Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Redakce Světa outdooru

Redakce Světa outdooru

Časopis Svět outdooru přináší rady pro nejrůznější outdoorové aktivity, tipy na cesty, zprávy o expedicích, rozhovory s předními osobnostmi českého i zahraničního outdooru a nejčerstvější informace o vybavení.

Seznamte se s členy naší redakce!Firemní profil vydavatele webu a informace o dalších projektech najdete zde.


SVĚT OUTDOORU

Skvělé outdoorové čtení čtyřikrát do roka za 95 Kč. Předplaťte si Svět outdooru!Skvělé outdoorové čtení čtyřikrát do roka za 95 Kč. Předplaťte si Svět outdooru!

WEB O VYBAVENÍ

Web www.SvetOutdooru.cz se specializuje na outdoorové vybavení. Najdete zde informace o novinkách ve vybavení, stovky recenzí a testů jednotlivých produktů a rady a návody, jak vybavení správně vybrat, užívat a pečovat o něj.

 

REDAKCE

Natálie Šírová

Natálie Šírová, šéfredaktorka časopisu

natalie.sirova(@)svetoutdooru.cz, 737 869 334

Natálie Šírová vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Karlově univerzitě. Od malička se věnuje všemožným sportům, jejím koníčkem je především vysokohorská turistika, kolo, běh nebo lezení. Ráda cestuje a poznává nová místa a kultury, dovolenou nejraději tráví na horách s batohem na zádech. Na pozici šéfredaktorky časopisu Svět outdooru se jí podařilo skloubit práci s láskou k horám a nejrůznějším aktivitám v nich.

Má na starosti: časopis Svět outdooru, redakční obsah, nabídky článků, mediální partnerství pro outdoorové akce, distribuce a předplatné

 

Vojta Dvořák

Vojtěch Dvořák, šéfredaktor webu a šéf testovacího týmu (tzv. dvojšéf)

vojta.dvorak(@)pohora.cz, 775 282 088

Po horách leze od svých patnácti let, kdysi i v reprezentačním družstvu ČR pro lezení po horách a velehorách. Horský vůdce UIAGM or roku 2009. Spoluautor metodických materiálů Singing Rock a Hudy. Autor nekonečného komiksového seriálu Wattova Wokna v Montaně. Autor metodického seriálu v Lidé & Hory. Nyní pro Svět outdooru.

Má na starosti: web Světa outdooru, redakční obsah, recenze, testy a odborné články, příprava přílohy Lezecký svět

 

INZERCE

Kontaktujte prosím naše kolegy z obchodního oddělení.


SPOLUPRACOVNÍCI REDAKCE

Míša Kofrová

Michaela Kofrová, šéfredaktorka SvetBehu.cz

michaela.kofrova(@)svetbehu.cz

Michaela běhá sice teprve dva roky, ale potvrzuje, že první maraton se dá zvládnout do půl roku, pokud má člověk dost nadšení a tvrdohlavosti (ale bolí to i tak). Nejraději běhá v horách a do kopce, hlavně když je to dlouhé.

Má na starosti: běžecké články a příprava přílohy Svět běhu

 

Katka Smolová

Katka Smolová, šéfredaktorka HedvabnaStezka.cz

katka.smolova (@)hedvabnastezka.cz

Kateřina Smolová vystudovala žurnalistiku a mediální studia. Jejím koníčkem je nejen cestování, ale i sport, zejména lezení, vysokohorská turistika, jízda na horském i silničním kole a v neposlední řadě jóga. Má ráda země s vysokými horami, milými lidmi a neobjevenými místy. Už více než tři roky pracuje jako šéfredaktorka portálu HedvabnaStezka.cz, čímž se ji podařilo spojit volný čas a zaměstnání v jedno.

Má na starosti: cestovatelské články a kalendář akcí

 

Petr Snížek

Petr Snížek, šéfredaktor časopisu Pádler a webu Padler.cz

snizak(@)hydromagazin.cz

Petr Snížek vystudoval ložiskovou geologii na PřF Univerzity Karlovy, nicméně se tomuto oboru příliš nevěnuje. Od útlého dětství, na vodě byl poprvé v prenatálním stavu, se věnuje zejména vodáctví. Nejprve vodačil v dětském oddílu zaměřeném na vodácký víceboj a později se přeorientoval na divokou vodu a kajak. V současné době vyhledává cesty s kajakem, zejména do Asie.

Píše pro nás: články s vodáckou tematikou, recenze a testy vybavení

 

Honza Haráč

Jan Haráč, redaktor Pohora.cz

honza(@)pohora.cz

Ostravský člen redakce Honza Haráč píše články o horách a vybavení na web Pohora.cz a do časopisu Svět outdooru. Hory jsou středem jeho vesmíru, a proto se kolem nich točí téměř všechny Honzovy pracovní i nepracovní zájmy.

Píše pro nás: články o cestování a o horách, články o outdoorovém vybavení, rozhovory

 

TÝM TESTERŮ OUTDOOROVÉHO VYBAVENÍ

Pro Svět outdooru pracuje stabilní redakční tým testerů a také řada externích spolupracovníků. Mají mnohaleté praktické zkušenosti s outdoorem a stále se v něm aktivně pohybují. Tým je unikátní tím, že většině testerů prošly rukama desítky a stovky výrobků, máme přehled o aktuálních trendech a o zajímavých novinkách. Tradice pravidelného testování začala v roce 1997. Rukama našich testerů prošlo za patnáct let přes 700 výrobků a testováním jsme strávili přes 14 000 hodin na stovkách cest, treků a výprav.

Michal Kroužel

Michal Kroužel, šéfredaktor Pohora.cz

michal(@)pohora.cz

Michal Kroužel je nadšeným cestovatelem, který nepohrdne jak vysokohorským několikatýdenním trekem, tak plavbou na plachetnici přes oceán. Miluje přírodu a různé kultury, rád běhá, jezdí na kole a vše si řádně fotograficky dokumentuje.

Píše pro nás: recenze a testy vybavení

 

Jan Pala alias

Jan Pala, šéfredaktor TuleniPasy.cz

honza(@)tulenipasy.cz

Jan Pala začal ve velké míře cestovat s lyžemi na nohou a batohu během doktorandského studia na MFF UK v Praze. Od té doby lyžoval v mnoha pohořích a zemích od severní Ameriky přes Evropu až po dálněvýchodní Kamčatku. Většinu skialpinistických výletů organizuje a vede, přičemž se na některých z nich podařily české prvosjezdy na lyžích. Je hlavním autorem knihy Hory a sníh (Epocha, 2010) a spoluautorem knihy Horolezecká abeceda (Epocha, 2007). Ze zimních i letních cest píše články a promítá na cestovatelských festivalech.

Píše pro nás: recenze a testy, články o zimním vybavení a skialpinismu

 

Jakub Havel

Stálý spolupracovník Světa outdooru a zkušený outdoorový publicista má široké pole působnosti. Vedle psaní odborných a cestovatelských článků také testuje a rád vymýšlí neobvyklé výlety, výpravy a expedice.

Pavel Krupka

Stálý spolupracovník a člen testovacího týmu Světa outdooru patří k oporám redakce od samého počátku. Zajímá se především o vybavení z oblasti techniky, vaření, orientace, backcountry a zimního vybavení.

Jan Šťovíček

Záchranář z povolání, kterému přátelé neřeknou jinak než "Šťovík", je autor řady cestopisů. Pro Svět outdooru dlouhodobě testuje a píše články o vybavení. V neposlední řadě vymýšlí a průvodcuje nové zájezdy CK Adventura.

Karel Vidlák

Stálý spolupracovník redakce, známý pod přezdívkou "Karlos", testuje a píše především o lezeckém vybavení. Má rád také skialpy a kolo a jako Moravák vyvažuje převážně pražský punc redakce.

 

JAK SE U NÁS TESTUJE?

Testování v náročných alpských podmínkách

Nezávislost testování

Recenze a testy Světa outdooru jsou nezávislé. Testující si stojí za tím, co napíše. Je si vědom toho, že se do něj opřou čtenáři např. v komentářích. Žádným způsobem si nelze koupit kladný výsledek testu či recenze.
Testovací tým Světa outdooru si získal respekt nejen v tuzemsku, ale také u zahraničních značek. Zúročujeme zkušenosti z testů ve prospěch zákazníků.

Krátké recenze vybavení

Recenze přinášejí první poznatky o výrobku, je to krátké a spíše popisné představení produktu, se kterým zatím máme kratší praktické zkušenosti. Výrobek však musíme mít vždy fyzicky k dispozici. Recenze hodnotí výrobek z pohledu uživatele a s ohledem na jeho doporučené použití, naopak nehodnotí cenu. Recenze jsou subjektivním názorem autora.

Důkladné testy

Pokud některé výrobky po recenzi dále testujeme, najedete výsledky testů na webu SvetOutdooru.cz. Test je výsledkem dlouhodobějšího užívání výrobku v outdoorových podmínkách, často na náročných akcích. Netestujeme parametry (prodyšnost, izolační vlastnosti, atd.), naše testy jsou subjektivním hodnocením výrobku na základě osobních zkušeností.

Naši testeři si testování opravdu užívajíNaši testeři si testování opravdu užívají

 

KONTAKT

Svět outdooru
gunTAO, s.r.o. (www.guntao.cz)
Masarykovo nábřeží 239/22
110 00 Praha 1Časopis Svět outdooru je mediálním partnerem:

CMGA

UIMLA

ČHS


© 2005 - 2017 Copyright SvetOutdooru.cz

Publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu vydavatele zakázáno. Není také povolena jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na tomto serveru, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích. Vydavatel zaručuje všem čtenářům tohoto portálu ochranu jejich osobních údajů; nesbírá žádné osobní údaje, které čtenáři sami dobrovolně neposkytnou (zejména při vkládání názorů k článkům). VIZ PODMÍNKY POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB NA INTERNETOVÝCH PORTÁLECH SPOLEČNOSTI GUNTAO, s.r.o.


01.12.2015, Natálie Šírová


• SVĚT OUTDOORU KE STAŽENÍ

Titulní strana Světa outdooru 4/2016.

Stáhněte si časopis Svět outdooru 4/2016!

- Skialp v Norsku, Íránu a na Kavkaze

- Jizerky, Krušné hory, Vysočina, Javorníky a Beskydy na běžkách

- Extrémní biker Jan Kopka

- Novinky v lavinové výbavě

- Outdoorový Nový Zéland