HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest

Recenze: Batohu Vaude Astrum 60+10

Recenze: Batohu Vaude Astrum 60+10

Pro dlouhé treky a také cestování světem potřebujeme spolehlivý a dostatečně prostorný batoh. Batoh, který se dobře nese i na delší vzdálenosti, ale i přepravuje různými prostředky. Splňuje batoh VAUDE Astrum tyto požadavky?Údaje výrobce:

Materiál:ripstop 400 D Diamont
kontrastní polyester 600 D
100% polyamid; 200 D
Objem: 70 l
Hmotnost: 1985 g
Rozměry: 80 × 33 × 29 cm
Velikost zad: UNI
Počet komor: 2
Počet vnějších kapes: 2
Počet vnitřních kapes: 1
Barevné varianty: zelená
Zádový systém: Tergolight
Nosnost: 22
Kapsa na hydrovak: ano
Hydrovak: ne
Odnímatelný bederák: ano
Výbava: Dodává: Vaude
Více info na www.vaude.com

 

Charakteristika

Pro dlouhé treky a také cestování světem potřebujeme spolehlivý a dostatečně prostorný batoh. Batoh, který se dobře nese i na delší vzdálenosti, ale i přepravuje různými prostředky. Astrum tyto požadavky splňuje. Lze jej správně nastavit podle délky zad (S až XL), díky systému Tergolight, který jako novinka zajišťuje lepší stabilitu a přenos váhy, což mohu zatím potvrdit. Nese se dobře a je na zádech pohodlný.

 

Sepnutý bederák s kapsičkou na pravé straněSepnutý bederák s kapsičkou na pravé straně

Batoh zepředu kompletníBatoh zepředu kompletní

Nosný díl TergolightNosný díl Tergolight

 

Materiál

Je vyroben s odolné ripstopové tkaniny 400 D Diamont potažené polyuretanem. Kontrastní tkanina na středu batohu je polyester 600 D, také polyuretanem potažený a s 50 % recyklovaný. Batoh je proto označen ekoznačkou Green Shape. Obal do většího deště je ale nutné zakoupit zvlášť!

 

I takto velkou karimatku lze připevnit pomocí kompresních popruhů.I takto velkou karimatku lze připevnit pomocí kompresních popruhů.

K batohu snadno připevnime velkou karimatku i trekové hole.K batohu snadno připevnime velkou karimatku i trekové hole.

Do postranní kapsy se vejde litrová láhev i s termoobalem.Do postranní kapsy se vejde litrová láhev i s termoobalem.

 

Popis batohu

Bederní pás s kapsičkou dobře sedí a jde v případě potřeby (přeprava) také odpojit. Vstup do batohu je buď klasicky horem, nebo přehledněji přes přední panel, který lze otevřít a odklopit. Zipy jsou YKK a spojovací materiál je označen logem Vaude. Vnitřní kapsa jde využít také pro hydratační systém, Příprava je provedena, má však i druhou možnost a tou lze jejím přepnutím rozdělit vnitřní prostor na dva díly, pak ale bez hydratace.

 

Na víku batohu jsou čtyři poutka na připevněníNa víku batohu jsou čtyři poutka na připevnění

Ve velké kapse víka je i kapsička na doklady a klíčeVe velké kapse víka je i kapsička na doklady a klíče

Snadno přístupný obsah batohuSnadno přístupný obsah batohu

 

Popruhy

Popruhy jsou robustní dobře polstrované, snadno seřiditelné a prsní posuvný a pružný popruh je vybaven i nezbytnou píšťalkou. Na přední straně batohu jsou i dva pevné držáky, které značně usnadňují manipulaci s ním. Síťované kapsy z boku batohu jsou přiměřeně velké pro ty věci, co nepatří dovnitř. Na přední straně je i velká plochá kapsa na zip přístupná bez otevírání batohu. Pro mě neprakticky se mi zdají stahovací šňůrky, respektive jejich stahovátka, kde zatažením za poutko se šňůrky uvolní a stahuje se pak asi bez uvolnění, postupně si lze na vše zvyknout.

 

Stahovací systém šňůrekStahovací systém šňůrek

Posuvný a pružný prsní popruh s píšťalkouPosuvný a pružný prsní popruh s píšťalkou

Pohled z boku na stahovací popruhyPohled z boku na stahovací popruhy

 

Další vychytávky

Na batoh jdou samozřejmě připevnit i hůlky nebo cepíny. Boční popruhy jsou robustní a dlouhé a krom jejich využití jako kompresních dobře poslouží k připevnění karimatky, možná i lyží. Trochu překvapující mi přišlo boční vyvedení stahovacích popruhů od batohu k víku, upevněných v postranních síťových kapsách. Do těchto kapes lze ale snadno skrýt i spodní boční stahovací popruhy, když nejsou potřeba.

 

Praktické horní madlo pro transportPraktické horní madlo pro transport

Víko

Víko batohu je nejen posuvné, ale po sundání ho lze dobře využít i jako příruční zavazadlo na palubu letadla či autobusu. Má jednu rozměrnou kapsu na vnější straně a uvnitř se skrývá kapsička s nosným popruhem na samostatné nošení. Uvnitř víka jsou také natištěny bezpečnostní signály. Zvenku na víku jsou i čtyři poutka na případné připevnění toho, co se už dovnitř nevešlo.

Kompletní fotogalerie batohu VAUDE Astrum 60+10

Víko jako extra zavazadlo

Z víka batohu můžete vytvořit příruční zavazadlo na palubu doptavního prostředku nebo na malý výlet. Manuál na sestavení takové tašky, naleznete natištění na spodní straně víka.

 

Víko batohu je sadné použít jako batůžek.Víko batohu je sadné použít jako batůžek.

Víko batohu si lze zavěsit i jako mošnu-chlebník.Víko batohu si lze zavěsit i jako mošnu-chlebník.

Vše nutné ve víku batohu lze vzít takto do letadla či autobusu.Vše nutné ve víku batohu lze vzít takto do letadla či autobusu.

 

Nenápadná barva

Barva batohu je nenápadná, což preferuji, nazval bych ji olivová ve všech detailech, reflexní zadní panel pak zaručuje bezpečnost za špatné viditelnosti nejen v dopravě. Další barvou je pravděpodobně černá.
Výrobce doporučuje zatížení v rozsahu hmotností 15 až 22 kg, přičemž sám batoh má 1985 g.

 

Snadná regulace délky zad S až XLSnadná regulace délky zad S až XL

Zaujalo mě:
  • Pohodlný nosný systém Tergolight
  • Možnost otevření celého batohu
  • Použití víka jako příruční zavazadlo

 


Další informace:

VAUDE

VAUDE je německý výrobce sportovního vybavení. Firma byla založena v roce 1974 Albrechtem von Dewitzem (z jeho iniciál VD je odvozen název firmy). VAUDE vyrábí především stany, spací pytle, batohy a dále sportovní oblečení, outdoorovou a cyklistickou obuv a další vybavení pro sportovce.www.VaudeCZ.cz


24.04.2018, Pavel Krupka


Sem vložte diskusní příspěvek.