Aareschlucht, Gletscherschlucht, Viamala – nejkrásnější soutěsky Švýcarska

Aareschlucht, Gletscherschlucht, Viamala – nejkrásnější soutěsky Švýcarska

Švýcarsko se pyšní krásnými horskými scenériemi, láká na čtyřtisícové štíty, vodopády, jezera a systémy lanovek a železnic. Ve Švýcarsku také najdete krásné soutěsky, které vybízejí k adrenalinovým sportům.

Za tu nejkrásnější a rozhodně nejobávanější soutěsku je považování Viamala. Najdete ji v kantonu Graubünden, nedaleko jeho hlavního města Churu. Táhne se přes šest kilometrů mezi osadami Thusis a Zillis.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Už před tisíci lety hrála klíčovou roli. Byla totiž přístupovou cestou k Alpám. Byla přezdívání jako „zlá cesta“, jelikož právě ona byla tím nejnebezpečnějším úsekem, který museli kočovníci překonávat. Po systému mostů, chodníků a tunelů se tu můžete vydat po stopách historie.

Ledová propast

Další zajímavou švýcarskou soutěskou je Gletscherschlucht. Jak je už na první pohled patrné z jejího názvu, byla vytvořena ledovcovou říčkou, tekoucí na dně. Leží nedaleko Grindelwaldu. I v této hluboké skalnaté soutěsce si můžete vyzkoušet různé adrenalinové sporty. Zažít seskok z hrany propasti nebo třeba přejíždět soutěsku zavěšení na laně.

V údolí Hasli, mezi městy Meiringen a Innertkirchen byste našli další soutěsku, kterou vytvořila řeka Aare. Aareschlucht je až 180 metrů hluboká rokle, které se táhne v délce 1,4 kilometru. V tom nejužším místě je necelý metr široká.

Soutěska je přístupná díky systému cest, mostů a tunelů. Najdou se tu i asfaltové cesty, většinou se však budete pohybovat po méně než metr širokých chodníků vybudovaných z ocelových nosníků a zakotvených ve skalních stěnách. V průběhu celé trasy se můžete zastavit a kochat na 400 metrech galerií.

Švýcarsko přirozeněPříroda Švýcarska – vodopády, ledovce, bílé štíty, zelené louky, soutěsky.

Švýcarsko nabízí největší rozmanitost na relativně malé ploše. Poznejte 35 nejkrásnějších přírodních úkazů, které můžete najít přehledně na mapě. Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: