HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Nejnovější články

Co otestovala redakce do prvního čísla SO 2020?
Tipy

Co otestovala redakce do prvního čísla SO 2020?

Recenze a testy Světa outdooru jsou nezávislé. Testující si stojí za tím, co napíše. Je si vědom, že se do něj opřou čtenáři, např. v komentářích na webu. Kladný výsledek testu nebo recenze si žádným způsobem není možné koupit. Výrobky hodnotíme z pohledu uživatele a s ohledem na jejich doporučené použití; cenu naopak nehodnotíme. Recenze je subjektivním názorem autora.

SOUTĚŽ: Vyhraj merino oblečení od Sensoru a balíček energie od Chimpanzee
Soutěže

SOUTĚŽ: Vyhraj merino oblečení od Sensoru a balíček energie od Chimpanzee

Zkus štěstí v soutěži a vyhraj merino triko a spodní prádlo od Sensoru a balíček energie na cesty od Chimpanzee!

Svět outdooru intenzivně pracuje na outdoorové roušce RPZ – rouška poslední záchrany
Zajímavosti

Svět outdooru intenzivně pracuje na outdoorové roušce RPZ – rouška poslední záchrany

Rouška se stala symbolem boje proti nákaze koronavirem. Ve Světě outdooru navrhujeme outdoorový model, který díky řadě vychytávek oceníte všude na horách.
Unikátní rouška z nanomateriálu je lehká jako vzduch a velmi snadno nastavitelná na jakýkoli obličej. Jsme ekologové a myslíme i na přírodu, proto je plně rozložitelná. Má navíc řadu dalších skvělých funkcí:

Uklouznutí či infarkt? Statistika nehod v Alpách
Horolezectví

Uklouznutí či infarkt? Statistika nehod v Alpách

Zkuste si odpovědět, jaká je nejčastější příčina úmrtí na horách, aniž byste začali číst dál… co myslíte? Statistika nehod v alpském prostoru je jedinečná díky vyšetřování rakouské alpské policie a analýzám Kuratoria pro alpskou bezpečnost. Pojďme se na ni podívat z pohledu turistiky v horách.

Jak přežít karanténu? Návod pro horaly
Blog redakce

Jak přežít karanténu? Návod pro horaly

Koronavirus zamíchal se životy nás všech. Zatímco mezi lidmi číhá nebezpečí COVID-19, sedíme ve volném čase doma za pecí a často už nás to moc nebaví. Pár tipů jak se zabavit něčím smysluplným najdeš tady.

Recenze vybavení

Zobrazit všechny recenze

Nejnovější diskuze

Výzva (petice) k ukončení plošného zákazu ekonomických aktivit a cestování a jeho nahrazení odůvodněnými selektivními opatřeními

Ano, bála jsem se neznámého viru, ale postupem času člověk zjistí, že to je jen přehnaná hysterie. Mocnáři se na oko dělají svatými a přitom jim jde o to, aby zlikvidovali malé podnikatele (pozn. já jsem pouze zaměstnanec, ale štve mě, jak si velké "vládní" podniky "nařizují a seřizují" pravidla...atd. Pro hlupáky nepochopitelné, ale lidi se zdravým rozumem to musí bít do očí, co se tu děje). Kdo sleduje dění kolem pandemie, jeho selský rozum se musí cítit jako v hororu. Vždyť kolik nesmyslných nařízení se vydalo, která si protiřečí. Nejvíce komické je toto: Lidé v zaměstnání ve fabrice - počet víc jak 2, mají 7h roušku, v určitých případech dokonce i 2 m vzdálenost, v době přestávky se sejdou v jedné mini místnosti a tam svačí=rouška dole a ven na vzduch, kde hustota virů je daleko nižší, se může chodit pouze na dobu nezbytně nutnou v počtu max. 2 lidí, děti si "posilují imunitu" zavřené doma, vzdělávají je rodiče, kteří nezvládají učivo 3. třídy-smutné.
Ano, nosím roušku tam, kde je to nutné. Myji si ruce, zbytečně nelezu do obchodů, ale jdu raději do přírody, na určitou desinfekci mám alergii, což je průšvih, ale občas se "vydesinfikuji" pro můj dobrý pocit a dělám to, co mi přijde normální, ale NEJSEM ovce a proto jsem podepsala, mohu tím aspoň trochu přispět na dobrou věc.
Děkuji

Na výzvě je mnoho pravdivého, jen 4 letmé poznámky:
--- Na jednotku obyvatel a den umírá v současnosti na vir v It,Fr,Šp,Bel 2x více lidí, než v ČR na rakovinu. A v dalších 4 zemích stejně, u nás sedmina.
--- Ve Švédsku, Nizozemí a Švýcarsku umírá 6x více lidí na vir něž u nás, v Německu 3x v Japonsku desetina.
--- Nakupovat jídlo lze proto, že je pro život nutné, hračky a knihy ne.
--- Cestování do zahraničí nezáleží jen na nás, ale i na restrikcích cílových zemí.