se můžou zajít podívat jak úplní začátečníci, tak i turisté tělem i duší. Cestu si lze zkrátit šestimístnou lanovkou, která vás doveze až do horní stanice First. Popřípadě můžete vystoupit přibližně v polovině, v mezistanici Bort a alespoň polovinu cesty si vyšlápnout po svých.

Mezi lučním kvítím

Ti, co preferují způsob přemisťování po vlastních nohách, se vydají přes alpské louky, které je dovedou až k jezeru Bachalpsee. Na začátku je třeba kopírovat trasu lanovky a užívat si výhledy na horské velikány i alpskou přírodu, které ve své panenskosti nemá konkurenci. Jedná se o příjemný výšlap, který si můžete zpestřit i zastávkami na místních horských chatách a občerstvit se tradičními švýcarskými specialitami.

Celá trasa je výborně značená. Na informačních cedulích najdete jak cílová místa, tak i směrovky k lanovkám nebo dalším důležitým bodům. Samozřejmě nechybí ani časový údaj, kolik ta cesta zabere hodin.

Jakmile si dosyta užijete alpské přírody kolem jezera, můžete se vrátit k horní stanici lanovky First. Je to necelá hodinka cesty od jezera. Dolů můžete sjet lanovkou a nebo se vydat opět stejnou cestou po svých.

Švýcarsko přirozeněPříroda Švýcarska – vodopády, ledovce, bílé štíty, zelené louky, soutěsky.

Švýcarsko nabízí největší rozmanitost na relativně malé ploše. Poznejte 35 nejkrásnějších přírodních úkazů, které můžete najít přehledně na mapě. Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: